Skredsvig, Christian(1854-1924)
Vakkert på Norefjellet 1903
Olje på lerret
101x127
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. 1903.
Påtegnet med tittel, antagelig av kunstneren, på baksiden, på blindrammen: "Vakker paa Norefjeldet". Fotografi medfølger med familien Skredsvig i atelieret, hvor kunstneren sitter med pensler og palett foran et lerret som er plassert på staffeliet. Man ser at det er en annen versjon av det samme motivet kunstneren arbeider med.
Vurdering
NOK 200 000–250 000
Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00
Tilslag NOK 240 000