Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Store sal, Gamle Logen

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Det indre av en furuskog 1856

Olje på lerret
90x125
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1856

Påtegnet på messingplakett: Furuskov.

UTSTILT:

Grosse Berliner Kunst-Ausstellung 1856, kat.nr. 295. Verdensutstillingen i Paris 1878.

Auksjonert mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Vurdering
NOK 700 000–900 000

LITTERATUR: F. E. Haverkamp: Hans Gude 1825-1903, mag.grads avh., Oslo 1982, oeuvre-kat.nr. 243.