Olje på lerret
65x53
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
65x53
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på papir, oppklebet på plate
32x22
Signert og datert nede t.h.: F Bøe 1888
Olje på lerret
63x65
Signert og datert nede t.v.: S Grande -24
Olje på lerret
60x82
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1906
Olje på lerret
71x110
Signert og datert nede t.v.: Otto Hennig. 09.
Olje på lerret
76x101
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: G Stenersen 1889
Olje på plate
22x16
Signert nede t.h.: Th. E.
Olje på lerret
40x62
Signert og datert nede t.h.: L. Haaland -82.
Olje på mahognyplate
61x97
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908
Olje på lerret
46x73
Signert og datert nede t.h.: A Normann Dsf 78
Olje på lerret
66x97
Signert nede t.v.: A Normann
42x33
Signert og utydelig datert nede t.h.: Heyerdahl 9,10
Olje på lerret
30x46
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe -77.
Olje på lerret
25x38
Signert og datert nede t.v.: H F Gude 1872
Olje på plate
86x65
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på plate
27x31
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
40x60
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
44x40
Usignert.
Olje på lerret
64X47
Signert og datert oppe t.h.: E Sinding 88.
Olje på lerret
72x99
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på mahognyplate
39x72
Signert nede t.v.: J: Bennetter
Datert nede t.h.: 17/10 1891.
Olje på lerret
96x143
Datert nede t.h.: 30/3 1894
Olje på lerret
59x95
Signert nede t.v.: J. Bennetter. Datert nede t.h.: 23/6 1889.
Olje på lerret
38x54
Signert og datert nede t.v.: Grimelund. 1908.
Olje på lerret
54x66
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
38x34
Signert nede på midten: Lossow.
Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1888-1893.
Pastell
62x46
Signert og datert nede t.h.: M Collin 25
Tresnitt, lysmål
34x26
Signert nede t.h.: N. Astrup. Signert i platen nede t.v.: NA
Olje på lerret
75x126
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1886
Olje på lerret
58x107
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1887
Olje på lerret
63x110
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland 1904.
Olje på lerret
134x97
Signert og datert nede t.v.: Piet van Engelen 1902
Olje på lerret
83x67
Signert og datert nede t.h.: P. N. Arbo. Guulskoven 1866
Olje på lerret
88x129
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1868
Olje på lerret
122x121
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1905
Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Olje på lerret
65x50
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
116x178
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen 1906-
Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Chr Skredsvig
Blyant på papir, lysmål
17x14
Signert og datert nede t.h.: C. H 63.
Kullstift, lysmål
43x66
Signert nede t.v.: N Ulfsten
Blandingsteknikk på papir
22x35
Påtegnet nede t.h.: af H: Gude
Kullstift på papir
39x60
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1885
Olje på mahognyplate
46x35
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 1882
Olje på lerret
47x75
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl
Olje på lerret
46x74
Signert nede t.h.: Hans - Dahl. Berlin.
Olje på mahognyplate
34x52
Signert nede t.v.: A Rasmussen
Olje på lerret
31x47
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 67.
Olje på lerret
61x100
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten . 80
Olje på lerret, oppklebet på plate
58x47
Signert og datert nede t.v.: Dahl 1812.
Olje på plate
37x45
Signert, stedsbestemt og datert t.h. på midten: Nÿestuen d. 27 aug. 1850. J Dahl
Akvarell, lysmål
60x46 og 62x48
6 stk. signert: O Wold-Torne
Olje på lerret
101x151
Signert nede t.h.: Ludv. Skramstad
Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.v.: Balke 1840.
Olje på lerret
86x120
Signert og datert nede t.v.: Baade 1852
Olje på lerret
47x65
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 1869.
Olje på lerret
55x39
Signert og datert nede t.v.: Eiv Nielsen 95.
Olje på lerret
98x77
Signert nede t.v.: L Munthe
Olje på lerret
66x54
Signert på midten t.h.: Osc Wergeland.
Olje på lerret
86x134
Signert og datert nede t.h.: H F Gude 1871
Akvarell
28x39
Signert og datert nede t.v.: H K Stabell 1901
Olje på lerret
47x75
Signert og datert nede t.v.: Smith-Hald 88.
Olje på plate
13x23
Signert og datert nede t.v.: N. U. 1880.
Olje på lerret
41x70
Signert nede t.v.: F. Kolstø.
Olje på lerret
60x80
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: S. Jørgensen. Slagen. 92.
Olje på lerret
50x72
Signert nede t.h.: Diriks.
Olje på lerret
25x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Peder M Gjemre 1911
Olje på mahognyplate
50x39
Signert og datert nede t.h.: 12 Nov 86 FT.
Olje på lerret
26x42
Signert nede t.h.: A Singdahlsen.
Olje på lerret
63x97
Signert nede t.h.: Ole Juul
62x97
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1886
Olje på lerret
44x68
Signert og datert nede t.h.: C. Wexelsen 77.
Olje på lerret
46x64
Signert og datert nede t.v.: A: Askvold. 1877.
Olje på lerret
62x95
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
61x94
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold Ddf. 1899.
Olje på lerret
51x79
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller 1878
Olje på lerret
71x109
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP. Ledaal. 89.
Olje på plate
33x43
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: A. Askevold Stalheim 31de Aug. 1867.
Olje på lerret
59x75
Signert nede t.h.: Fr. Kolstø.
Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: Morten Müller
Olje på lerret
50x65
Signert nede t.h.: Axel Ender.