Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 19:00
Peterssen, Eilif(1852-1928)
Fra Jæren 1897

Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen

Vurdering

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Dette er et typisk stemningsmaleri fra Eilif Peterssens hånd med den ensomme hesten som står rolig gressende i det blålige skjær fra en sen sommerkveld.