Auksjon torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Grev Wedels Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Mesnaelven mot Balbergkampen
1
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Mesnaelven mot Balbergkampen

Olje på lerret
65x53
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Rose 1888
2
Bøe, Frants(1820-1891)Rose 1888

Olje på papir, oppklebet på plate
32x22
Signert og datert nede t.h.: F Bøe 1888

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Oppstilling med asters i krukke 1924
3
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med asters i krukke 1924

Olje på lerret
63x65
Signert og datert nede t.v.: S Grande -24

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000
Fiskevær i Lofoten 1906
4
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fiskevær i Lofoten 1906

Olje på lerret
60x82
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1906

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Fra Nevlunghavn, aftensol 1909
5
Hennig, Otto(1871-1920)Fra Nevlunghavn, aftensol 1909

Olje på lerret
71x110
Signert og datert nede t.v.: Otto Hennig. 09.

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Sommernatt 1889
6
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Sommernatt 1889

Olje på lerret
76x101
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: G Stenersen 1889

Vurdering
Utsikt over Montmartre
7
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Utsikt over Montmartre

Olje på plate
22x16
Signert nede t.h.: Th. E.

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Dampskipet Kong H og seilskute i kystlandskap 1882
8
Haaland, Lauritz(1855-1938)Dampskipet Kong H og seilskute i kystlandskap 1882

Olje på lerret
40x62
Signert og datert nede t.h.: L. Haaland -82.

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Kystruteskipet Kong Haakon II 1908
9
Haaland, Lauritz(1855-1938)Kystruteskipet Kong Haakon II 1908

Olje på mahognyplate
61x97
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Fjordlandskap med folkeliv 1878
10
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med folkeliv 1878

Olje på lerret
46x73
Signert og datert nede t.h.: A Normann Dsf 78

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 67 000
Fra Bodø
11
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Bodø

Olje på lerret
66x97
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 180 000
Pike med rips
12
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med rips

42x33
Signert og utydelig datert nede t.h.: Heyerdahl 9,10

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fergested ved Mjøsa 1877
13
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fergested ved Mjøsa 1877

Olje på lerret
30x46
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe -77.

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Vaskekoner ved elv 1872
14
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Vaskekoner ved elv 1872

Olje på lerret
25x38
Signert og datert nede t.v.: H F Gude 1872

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 200 000
Portrett av Pola Gauguin
15
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Pola Gauguin

Olje på plate
86x65
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Ulykkesbud
16
Krohg, Christian(1852-1925)Ulykkesbud

Olje på plate
27x31
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
En visitt
17
Krohg, Christian(1852-1925)En visitt

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 18 000
Barnefølge
18
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Barnefølge

Olje på lerret
44x40
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Tre katter i en hatt 1888
19
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Tre katter i en hatt 1888

Olje på lerret
64X47
Signert og datert oppe t.h.: E Sinding 88.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Fra Grønnegate 19
20
Krohg, Christian(1852-1925)Fra Grønnegate 19

Olje på lerret
72x99
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 500 000
Menn på leting i vannkanten 1891
21
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Menn på leting i vannkanten 1891

Olje på mahognyplate
39x72
Signert nede t.v.: J: Bennetter
Datert nede t.h.: 17/10 1891.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Dampskipet Dana ved et skibbrudd 1894
22
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Dampskipet Dana ved et skibbrudd 1894

Olje på lerret
96x143
Datert nede t.h.: 30/3 1894

Vurdering
Skuter i smul sjø 1889
23
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Skuter i smul sjø 1889

Olje på lerret
59x95
Signert nede t.v.: J. Bennetter. Datert nede t.h.: 23/6 1889.

Vurdering
Fra Antwerpen
24
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Antwerpen

Olje på lerret
38x54
Signert og datert nede t.v.: Grimelund. 1908.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Vintersol i Norge
25
Thaulow, Frits(1847-1906)Vintersol i Norge

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 600 000
Hvilende kvinne
26
Lossow, Heinrich(1843-1897)Hvilende kvinne

Olje på lerret
38x34
Signert nede på midten: Lossow.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Henrik Wergeland på dødsleiet 1888-1893
27
Dørnberger, Karl(1864-1940)Henrik Wergeland på dødsleiet 1888-1893

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1888-1893.

