Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Store sal, Gamle Logen

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Menneskens Søn 1890

Olje på lerret
85x46
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 90.

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
2
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Gutt som mater linerler 1872

Olje på lerret
41x35
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1872.

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
3
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Isfiske 1910

Olje på lerret
75x120
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1910.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 340 000
{lot.title}
4
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vårvind Sandvika 1887

Olje på lerret
41x32
Signert og datert nede t.v.: G Munthe -87.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
5
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Bondegård i Venoix 1880

Olje på lerret oppklebet på plate
18x36
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: CS. Venoix. 80.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
6
Gjemre, Per(1864-1928)Stjernerø 1906

Olje på lerret
43x66
Signert nede t.v.: Peder Gjemre

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
7
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskuter ved kyst

Olje på lerret
100x157
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

{lot.title}
8
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losskøyte ved forreven kyst 1905

Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1905

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
9
Krohg, Christian(1852-1925)Los ved roret

Olje på lerret
28x46
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
10
Krohg, Christian(1852-1925)På utkikk

Olje på lerret
57x45
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
11
Ender, Axel(1853-1920)Interiør med barn og hund

Olje på lerret
82x57
Signert nede t.v.: - Axel Ender -

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
12
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1949

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.v.: Weidemann -49.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
13
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinnehode

Olje på plate
61x50
Usignert

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
14
Martinsen, Kåre(1912-1986)Modellen

Olje på lerret
29x26
Signert nede t.h.: Kåre Martinsen

{lot.title}
15
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Tåsen 1940

Olje på lerret
61x68
Signert og datert nede t.h.: J Rian 40

{lot.title}
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Bergen havn 1885

Pastell
44x66
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Frits Thaulow. Bergen 30 Nov 85.

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
17
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kirken, Lillehammer 1932

Olje på plate
31x41
Signert nede t.v.: Thv. E. 32

{lot.title}
18
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sensommer ved Holmsbu

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Thv. Erichsen.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
19
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1917

Olje på lerret
73x65
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 1917.

NOK 200 000
{lot.title}
20
Kavli, Arne(1878-1970)På trappen

Olje på lerret
131x121
Signert nede t.v.: A. Kavli

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
21
Sitter, Inger(1929-2015)Hvitt

Plast, collage og olje på lerret
147x115
Signert oppe t.h.: Sitter

Tilslag NOK 155 000
{lot.title}
22
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1978

Olje på lerret
110x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian 78

Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
23
Aulie, Reidar(1904-1977)Mann, trær og hus

Olje på lerret
57x70
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
24
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra et skipsverft

Olje på lerret
53x96
Signert nede t.v.: Aulie

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
25
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Hus og trær 1932

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R.Th 32

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
26
Dørnberger, Karl(1864-1940)Våt sne 1928

Olje på plate
42x45
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1928.

{lot.title}
27
Diriks, Edvard(1855-1930)Vinterdag i Paris, Rue de Rome

Olje på lerret, oppklebet på plate
100x150
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Diriks. Paris 1883.

NOK 200 000
Tilslag NOK 120 000 med forbehold
{lot.title}
28
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Sorrento 1840

Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: Th. Fearnley 1840.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
29
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Det indre av en furuskog 1856

Olje på lerret
90x125
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1856

NOK 700 000–900 000
{lot.title}
30
Tidemand, Adolph(1814-1876)Nabokonens Raad 1861

Olje på plate
39x47
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 1861.

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 1 250 000
{lot.title}
31
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Kvinne og barn i bjerkeskog ved sjø 1884

Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker. 84.

{lot.title}
32
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Fra Simoa paa Modum 1894

Olje på lerret
62x86
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker 94.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
33
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Mann på gårdstun, vinter 1890

Olje på lerret
35x53
Signert og datert nede t.h.: A. Singdahlsen -90.

