Grev Wedels Klassiske

Auksjon torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Reusch, Helga Ring (1865-1944)
Barnefølge

Olje på lerret
44x40
Usignert.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: Helga Ring Reusch.

Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 50 000

Helga Ring Reusch fant i 1890-årene frem til den motivtypen hun kom til å foretrekke, og som i etterhånd regnes til hennes beste arbeider, bilder av barn i landskap. Hun har flere ganger malt barn som kommer gående i følge mot betrakteren. I dette bildet synes barna å bære gjenstander som hører til en malers utstyr med staffeli eller lerret, malerkasse og parasoll.