Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00
Urnen

Litografi i svart på tynt japanpapir
Arket: 559x360 mm Motivet: 460x265 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1896. MM G 205. Woll nr. 67 III. Dublert. Påtegnet med blyant på baksiden i venstre marg: Presses og klebes, rammes. Registreringsbekreftelse fra Munch-museet medfølger.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 68 000

The Urn
Lithograph printed in black on thin Japan paper
Sheet: 559x360 mm Image: 460x265 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
1896. MM G 205. Woll no. 67 III.
Glued on a support sheet.
Inscribed on the back of the sheet in the left margin: Presses og klebes, rammes.
Certificate Confirmation from the Munch-museet follows.