Olje på lerret
85x46
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 90.
Olje på lerret
85x46
Olje på lerret
41x35
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1872.
Olje på lerret
75x120
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1910.
Olje på lerret
41x32
Signert og datert nede t.v.: G Munthe -87.
Olje på lerret oppklebet på plate
18x36
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: CS. Venoix. 80.
Olje på lerret
43x66
Signert nede t.v.: Peder Gjemre
Olje på lerret
100x157
Signert nede t.h.: Nils Hansteen
Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1905
Olje på lerret
28x46
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
57x45
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
82x57
Signert nede t.v.: - Axel Ender -
Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.v.: Weidemann -49.
Olje på plate
61x50
Usignert
Olje på lerret
29x26
Signert nede t.h.: Kåre Martinsen
Olje på lerret
61x68
Signert og datert nede t.h.: J Rian 40
Pastell
44x66
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Frits Thaulow. Bergen 30 Nov 85.
Olje på plate
31x41
Signert nede t.v.: Thv. E. 32
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Thv. Erichsen.
Olje på lerret
73x65
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 1917.
Olje på lerret
131x121
Signert nede t.v.: A. Kavli
Plast, collage og olje på lerret
147x115
Signert oppe t.h.: Sitter
Olje på lerret
110x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian 78
Olje på lerret
57x70
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
53x96
Signert nede t.v.: Aulie
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R.Th 32
Olje på plate
42x45
Signert og datert nede t.h.: Dørnberger. 1928.
Olje på lerret, oppklebet på plate
100x150
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Diriks. Paris 1883.
Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: Th. Fearnley 1840.
Olje på lerret
90x125
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1856
Olje på plate
39x47
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 1861.
Olje på lerret
33x48
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker. 84.
Olje på lerret
62x86
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker 94.
Olje på lerret
35x53
Signert og datert nede t.h.: A. Singdahlsen -90.
Olje på lerret
55x80
Signert nede t.v.: A. Singdahlsen.
Olje på lerret
46x38
Signert og datert oppe t.h.: Dørnberger. 1891. Datert nede t.v.: 1891
Olje på lerret
55x45
Signert nede t.v: C. Krohg
Olje på lerret
53x51
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på papir, oppklebet på papp
37x32
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
90x117
Signert nede t.h.: Knut Rose
Olje på lerret
56x48
Signert og datert nede t.h.: Knut Rose 1981
Akvarell og fettstift
lysmål, 74x61
Signert nede t.h.: RW
Blandingsteknikk, lysmål
58x48
Signert nede t.h.: R Warsinski
Olje på lerret
75x80
Signert nede t.h.: B. Folkestad
Olje på lerret
89x117
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1918
Olje på lerret
55x48
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1886
Olje på lerret
92x144
Signert nede t.h.: Hans Dahl
Olje på lerret
92x143
Signert nede t.v.: Hans - Dahl
Olje på lerret
60x41
Signert nede t.h.: Osc. Wergeland.
Olje på lerret
30x43
Signert nede t.h.: A. Kavli
Olje på plate
50x39
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1886
Olje på lerret
100x145
Signert nede t.v.: HF Gude
Bronse
H: 53 cm. L: 63 cm. B: 24 cm.
Signert på plinten: Skule W
Bronse
H: 138 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 68
Lavering og sort stift på papir, oppklebet på papp
30x20
Signert nede t.h.: TK.
Tusj på papir, lysmål
35x42
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.
Olje på lerret
68x90
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1897.
Akvarell, lysmål
45x69
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 10.
Fargeradering, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Fargeradering, lysmål
45x61
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915
Olje på lerret
90x100
Signert nede t.v.: Arne Ekeland
Olje på lerret
58x77
Signert nede t.h.: Frans W
Akryl og olje på lerret
162x130
Signert nede t.v.: Sitter
Pastell. lysmål
55x72
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 89
Olje på lerret
59x71
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 83.
Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t.h.: -Tangen-44
Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: Ferdinand Finne
Olje på plate
81x100
Signert nede t.h.: Blohm
Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.h.: B: Nordenberg 1883
Olje på lerret
67x94
Signert nede t.h.: N. Bergslien
Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.v.: Bruno Liljefors. 1922.