Vurdering
Sledekjøring 1925
28
Collin, Marcus(1882-1966)Sledekjøring 1925

Pastell
62x46
Signert og datert nede t.h.: M Collin 25

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Vårnatt og seljekall
29
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vårnatt og seljekall

Tresnitt, lysmål
34x26
Signert nede t.h.: N. Astrup. Signert i platen nede t.v.: NA

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 94 000
På kysten av Rügen 1886
30
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)På kysten av Rügen 1886

Olje på lerret
75x126
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1886

Vurdering
NOK 1 000 000–1 200 000
I utmarken 1887
31
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)I utmarken 1887

Olje på lerret
58x107
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1887

Vurdering
Fra Jæren 1904
32
Kielland, Kitty(1843-1914)Fra Jæren 1904

Olje på lerret
63x110
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland 1904.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 140 000
Ender og jakthunder 1902
33
Engelen, Piet van(1863-1924)Ender og jakthunder 1902

Olje på lerret
134x97
Signert og datert nede t.v.: Piet van Engelen 1902

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Apostelen Johannes 1866
34
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Apostelen Johannes 1866

Olje på lerret
83x67
Signert og datert nede t.h.: P. N. Arbo. Guulskoven 1866

Vurdering
Sommerdag på Christianiafjorden 1868
35
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Sommerdag på Christianiafjorden 1868

Olje på lerret
88x129
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1868

Vurdering
NOK 1 000 000–1 200 000
Pike ved oppdekket havebord 1905
36
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Pike ved oppdekket havebord 1905

Olje på lerret
122x121
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1905

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
Kone med barn på armen i landsbygate
37
Thaulow, Frits(1847-1906)Kone med barn på armen i landsbygate

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 240 000
Apsis til kirken St. Jaques, Dieppe
38
Thaulow, Frits(1847-1906)Apsis til kirken St. Jaques, Dieppe

Olje på lerret
65x50
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Jeger med pointer og gordonsetter 1906
39
Borgen, Fredrik(1852-1907)Jeger med pointer og gordonsetter 1906

Olje på lerret
116x178
Signert og datert nede t.v.: Fr. Borgen 1906-

Vurdering
Morgenstemning på Holmvassbu
40
Skredsvig, Christian(1854-1924)Morgenstemning på Holmvassbu

Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Chr Skredsvig

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 155 000
Selvportrett 1863
41
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Selvportrett 1863

Blyant på papir, lysmål
17x14
Signert og datert nede t.h.: C. H 63.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Vågen
42
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Vågen

Kullstift, lysmål
43x66
Signert nede t.v.: N Ulfsten

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 26 000
Figurstudie
43
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Figurstudie

Blandingsteknikk på papir
22x35
Påtegnet nede t.h.: af H: Gude

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Kystlandskap med kyr og budeier 1885
44
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Kystlandskap med kyr og budeier 1885

Kullstift på papir
39x60
Signert og datert nede t.v.: HFG. 1885

Vurdering
NOK 25 000
Tilslag
NOK 19 000
Fra Slottsparken 1882
45
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Slottsparken 1882

Olje på mahognyplate
46x35
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 1882

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 370 000
Folkeliv i Vestlandsfjord
46
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Folkeliv i Vestlandsfjord

Olje på lerret
47x75
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Armada av vikingskip
47
Dahl, Hans(1849-1937)Armada av vikingskip

Olje på lerret
46x74
Signert nede t.h.: Hans - Dahl. Berlin.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Fisker trekker garn
48
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fisker trekker garn

Olje på mahognyplate
34x52
Signert nede t.v.: A Rasmussen

Vurdering
NOK 40 000
Fjordlandskap med folkeliv 1867
49
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv 1867

Olje på lerret
31x47
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 67.

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Fra Nordnes 1880
50
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Nordnes 1880(1880)

Olje på lerret
61x100
Signert og datert nede t.v.: N. Ulfsten . 80

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 250 000
Norsk landskap, Rogna vannfall 1812
51
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Norsk landskap, Rogna vannfall 1812

Olje på lerret, oppklebet på plate
58x47
Signert og datert nede t.v.: Dahl 1812.

Vurdering
NOK 250 000–300 000
Stenstudie fra Nystuen på Filefjell 1850
52
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Stenstudie fra Nystuen på Filefjell 1850

Olje på plate
37x45
Signert, stedsbestemt og datert t.h. på midten: Nÿestuen d. 27 aug. 1850. J Dahl

Vurdering
Dekorative fantasifigurer
53
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Dekorative fantasifigurer

Akvarell, lysmål
60x46 og 62x48
6 stk. signert: O Wold-Torne

Vurdering
Jeger og hund
54
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Jeger og hund

Olje på lerret
101x151
Signert nede t.h.: Ludv. Skramstad

Vurdering
Landskap med sag og fossestryk 1840
55
Balke, Peder(1804-1887)Landskap med sag og fossestryk 1840

Olje på lerret
54x66
Signert og datert nede t.v.: Balke 1840.

