Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Store sal, Gamle Logen

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Stille bukt i Christianiafjorden

Olje på lerret
100x145
Signert nede t.v.: HF Gude

Påtegnet på merkelapp med kunstnerens håndskrift på baksiden, på blindrammen: Stille Bucht im Christiania-fjord von Professor Hans Gude Berlin W. Königin Augusta Strasse 51.

UTSTILT:

Grosse Berliner Kunst-Ausstellung 1899, kat.nr. 301.

Auksjonert mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Vurdering
NOK 700 000–900 000

LITTERATUR: F. E. Haverkamp: Hans Gude 1825-1903, mag.grads avh., Oslo 1982, oeuvre-kat.nr. 1073.

Motivet skriver seg antagelig fra en skisse Gude malte i 1873 fra Sandvika.