Munch-Auksjonen 2002

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Munch, Edvard (1863-1944)
Plakat: Lenket ørn

Litografi trykket i grønt og rødt på beige papir
Dobbelt ark: 1428x465 mm Motivet: Øvre ark:
660x375 mm. Nedre ark: 405x375 mm Usignert

1910. MM G 728. Woll nr. 373 A. Trykket i to seksjoner som er sammenlimt. Plakattekst: "Edvard Munchs Maleriudstilling og Grafisk udstilling Dioramalokalet Aabent Kl. 12-4 Entre 50 öre."

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 21:30

Vurdering

Tilslag NOK 15 500

Plakaten ble laget til Munchs utstilling i Dioramalokalet i Oslo i mars 1910.

Poster: Chained Eagle
Lithograph printed in green and red on beige paper
Double sheet: 1428x465 mm Image upper sheet: 660x375 mm
Image lower sheet: 405x375 mm
Unsigned
1910
MM G 728. Woll no 373.

Poster printed in two sections and pasted together.
The upper section with the eagle and the lower section with a bird's-eye view of the Karl Johan street are printed in green, with the following text in red (translated): "Edvard Munch's Exhibition of Paintings and Graphic Works. Dioramalokalet. Open from 12-4. Entrance fee 50 øre."
This poster was made for Munch's exhibition in the Dioramalokalet in Oslo in March 1910.