Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 18:00

Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Dyre ved Moss 1892

Blyant og akvarell på papir, lysmål
15x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Dyre ved Moss 4 Oct. 92

NOK 35 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Den gamle Tingplass, Rygge 1892

Blyant, penn og akvarell på papir, oppklebet på
lysmål 15x23
plate
Usignert

NOK 25 000
{lot.title}
3
Jacobsen, August(1868-1955)Utsikt med fire kirker, Stavanger

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Aug. Jacobsen.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
4
Diriks, Edvard(1855-1930)Høner, Frankrike

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1914.

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
5
Sømme, Jacob(1862-1940)Interiør

Olje på lerret
55x67
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Jacob Sömme Trydal 16

NOK 50 000
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
6
Sømme, Jacob(1862-1940)Bondepike 1888

Olje på lerret
75x55
Signert og datert nede t.v.: Jacob Sømme 88.

{lot.title}
7
Boll, Reinholdt(1825-1897)Losskøyte ved fyrlykt

Olje på lerret
31x46
Signert nede t.h.: Reinholdt Boll.

{lot.title}
8
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilbåt ved havn 1887

Olje på lerret
18x23
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland 87.

NOK 25 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
9
Hansteen, Nils(1855-1912)Havneparti 1888

Olje på lerret
38x60
Signert og datert nede t.h.: Nils Hansteen 1888

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
10
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute i havn 1886

Akvarell på papir
19x27
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 86

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
11
Koskull, Anders Gustaf(1831-1904)Kirkeinteriør med kvinne, pike og gutt

Olje på lerret
72x61
Signert nede t.h.: AG Koskull.

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
12
Tidemand, Adolph(1814-1876)Hvilende kvinne og barn på fjellsti 1852

Olje på plate
26x26
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand. 1852

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 185 000
{lot.title}
13
Lundeby, Alf(1870-1961)Lysthus ved Lillehammer, senvinter 1916

Olje på lerret
81x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1916

{lot.title}
14
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Vinter i Oslo 1951

Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 51

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
15
Tannæs, Marie(1854-1939)Snevær

Olje på lerret
86x58
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

NOK 30 000
Tilslag NOK 24 000 med forbehold
{lot.title}
16
Lindman, Knut Axel(1848-1930)Vinterlandskap

Olje på lerret
55x73
Signert nede t.h.: Axel Lindman.

Tilslag NOK 15 000 med forbehold
{lot.title}
17
Lund, Henrik(1879-1935)I hagen 1912

Olje på lerret
141x163
Signert og datert oppe t.h.: Henrik Lund -12.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
18
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
H: 13 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
19
Sinding, Stephan(1846-1922)To mennesker 1889

Bronse
H: 25 cm. B: 29 cm.
Signert og datert på plinten: Stephan Sinding 1889.

{lot.title}
20
Durban, Arne(1912-1993)Sittende akt

Bronse
H: 39 cm.
Signert: Durban

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
21
Durban, Arne(1912-1993)Knelende kvinne

Bronse
H: 35 cm. L: 26 cm. B: 17 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
22
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Fiskende gutter 1889

Olje på lerret
60x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Smith Hald 89. Bergen. Norvège-

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
23
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Napoligolfen 1833

Olje på papir, oppklebet på plate
14,5x24,5
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: E...k..N... (Sept?)1/7 33 TF.

Tilslag NOK 39 000
{lot.title}
24
Monsen, Mons Gabriel(1836-1896)Eiendommen Hillevaag 1868

Olje på lerret
40x49
Signert og datert nede t.h.: MGM 1868

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
25
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fiskere ved stenet kyst 1866

Olje på lerret
31x26
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1866

Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
26
Bennetter, Henrik Wilhelm(1874-1923)Marine 1892

Olje på mahognyplate
31x41
Signert nede t.v.: Henrik Bennetter.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
27

Olje på plate
17x27
Signert nede t.v.: H: Bennetter

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
28
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Havneparti 1890

Olje på plate
12x16
Signert nede t.v.: J.B.

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
29
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Hvite klipper ved Dover 1888

Olje på plate
16x28
Signert nede t.v.: J. Bennetter.

Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
30
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Badenymfe

Olje på plate
22x16
Signert nede t.h.: Heyerdahl

NOK 100 000
{lot.title}
31
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Ja eller Nei?

Olje på lerret
178x155
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 300 000–500 000
{lot.title}
32
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Interiør med kvinne som plukker fugl 1931

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Bernhard Folkestad 1931

{lot.title}
33
Ulving, Even(1863-1952)Interiør med lesende pike i lampelys

Olje på lerret
63x100
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
34
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kirken i Gilleleje 1915

Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.v.: Karsten -15

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
35
Sinding, Otto(1842-1909)Storm 1875

Olje på lerret
83x143
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding. München. 1875.

