Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Stille bukt i Christianiafjorden
Olje på lerret
100x145
Signert nede t.v.: HF Gude
Påtegnet på merkelapp med kunstnerens håndskrift på baksiden, på blindrammen: Stille Bucht im Christiania-fjord von Professor Hans Gude Berlin W. Königin Augusta Strasse 51.
Grosse Berliner Kunst-Ausstellung 1899, kat.nr. 301.
Vurdering
NOK 700 000–900 000
Auksjonert mandag 26. mai 2003 kl 18:00