Vurdering
Fjordlandskap i måneskinn 1852
56
Baade, Knud(1808-1879)Fjordlandskap i måneskinn 1852

Olje på lerret
86x120
Signert og datert nede t.v.: Baade 1852

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 31 000
Måneskinn 1869
57
Bodom, Erik(1829-1879)Måneskinn 1869

Olje på lerret
47x65
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 1869.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000 med forbehold
Lekende barn i vannkanten 1895
58
Nielsen, Eivind(1864-1939)Lekende barn i vannkanten 1895

Olje på lerret
55x39
Signert og datert nede t.v.: Eiv Nielsen 95.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Lekende gutter på islagt vann
59
Munthe, Ludvig(1841-1896)Lekende gutter på islagt vann

Olje på lerret
98x77
Signert nede t.v.: L Munthe

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Kvinne som syr
60
Wergeland, Oscar(1844-1910)Kvinne som syr

Olje på lerret
66x54
Signert på midten t.h.: Osc Wergeland.

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 100 000
Gosausee 1871
61
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Gosausee 1871

Olje på lerret
86x134
Signert og datert nede t.h.: H F Gude 1871

Vurdering
NOK 600 000–700 000
Ved Vaterlands bro Kristiania 1901
62
Stabell, Harald Krohg(1874-1963)Ved Vaterlands bro Kristiania 1901

Akvarell
28x39
Signert og datert nede t.v.: H K Stabell 1901

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Kone og barn på sandstrand 1888
63
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Kone og barn på sandstrand 1888

Olje på lerret
47x75
Signert og datert nede t.v.: Smith-Hald 88.

Vurdering
Ørkenlandskap ved Pyramidene 1885
64
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Ørkenlandskap ved Pyramidene 1885

Olje på plate
13x23
Signert og datert nede t.v.: N. U. 1880.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 22 000
Kystlandskap
65
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Kystlandskap

Olje på lerret
41x70
Signert nede t.v.: F. Kolstø.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fra Slagen 1892
66
Jørgensen, Sven(1861-1940)Fra Slagen 1892

Olje på lerret
60x80
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: S. Jørgensen. Slagen. 92.

Vurdering
Fra Havnesund
67
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Havnesund

Olje på lerret
50x72
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
NOK 25 000
Østre havn 1911
68
Gjemre, Per(1864-1928)Østre havn 1911

Olje på lerret
25x46
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Peder M Gjemre 1911

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 13 000
Løkken 1886
69
Thaulow, Frits(1847-1906)Løkken 1886

Olje på mahognyplate
50x39
Signert og datert nede t.h.: 12 Nov 86 FT.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
Elvelandskap, høst
70
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Elvelandskap, høst

Olje på lerret
26x42
Signert nede t.h.: A Singdahlsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
71
Juul, Ole(1852-1927)Kystlandskap med gårdsbruk og kyr

Olje på lerret
63x97
Signert nede t.h.: Ole Juul

Vurdering
Fjordlandskap med seilbåt og folkeliv 1886
72
Hansteen, Nils(1855-1912)Fjordlandskap med seilbåt og folkeliv 1886

62x97
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1886

Vurdering
Gård i fjordlandskap 1877
73
Wexelsen, Christian(1830-1883)Gård i fjordlandskap 1877

Olje på lerret
44x68
Signert og datert nede t.h.: C. Wexelsen 77.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Gjennom skogen 1877
74
Askevold, Anders(1834-1900)Gjennom skogen 1877

Olje på lerret
46x64
Signert og datert nede t.v.: A: Askvold. 1877.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fjordlandskap
75
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
62x95
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Fra Lofoten
76
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Lofoten

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Fra Nærøfjorden, Sogn 1899
77
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Nærøfjorden, Sogn 1899

Olje på lerret
61x94
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold Ddf. 1899.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Dampskip og seilbåt i fjordlandskap 1878
78
Müller, Morten(1828-1911)Dampskip og seilbåt i fjordlandskap 1878

Olje på lerret
51x79
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller 1878

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000 med forbehold
Fra Ledaal 1889
79
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Ledaal 1889

Olje på lerret
71x109
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP. Ledaal. 89.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Skogstjærn 1867
80
Askevold, Anders(1834-1900)Skogstjærn 1867

Olje på plate
33x43
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: A. Askevold Stalheim 31de Aug. 1867.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Interiør
81
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Interiør

Olje på lerret
59x75
Signert nede t.h.: Fr. Kolstø.

Vurdering
NOK 30 000
Mann i skoglandskap med vann
82
Müller, Morten(1828-1911)Mann i skoglandskap med vann

Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: Morten Müller

Vurdering
NOK 18 000–22 000
Tilslag
NOK 14 000
Fra Geiranger
83
Ender, Axel(1853-1920)Fra Geiranger

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på