NOK 125 000–150 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
36
Sinding, Otto(1842-1909)Vårdag i Svolvær 1882

Olje på lerret
64x101
Signert og datert nede t.h.: Otto Sinding. München 1882

Tilslag NOK 88 000
{lot.title}
37
Sinding, Otto(1842-1909)Prinsessen kommer ridende

Olje på lerret
79x101
Signert nede t.v.: Otto Sinding.

{lot.title}
38
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Tjernet 1897

Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1897.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 660 000
{lot.title}
39
Heyerdahl, Hans(1857-1913)To barn ved frukttre i blomst 1912

Olje på lerret
127x97
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 1912

NOK 400 000
{lot.title}
40
Kielland, Kitty(1843-1914)Torvmyr 1911

Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland 1911

NOK 200 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
41
Kielland, Kitty(1843-1914)Landskap

Olje på lerret
63x103
Signert nede t.v.: Kitty L. Kielland.

NOK 200 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
42
Balke, Peder(1804-1887)Fjellandskap

Olje på plate
33x25
Signert nede t.h.: Balke

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
43
Lund, Bernt(1812-1885)Christiania sett fra Trondhjemsveien ved Sinse1847

Olje på lerret, oppklebet på plate
95x137
Signert og datert nede t.h.: B. Lund 1847.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
44
Skredsvig, Christian(1854-1924)Vakkert på Norefjellet 1903

Olje på lerret
101x127
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. 1903.

NOK 200 000–250 000
Tilslag NOK 240 000
{lot.title}
45
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Lysakerelven, isløsning

Pastell på papir, oppklebet på lerret
54x90
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 350 000
Tilslag NOK 280 000 med forbehold
{lot.title}
46
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Kystlandskap i måneskinn

Olje på lerret
78x101
Signert nede t.v.: S. Jacobsen

{lot.title}
47
Bodom, Erik(1829-1879)Høyfjell 1871

Olje på lerret
57x84
Signert og datert nede t.h.: E. Bodom. 1871.

{lot.title}
48
Collett, Frederik(1839-1914)Måneskinn ved Kuxhaven 1866

Olje på lerret
58x92
Signert og datert nede t.v.: Fr. Collett 66

{lot.title}
49
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fjordlandskap med folkeliv 1883

Olje på lerret
42x72
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1883.

NOK 100 000
Tilslag NOK 70 000 med forbehold
{lot.title}
50
Nielssen, Johan(1835-1912)Tordenvær, Ny-Hellesund

48x70
Usignert

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
51
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Fra Romsdalen 1850

Olje på lerret
62x79
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg 1850.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
52
Bergslien, Nils(1853-1928)Nisser

Akvarell på papir, lysmål
30x21
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
53
Bergslien, Nils(1853-1928)Et frieri

Olje på lerret
67x94

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
54
Bergslien, Knud(1827-1908)Stilleben 1846

Olje på papir, oppklebet på papp
21x32,5
Signert og datert nede t.h.: Knud Bergslien 1846

NOK 30 000
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
55
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med kirkested 1891

Olje på lerret
33x42
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1891.

{lot.title}
56
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Kirkested i Vestlandsfjord

Olje på lerret
38x49
Signert nede t.v.: N.B. Møller

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
57
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.h.: Normann

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
58
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med fiskere 1887

Olje på lerret
61x95
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 1887-

{lot.title}
59
Müller, Morten(1828-1911)Elg i furuskog ved vann 1890

Olje på lerret
40x64
Signert og datert nede t.h.: 18 Morten - Muller - 90

{lot.title}
60
Müller, Morten(1828-1911)Fra Nordmarka

Olje på lerret
29x48
Signert nede t.h.: Morten - Müller.

{lot.title}
61
Barlag, Philip(1840-1913)Hus med brygge

Olje på lerret
44x64
Signert nede t.h.: Barlag

{lot.title}
62
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skjærgårdslandskap med fugleliv og båtliv

Olje på lerret
65x80
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
63
Krohg, Christian(1852-1925)Los ved roret

Olje på lerret
40x52
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
64
Krohg, Christian(1852-1925)Losen går ut

Olje på lerret
93x120
Signert nede t.v.: C. Krohg

NOK 250 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
65
Munthe, Ludvig(1841-1896)Fiskende barn på islagt vann

Olje på mahognyplate
54x36
Signert nede t.v.: L Munthe

{lot.title}
66
Rasmussen, Anton(1842-1914)Til seters 1885

Olje på lerret
106x157
Signert og datert nede t.h.: A. Rasmussen Df 1885-

NOK 200 000
{lot.title}
67
Dahl, Hans(1849-1937)Roende kirkefølge om våren fra Balestrand

Olje på lerret
92x143
Signert nede t.v.: Hans - Dahl

NOK 250 000–300 000
{lot.title}
68
Tidemand, Adolph(1814-1876)Til seters

Olje på lerret
31x27
Signert nede t.h.: A Tidemand

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 410 000
{lot.title}
69
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Dra en Lort, sa jeg

Penn og lavering på papir, oppklebet på papp
18x14
Signert nede t.h.: TK.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
70
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Skogstroll

Blyant og penn på papir, lysmål
22x14
Signert nede t.v.: TK.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
71
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Streik

Olje på papir, oppklebet på lerret
42x57
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen

{lot.title}
72
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne med kaffekanne og to kopper på hagetrapp

Olje på lerret
80x89
Signert nede t.v.: A. Kavli

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
73
Kavli, Arne(1878-1970)Nykirkens tårn og hustak, Bergen 1906

Olje på lerret
21x37
Signert og datert nede t.v.: - A. Kavli - 06.

NOK 25 000–30 000
{lot.title}
74
Løkke, Marie(1876-1948)Kvinne i kystlandskap

Olje på plate
25x30
Signert nede t.v.: Marie Løkke

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
75
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Studie til Leda 1915

Olje på lerret
51x66
Signert og datert nede t.h.: R.Th. 1915

{lot.title}
76
Jynge, Gert(1904-1994)Stilleben med uer 1926

Olje på lerret
42x48
Signert og datert nede t.v.: G. Jynge - 26

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
77
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Telemark

25x32
Usignert

{lot.title}
78
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1917

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: Thv. E. 1917.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
79
Enger, Erling(1899-1990)Bjerkestammer 1974

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 74

{lot.title}
80
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap med hus 1969

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: E.E. -69.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
81
Krohg, Per(1889-1965)Blomster 1953

Olje på plate
42x34
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1953

Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
82
Krohg, Per(1889-1965)Trær i vinterlandskap

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Per Krohg

{lot.title}
83
Abrahamsson, Ola(1883-1980)Per Krohg utsmykker Oslo Rådhus 1942

Olje på plate
60x44
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson - 42

{lot.title}
84
Riis, Bendik(1911-1988)Bekkesuset i rimslør

Olje på lerret
32x49
Signert nede t.h.: Bendik Riis

{lot.title}
85
Kihle, Harald(1905-1997)Fra hestemarken på Dalen i Telemark

Olje på plate
28x35
Signert nede t.v.: H Kihle

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
86
Lunde, Jardar(1909-)Vår i Nordland 1940

Olje på lerret
102x117
Signert og datert nede t.v.: Jardar Lunde -40.

NOK 20 000
Tilslag NOK 10 000 med forbehold
{lot.title}
87
Heiberg, Jean(1884-1976)Landskap

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: J Heiberg

{lot.title}
88
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Vinter på Hadeland 1940

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 40

{lot.title}
89
Kavli, Arne(1878-1970)Varm dag

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
90
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap

Olje på plate
66x80
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
91
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Negresse 1958

Olje på lerret
86x64
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen - 58.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
92
Sparre, Victor(1919-2008)Samler 1984

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre - 84

{lot.title}
93
Nilsen, Ulf(1950-)Fra serien Mellomsats/Motsats 1979/80

Pastell
99x70
Signert og datert nede t.h.: Ulf Nilsen -79

{lot.title}
94
Christensen, Finn(1920-2009)Komposisjon

Olje på lerret
135x100
Signert nede t.h.: F. Christensen.

NOK 15 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
95
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vinterlandskap

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Weidemann

{lot.title}
96
Lorentzen, Ida(1951-)På egne ben

Olje på lerret
160x131
Usignert

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
97
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Bosnisk Madonna med Barnet 1997

Olje på plate
58x38
Signert og datert nede t.v.: Anne Knoff 97.

{lot.title}
98
Ythjall, Terje(1943-)Bilde fra en annen reise 1985

Olje på lerret
100x60
Dobbeltsignert og datert oppe t.h.: Terje (T.) Ythjall 1985

{lot.title}
99
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1965

Olje på lerret
111x101
Signert og datert nede t.v.: J Rian 65

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
100
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Madonna

Olje på plate
61x50
Signert nede t.h.: E.H.J.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
101
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Tofte, Gudbrandsdalen

Olje på lerret
70x70
Signert nede t.h.: E.H.J.

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
102
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hvitt interiør

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: L. Eikaas

{lot.title}
103
Ekeland, Arne(1908-1994)Sittende akt 1957

Olje på lerret
50x42
Signert og datert oppe t.h.: Arne Ekeland 57.

NOK 30 000
Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
104
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1971

Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: JJ 71

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
105
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
42x58
Signert nede t.v.: JJ

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
106
Johannessen, Jens(1934-)By

Olje på lerret
51x70
Signert nede t.v.: JJ

{lot.title}
107
Bolling, Svein(1948-)Kvinne ved bord med flaske og frukt

Tempera på papir, lysmål
168x99
Signert nede t.h.: Bolling

{lot.title}
108
Vikhagen, Håvard(1952-)Figur i øde landskap

Olje på lerret
147x120
Signert nede t.h.: H.V.

{lot.title}
109
Rose, