Munch-Auksjonen 2002

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Munch, Edvard (1863-1944)
Gunnar Heiberg

Fargelitografi i rødt og grønt trykket på tynt
Arket: 510x440 mm Motivet: 485x425 mm
Japanpapir Doublert Signert med blyant nede t.h.: E Munch

1896. MM G 217. Sch.nr. 75. Woll nr. 83 II. Meget sjeldent trykk med champagneglass.

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Vurdering

Gunnar Heiberg
Colourlithograph printed in red and green on medium thin greyish-white paper
Laminated
Sheet: 510x440 mm Image: 485x425 mm
Signed in pencil lower right: E Munch
Very rare print with champagne-glasses.
1896
MM G 217. Sch.no. 75. Woll no. 83 II.