Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00
Gatearbeidere

Litografi i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 500x661 mm Motivet: 440x600 mm
Usignert.

1920. MM G 418. Sch.nr. 484. Woll nr. 648. Avhendet av Munch-museet i 1976 som vederlag for ervervet bilde. 2 stempler på baksiden av arket fra Munch-museet: "Munch-museet 1968. Bo nr. (påtegnet med penn:) 418-21. Sch.nr...." og "Fra Edvard Munchs testamentariske gave OSLO KOMMUNE". Opprinnelig fra Munchs testamentariske gave fra 1940 til Oslo Kommune. Meget pent eksemplar. Avhendelseserklæring fra Munch-museet medfølger.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 42 000

Streetworkers
Lithograph printed in black on medium heavy cream wove
Sheet: 500x661 mm Image: 440x600 mm
Unsigned
1920. MM G 418. Sch.no. 484. Woll no. 648.
Transfered by the Munch-museet in 1976 in compensation for an acquired work by Edvard Munch.
2 stamps on the verso from the Munch-museet.
Originally part of Edvard Munch's bequest of 1940 to the City of Oslo.
Declaration of transfer from the Munch-museet follows.