Blyant og akvarell på papir, lysmål
15x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Dyre ved Moss 4 Oct. 92
NOK 35 000
15x23
Blyant, penn og akvarell på papir, oppklebet på
lysmål 15x23
plate
Usignert
Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Aug. Jacobsen.
Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1914.
Olje på lerret
55x67
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Jacob Sömme Trydal 16
Olje på lerret
75x55
Signert og datert nede t.v.: Jacob Sømme 88.
Olje på lerret
31x46
Signert nede t.h.: Reinholdt Boll.
Olje på lerret
18x23
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland 87.
Olje på lerret
38x60
Signert og datert nede t.h.: Nils Hansteen 1888
Akvarell på papir
19x27
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 86
Olje på lerret
72x61
Signert nede t.h.: AG Koskull.
Olje på plate
26x26
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand. 1852
Olje på lerret
81x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1916
Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 51
Olje på lerret
86x58
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.
Olje på lerret
55x73
Signert nede t.h.: Axel Lindman.
Olje på lerret
141x163
Signert og datert oppe t.h.: Henrik Lund -12.
Bronse
H: 13 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding
Bronse
H: 25 cm. B: 29 cm.
Signert og datert på plinten: Stephan Sinding 1889.
Bronse
H: 39 cm.
Signert: Durban
Bronse
H: 35 cm. L: 26 cm. B: 17 cm.
Signert på plinten: Durban
Olje på lerret
60x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Smith Hald 89. Bergen. Norvège-
Olje på papir, oppklebet på plate
14,5x24,5
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: E...k..N... (Sept?)1/7 33 TF.
Olje på lerret
40x49
Signert og datert nede t.h.: MGM 1868
Olje på lerret
31x26
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1866
Olje på mahognyplate
31x41
Signert nede t.v.: Henrik Bennetter.
Olje på plate
17x27
Signert nede t.v.: H: Bennetter
Olje på plate
12x16
Signert nede t.v.: J.B.
Olje på plate
16x28
Signert nede t.v.: J. Bennetter.
Olje på plate
22x16
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Olje på lerret
178x155
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Bernhard Folkestad 1931
Olje på lerret
63x100
Signert nede t.v.: E. Ulving.
Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.v.: Karsten -15
Olje på lerret
83x143
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding. München. 1875.
Olje på lerret
64x101
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding. München 1882
Olje på lerret
79x101
Signert nede t.v.: Otto Sinding.
Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1897.
Olje på lerret
127x97
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 1912
Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland 1911
Olje på lerret
63x103
Signert nede t.v.: Kitty L. Kielland.
Olje på plate
33x25
Signert nede t.h.: Balke
Olje på lerret, oppklebet på plate
95x137
Signert og datert nede t.h.: B. Lund 1847.
Olje på lerret
101x127
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. 1903.
Pastell på papir, oppklebet på lerret
54x90
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
78x101
Signert nede t.v.: S. Jacobsen
Olje på lerret
57x84
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 1871.
Olje på lerret
58x92
Signert og datert nede t.v.: Fr. Collett 66
Olje på lerret
42x72
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1883.
48x70
Usignert
Olje på lerret
62x79
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1850.
Akvarell på papir, lysmål
30x21
Signert nede t.h.: N. Bergslien
Olje på lerret
67x94
Olje på papir, oppklebet på papp
21x32,5
Signert og datert nede t.h.: Knud Bergslien 1846
Olje på lerret
33x42
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1891.
Olje på lerret
38x49
Signert nede t.v.: N.B. Møller
Olje på lerret
40x60
Signert nede t.h.: Normann
Olje på lerret
61x95
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 1887-
Olje på lerret
40x64
Signert og datert nede t.h.: 18 Morten - Muller - 90
Olje på lerret
29x48
Signert nede t.h.: Morten - Müller.
Olje på lerret
44x64
Signert nede t.h.: Barlag
Olje på lerret
65x80
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
40x52
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
93x120
Signert nede t.v.: C. Krohg
Olje på mahognyplate
54x36
Signert nede t.v.: L Munthe
Olje på lerret
106x157
Signert og datert nede t.h.: A. Rasmussen Df 1885-
Olje på lerret
92x143
Signert nede t.v.: Hans - Dahl
Olje på lerret
31x27
Signert nede t.h.: A Tidemand
Penn og lavering på papir, oppklebet på papp
18x14
Signert nede t.h.: TK.
Blyant og penn på papir, lysmål
22x14
Signert nede t.v.: TK.
Olje på papir, oppklebet på lerret
42x57
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen
Olje på lerret
80x89
Signert nede t.v.: A. Kavli
Olje på lerret
21x37
Signert og datert nede t.v.: - A. Kavli - 06.
Olje på plate
25x30
Signert nede t.v.: Marie Løkke
Olje på lerret
51x66
Signert og datert nede t.h.: R.Th. 1915
Olje på lerret
42x48
Signert og datert nede t.v.: G. Jynge - 26
25x32
Usignert
Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: Thv. E. 1917.
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 74
Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: E.E. -69.
Olje på plate
42x34
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1953
Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Per Krohg
Olje på plate
60x44
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson - 42
Olje på lerret
32x49
Signert nede t.h.: Bendik Riis
Olje på plate
28x35
Signert nede t.v.: H Kihle
Olje på lerret
102x117
Signert og datert nede t.v.: Jardar Lunde -40.
Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: J Heiberg
Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 40
Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på plate
66x80
Signert nede t.h.: A. Kavli
Olje på lerret
86x64
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen - 58.
Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre - 84
Pastell
99x70
Signert og datert nede t.h.: Ulf Nilsen -79
Olje på lerret
135x100
Signert nede t.h.: F. Christensen.
Olje på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Weidemann
Olje på lerret
160x131
Usignert
Olje på plate
58x38
Signert og datert nede t.v.: Anne Knoff 97.
Olje på lerret
100x60
Dobbeltsignert og datert oppe t.h.: Terje (T.) Ythjall 1985
Olje på lerret
111x101
Signert og datert nede t.v.: J Rian 65
Olje på plate
61x50
Signert nede t.h.: E.H.J.
Olje på lerret
70x70
Signert nede t.h.: E.H.J.
Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Olje på lerret
50x42
Signert og datert oppe t.h.: Arne Ekeland 57.
Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: JJ 71
Olje på lerret
42x58
Signert nede t.v.: JJ
Olje på lerret
51x70
Signert nede t.v.: JJ
Tempera på papir, lysmål
168x99
Signert nede t.h.: Bolling
Olje på lerret
147x120
Signert nede t.h.: H.V.
Olje på lerret
155x87
Signert nede t.h.: Knut Rose
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: M. Mouly 85
Olje på lerret
80x100
Signert nede t.v.: ER
Olje på lerret
130x90
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Lund-Hansen 97.
Fargemetaltrykk
65x50
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Akvarell på papir
31x47
Signert nede t.h.: Otto Sinding
Penn og lavering på papir, lysmål
25x43
Signert nede t.v.: Otto Sinding
Radering, lysmål
28x19
Signert med blyant nede t.h.: Zorn
Radering, lysmål
28x19
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: 1914 Zorn
Radering, lysmål
20x14
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1919
Radering. lysmål
23x18
Radering, lysmål
20x16
Radering, lysmål
21x14