Munch-Auksjonen 2001

Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering i svart på tykt beige papir
Arket: 440x600 mm Motivet: 208x285 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 1895.

Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering i svart på beige tykt papir
Arket: 343x474 mm Motivet: 195x275 mm
Usignert

Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kurhus i Wiesbaden

Litografi i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 377x500 mm Motivet: 262x388 mm
Usignert

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Hagen i snø I

Tresnitt i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 493x582 mm Motivet: 346x430 mm
Signert med blå fargeblyant nede t.h.: Edv. Munch

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Epletreet

Tresnitt i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 422x502 mm Motivet: 350x439 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch Signaturen er trukket opp på nytt, sannsynligvis av en annen enn kunstneren.

Tilslag NOK 92 000 med forbehold
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett ved vinen

Litografi i svart på middels tynt gulhvi kinapapir
Arket: 488x618 mm Motivet: 420x515 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet med blyant av trykkeren nede t.v.: Tryk nr. 16 Kildeborg

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)På kjærlighetens bølger

Litografi i rødt på tynt gråhvitt papir
Arket: 432x554 mm Motivet: 310x419 mm
Usignert

NOK 150 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Ingeborg Heiberg

Radering i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 570x434 mm Motivet: 378x275 mm
med platetone Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 30 000 med forbehold
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden

Fargelitografi på meget tynt japanpapir
Arket: 793x553 mm Motivet: 699x402 mm
Usignert

NOK 400 000
Tilslag NOK 340 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Gunnar Heiberg

Litografi i svart på tynt japanpapir
Arket: 517x385 mm Motivet: 360x340 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Arnstein Arneberg

Arket: 405x325 mm Motivet: 295x235 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Gatearbeidere

Litografi i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 500x661 mm Motivet: 440x600 mm
Usignert.

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Hemmelighet

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 332x458 mm Motivet: 160x235 mm
gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: E Munch

{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Urnen

Arket: 559x360 mm Motivet: 460x265 mm

Tilslag NOK 68 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna 1895

Litografi i svartpå gråli papir, oppklebet på tykk
Arket: 639x481 mm Motivet: 605x442 mm
kartong Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 95

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 355 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr II

Fargelitografi og fargetresnitt på brunlig papir
Arket: 583x727 mm Motivet: 383x551 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 250 000–300 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Paul Cassirers datter

Arket: 492x379 mm Motivet: 378x282 mm
med platetone Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 40 000
Tilslag NOK 39 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Studiehode

Olje på lerret
455x320 mm
Usignert

Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Arbeider med bart

Radering i bruntonetsvart på middels tykt gulhvitt
Arket: 640x470 mm Motivet: 495x322 mm
papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I

Litografi i svart på tynt japanpa, klebet opp på
Arket med kartong: 656x566 mm Motivet: 486x366 mm
kartong Signert med blyant på kartongen nede t.h.: Edv Munch

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnen II

Radering i svart på tykt, gråhvitt papir
Arket: 426x563 mm Motivet: 300x346 mm

NOK 600 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Ingeniør Frølich

Tresnitt i rødbrunt på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 667x534 mm Motivet: 546x457 mm

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Arv

Arket: 568x424 mm Motivet: 442x315 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Hagen

Radering i bruntonet svart på middelstykt gråhvitt papir
Arket: 568x715 mm Motivet: 446x555 mm

Tilslag NOK 98 000
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Litografi i svart og svakt grønt på middels tynt
Arket: 505x644 mm Motivet: 425x570 mm
beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch Signert i stenen: E. Munch

NOK 400 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Litografi i svart på tykt hvitt papir
Arket: 597x801 mm Motivet: 415x630 mm
Usignert. Signert og datert i stenen: E Munch 96

NOK 350 000
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Anatomen Schreiner I

Litografi i svart på tykt papir
Arket: 975x667 mm Motivet: 763x555 mm

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Omega og svinet

Arket: 340x539 mm Motivet: 325x465 mm
Usignert

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Angst

Arket: 585x470 mm Motivet: 460x375 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 1912

NOK 600 000–800 000
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Inger Barth

Arket: 753x999 mm Motivet: 580x600 mm

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Statsminister Otto Blehr

Litografi i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 550x452 mm Motiv: 355x255 mm

NOK 20 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Alma Mater

Litografi i svart med håndkolorering på middels ty
Arket: 558x992 mm Motivet: 380x840 mm
kt, gulhvitt papir Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 340 000
{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Historien

Arket: 583x940 mm Motivet: 420x790 mm

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 220 000
{lot.title}
34

Fargelitografi på tynt japanpapir
Arket: 787x496 mm Motivet: 696x400 mm
Usignert

NOK 600 000
{lot.title}
35
Munch, Edvard(1863-1944)Helge Rode

Litografi i svart på tykt gråhvitt papir
Arket: 619x456 mm Motivet: 335x210 mm

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
36
Munch, Edvard(1863-1944)Herbert Esches datter

Arket: 332x263 mm Motivet: 175x126 mm
med platetone Usignert

{lot.title}
37
Munch, Edvard(1863-1944)Tre gamle damer

Arket: 377x495 mm Motivet: 268x405 mm

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
38
Munch, Edvard(1863-1944)Måneoppgang

Litografi i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 481x650 mm Motivet: 212x433 mm
Usignert

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
39
BrevRefusjon i brevs form

Papirark
220x140 mm (brettet dobbelt ark)

Tilslag NOK 19 000
40
BokEdvard Munchs raderinger

Sigurd Willoch, Oslo 1950.

41
BokEdvard Munch

Bruno Cassirer med radering av gammel mann.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her