Tresnitt
46x69
Signert i platen nede t.v.: N. Astrup
Fargetresnitt med håndkolorering, lysmål
37x46
Signert nede t.v.: N. Astrup
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Storstein
Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: J. Heiberg 1929
Olje på lerret
62x72
Signert og datert nede t.h.: HS 27
Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -44.
Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Rian
Tresnitt, lysmål
42x52
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1943
Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: J Rian
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på lerret
117x178
Signert nede t.h.: A- K- 28
Olje på lerret
100x110
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -48
Olje på mahognyplate
24x36
Signert nede t.v.: Hans Andreas Dahl.
Olje på lerret
33x41
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
58x79
Signert nede t.h.: Smith Hald
Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.v.: - F. Smith Hald 76
Olje på lerret
33x28
Signert og datert nede t.h.: Stoltenberg 1836.
Olje på lerret
53x44
Signert og datert oppe t.h.: Eilif P. 77.
Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen
Olje på lerret
43x54
Signert og detart nede t.v.: HF Gude 1879
Olje på lerret
50x75
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1873
Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
64x86
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow. 1894.
Olje på lerret
86x100
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på plate
27x18
Signert og datert nede t.h.: Rico 86.
Olje på lerret
35x40
Signert nede t.v.: FT.
Olje på lerret
36x57
Signert og datert nede t.v.: O. Dahl. 78.
Olje på lerret
58x84
Signert nede t.v.: N.B Möller.
Olje på lerret
86x60
Signert nede t.h.: - Axel Ender -
Olje på lerret
52x43
Signert nede t.h.: Axel Ender -
Pastell og blyant, lysmål
61x46
Signert nede t.v.: Ransve
Olje på lerret
62x105
Usignert
Akvarell på papir oppklebet på plate
72x105
Signert og datert nede t.h.: HG Kohler 93 juni juli
Olje på lerret
75x171
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme - 68.
Olje på lerret
100x100
Signert noe utydelig oppe t.h.: G S
Olje på plate
69x81
Signert nede t.h.: Gunnar S. G.
Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Weidemann.
Olje på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60.
Olje på plate
60x69
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på lerret
100x140
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Carl v. Hanno 49
Olje på lerret
66x61
Signert og datert nede t.v: Carl v Hanno 32
Olje på plate
81x65
Signert nede t.v.: E.H.J.
Olje på lerret
70x70
Signert nede t.v.: E H. J.
Olje på lerret
70x70
Signert nede t.h.: EHJ.
Olje på lerret
47x55
Signert og datert nede t.h.: J Paulsen 82
Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: V Sand
Olje på plate
38x52
Signert og datert nede t.h.: Dag Hol 84
Blandingsteknikk
lysmål, 66x57
Signert nede t.h.: Warsinkski
Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h: M C Z
Akvarell på papir, lysmål
99x79
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis 1956
Olje på lerret
103x83
Signert og datert oppe t.h.: Karsten 21
Akryl på plate
91x80
Signert og datert nede t.v.: David Een Sture /03
Olje på lerret
54x54
Signert og datert nede t.h.: Tone Indrebø -96
Olje på lerret
52x74
Signert og datert nede t.h.: H. Gude 1845
Olje på lerret
35x30
Signert og datert nede t.v.: HFG. / 45.
Olje på lerret
98x148
Signert nede t.v.: S. Jacobsen-
Olje på lerret
62x96
Signert nede t.v.: A: Askevold
Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: E. Werenskiold 1891
Olje på lerret
64x103
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 08
Blandingsteknikk
24x17 og 47x18
Alle signert: JJ
Radering, lysmål
23x20
Signert nede t.h.: Zorn
Radering, lysmål
28x21
Signert nede t.h.: Zorn
Radering, lysmål
28x21
Signert nede t.h.: Zorn
Radering, lysmål
18x25
Signert nede t.h.: Zorn
Radering, lysmål
29x21
Signert nede t.h.: Zorn
Radering, lysmål
22x31
Signert nede t.h.: Zorn