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
34
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Gård i vinterlandskap

Olje på lerret
55x80
Signert nede t.v.: A. Singdahlsen.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
35
Dørnberger, Karl(1864-1940)Ung pike 1891

Olje på lerret
46x38
Signert og datert oppe t.h.: Dørnberger. 1891. Datert nede t.v.: 1891

{lot.title}
36
Krohg, Christian(1852-1925)Marie Krohg klipper ut dyr for Per

Olje på lerret
55x45
Signert nede t.v: C. Krohg

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
37
Krohg, Christian(1852-1925)Hans portrett (Albertine)

Olje på lerret
53x51
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
38
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av ung dame

Olje på papir, oppklebet på papp
37x32
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
39
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med figur og hund

Olje på lerret
90x117
Signert nede t.h.: Knut Rose

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
40
Rose, Knut(1936-2002)Figurer 1981

Olje på lerret
56x48
Signert og datert nede t.h.: Knut Rose 1981

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
41
Warsinski, Richard(1937-1996)Komposisjon med figurer

Akvarell og fettstift
lysmål, 74x61
Signert nede t.h.: RW

{lot.title}
42
Warsinski, Richard(1937-1996)Kvinne og fabeldyr

Blandingsteknikk, lysmål
58x48
Signert nede t.h.: R Warsinski

{lot.title}
43
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Kvinne med hatt og utstoppet nøtteskrike iinteriør

Olje på lerret
75x80
Signert nede t.h.: B. Folkestad

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
44
Heiberg, Jean(1884-1976)Fra Brevik 1918

Olje på lerret
89x117
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1918

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
45
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Gutt på svaberg 1886

Olje på lerret
55x48
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1886

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
46
Dahl, Hans(1849-1937)Folkeliv i Vestlandsfjord

Olje på lerret
92x144
Signert nede t.h.: Hans Dahl

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
47
Dahl, Hans(1849-1937)Roende kirkefølge om våren fra Balestrand

Olje på lerret
92x143
Signert nede t.v.: Hans - Dahl

NOK 400 000
{lot.title}
48
Wergeland, Oscar(1844-1910)I engen

Olje på lerret
60x41
Signert nede t.h.: Osc. Wergeland.

Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
49
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne og mann på brygge og seilbåter

Olje på lerret
30x43
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
50
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Norsk havn 1886

Olje på plate
50x39
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1886

NOK 200 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
51
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Stille bukt i Christianiafjorden

Olje på lerret
100x145
Signert nede t.v.: HF Gude

NOK 700 000–900 000
{lot.title}
52
Waksvik, Skule(1927-2018)Okse og hind

Bronse
H: 53 cm. L: 63 cm. B: 24 cm.
Signert på plinten: Skule W

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
53
Waksvik, Skule(1927-2018)Omvendt istapp 1968

Bronse
H: 138 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 68

{lot.title}
54
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Til Den grønne Ridder

Lavering og sort stift på papir, oppklebet på papp
30x20
Signert nede t.h.: TK.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
55
Kittelsen, Theodor(1857-1914)En rådslagning i kvinneforeningen

Tusj på papir, lysmål
35x42
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.

NOK 20 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
56
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Bækken 1897

Olje på lerret
68x90
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1897.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
57
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Skog 1910

Akvarell, lysmål
45x69
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 10.

NOK 80 000–10 000
{lot.title}
58
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Norge

Fargeradering, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
59
Thaulow, Frits(1847-1906)Inntrykk fra sne

Fargeradering, lysmål
45x61

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
60
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hus med hage og mennesker 1915

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915

NOK 30 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
61
Ekeland, Arne(1908-1994)Jernbanestasjon

Olje på lerret
90x100
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
62
Widerberg, Frans(1934-2017)Fugl og par

Olje på lerret
58x77
Signert nede t.h.: Frans W

NOK 40 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
63
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel

Akryl og olje på lerret
162x130
Signert nede t.v.: Sitter

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
64
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap 1889

Pastell. lysmål
55x72
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 89

NOK 300 000
{lot.title}
65
Thaulow, Frits(1847-1906)Ved Holmestrand 1883

Olje på lerret
59x71
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 83.

NOK 500 000
{lot.title}
66
Tangen, Olaf(1903-1997)Bondegård i havgapet 1944

Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t.h.: -Tangen-44

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
67
Finne, Ferdinand(1910-1999)Fra Narestø

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: Ferdinand Finne

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
68
Blohm, Roy(1922-2008)En hemmelighet

Olje på plate
81x100
Signert nede t.h.: Blohm

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
69
Nordenberg, Bengt(1822-1902)Kvinne og barn i en årestue 1883

Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.h.: B: Nordenberg 1883

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
70
Bergslien, Nils(1853-1928)Et frieri

Olje på lerret
67x94
Signert nede t.h.: N. Bergslien

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
71
Liljefors, Bruno(1860-1939)Hare i vinterdrakt 1922

Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.v.: Bruno Liljefors. 1922.

Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
72
Astrup, Nikolai(1880-1928)Befringstøylene

Tresnitt
46x69
Signert i platen nede t.v.: N. Astrup

{lot.title}
73
Astrup, Nikolai(1880-1928)Soleienatt

Fargetresnitt med håndkolorering, lysmål
37x46
Signert nede t.v.: N. Astrup

NOK 500 000
Tilslag NOK 420 000
{lot.title}
74
Storstein, Aage(1900-1983)Nedgaren i Smørklepp, Vinje

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Storstein

NOK 18 000–20 000
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
75
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap 1929

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: J. Heiberg 1929

NOK 30 000
{lot.title}
76
Sørensen, Henrik(1882-1962)Øsregn i Vinje 1927

Olje på lerret
62x72
Signert og datert nede t.h.: HS 27

{lot.title}
77
Deberitz, Per(1880-1945)Tåke Kviteseid 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -44.

NOK 25 000
{lot.title}
78
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne med katt

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
79
Rian, Johs.(1891-1981)Ved flygelet 1943

Tresnitt, lysmål
42x52
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1943

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
80
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Torremolinos

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
81
Rian, Johs.(1891-1981)Utsikt fra vindu mot sydlandsk landsby

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: J Rian

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
82
Kavli, Arne(1878-1970)Uterestaurant på brygge og seilbåter 1928

Olje på lerret
117x178
Signert nede t.h.: A- K- 28

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
83
Fjell, Kai(1907-1989)Fra en teaterscene 1948

Olje på lerret
100x110
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -48

NOK 400 000–500 000
{lot.title}
84
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på mahognyplate
24x36
Signert nede t.v.: Hans Andreas Dahl.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
85
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
33x41
Signert nede t.h.: A Normann

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
86
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Nordnorsk landskap med sjøfugl

Olje på lerret
58x79
Signert nede t.h.: Smith Hald

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
87
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Hjulbåt og seilbåter i havn 1876

Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.v.: - F. Smith Hald 76

{lot.title}
88
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Konsul Mack 1836

Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t.h.: Stoltenberg 1836.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
89
Peterssen, Eilif(1852-1928)Achille

Olje på lerret
53x44
Signert og datert oppe t.h.: Eilif P. 77.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
90
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Jæren 1897

Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
91
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Havblikk ved Kristianiafjorden 1879

Olje på lerret
43x54
Signert og detart nede t.v.: HF Gude 1879

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
92
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Notfiske 1873

Olje på lerret
50x75
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1873

NOK 250 000–300 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
93
Thaulow, Frits(1847-1906)Landsbygate

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
94
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsbygate, natt 1894

Olje på lerret
64x86
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow. 1894.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
95
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Åsgårdstrand

Olje på lerret
86x100
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
96
Rico Y Ortega, Martin(1833-1908)Mann med kurv ved brønn 1886

Olje på plate
27x18
Signert og datert nede t.h.: Rico 86.

NOK 10 000
Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
97
Thaulow, Frits(1847-1906)Gate i Cordoba

Olje på lerret
35x40
Signert nede t.v.: FT.

NOK 50 000
Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
98
Dahl, Olaf(1842-1895)Fra Sandvigselven 1878

Olje på lerret
36x57
Signert og datert nede t.v.: O. Dahl. 78.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
99
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Fra Thunersjøen i Sveits

Olje på lerret
58x84
Signert nede t.v.: N.B Möller.

NOK 40 000
Tilslag NOK 20 000 med forbehold
{lot.title}
100
Ender, Axel(1853-1920)To kvinner med brev i interiør

Olje på lerret
86x60
Signert nede t.h.: - Axel Ender -

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
101
Ender, Axel(1853-1920)Samtale på dørtrammen

Olje på lerret
52x43
Signert nede t.h.: Axel Ender -

NOK 130 000–150 000
Tilslag NOK 95 000 med forbehold
{lot.title}
102
Ransve, Bjørn(1944-)Kvinneakt (Lolita)

Pastell og blyant, lysmål
61x46
Signert nede t.v.: Ransve

NOK 20 000
{lot.title}
103
Torriset, Kjell(1950-)Komposisjon

Olje på lerret
62x105
Usignert

NOK 30 000
{lot.title}
104
Kohler, Hans Georg(1963-)Smerte 1993

Akvarell på papir oppklebet på plate
72x105
Signert og datert nede t.h.: HG Kohler 93 juni juli

NOK 14 000–16 000
{lot.title}
105
Strømme, Olav(1909-1978)Romersk ruin 1968

Olje på lerret
75x171
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme - 68.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
106
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
100x100
Signert noe utydelig oppe t.h.: G S

{lot.title}
107

Olje på plate
69x81
Signert nede t.h.: Gunnar S. G.

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
108
Weidemann, Jakob(1923-2001)Hus og hage

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Weidemann.

NOK 20 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
109
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1960

Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60.

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
110
Kavli, Arne(1878-1970)Hage med hagetrapp

Olje på plate
60x69
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 90 000–100 000
Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
111
Kavli, Arne(1878-1970)Utsyn mot fjorden, Rønnes

Olje på lerret
100x140
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 185 000
{lot.title}
112
Hanno, Carl von(1901-1953)Utsyn mot Trefoldighetskirken 1949

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Carl v. Hanno 49

{lot.title}
113
Hanno, Carl von(1901-1953)Sittende gutt i Setesdalsbunad 1932

Olje på lerret
66x61
Signert og datert nede t.v: Carl v Hanno 32

{lot.title}
114
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Gammel gate

Olje på plate
81x65
Signert nede t.v.: E.H.J.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
115
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Lengsel

Olje på lerret
70x70
Signert nede t.v.: E H. J.

NOK 40 000
Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
116
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Kvinne og mann og sol

Olje på lerret
70x70
Signert nede t.h.: EHJ.

{lot.title}
117
Paulsen, Jon Bøe(1958-)Ut mot havet

Olje på lerret
47x55
Signert og datert nede t.h.: J Paulsen 82

{lot.title}
118
Sand, Vebjørn(1966-)Sydlandsk landskap med kloster

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: V Sand

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 15 000 med forbehold
{lot.title}
119
Hol, Dag(1951-)Skogslandskap med flyvende fugl 1984

Olje på plate
38x52
Signert og datert nede t.h.: Dag Hol 84

{lot.title}
120
Warsinski, Richard(1937-1996)Figurkomposisjon

Blandingsteknikk
lysmål, 66x57
Signert nede t.h.: Warsinkski

{lot.title}
121
Zheng, Mai Cheng(1955-)Arv

Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h: M C Z

{lot.title}
122
Riis, Bendik(1911-1988)Ridderen av Den Gyllne Sparkel 1956

Akvarell på papir, lysmål
99x79
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 1956

{lot.title}
123
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av Fru Inger Magnussen 1921

Olje på lerret
103x83
Signert og datert oppe t.h.: Karsten 21

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
124
Sture, David(1950-)Elementer 2003

Akryl på plate
91x80
Signert og datert nede t.v.: David Een Sture /03

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
125
Indrebø, Tone(1954-)Erindring IV 1996

Olje på lerret
54x54
Signert og datert nede t.h.: Tone Indrebø -96

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
126
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Kvinne ved elvestryk i skogslandskap 1845

Olje på lerret
52x74
Signert og datert nede t.h.: H. Gude 1845

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
127
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fossefall 1845

Olje på lerret
35x30
Signert og datert nede t.v.: HFG. / 45.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
128
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Kvinner med pram i landskap

Olje på lerret
98x148
Signert nede t.v.: S. Jacobsen-

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
129
Askevold, Anders(1834-1900)Hjem fra seteren

Olje på lerret
62x96
Signert nede t.v.: A: Askevold

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
130
Werenskiold, Erik(1855-1938)Landskap fra Kviteseid 1891

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: E. Werenskiold 1891

{lot.title}
131
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Åsgårdstrand 1908

Olje på lerret
64x103
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 08

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
132
Johannessen, Jens(1934-)Til Anne

Blandingsteknikk
24x17 og 47x18
Alle signert: JJ

Tilslag NOK 65 000 med forbehold
{lot.title}
133
Zorn, Anders(1860-1920)Zappo 1917

Radering, lysmål
23x20
Signert nede t.h.: Zorn

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
134
Zorn, Anders(1860-1920)Tre systre 1913

Radering, lysmål
28x21
Signert nede t.h.: Zorn

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
135
Zorn, Anders(1860-1920)Byst 1916

Radering, lysmål
28x21
Signert nede t.h.: Zorn

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
136
Zorn, Anders(1860-1920)Najader 1918

Radering, lysmål
18x25
Signert nede t.h.: Zorn

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
137
Zorn, Anders(1860-1920)Berserk 1914

Radering, lysmål
29x21
Signert nede t.h.: Zorn

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
138
Zorn, Anders(1860-1920)Elin 1913-14

Radering, lysmål
22x31
Signert nede t.h.: Zorn

Tilslag NOK 27 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her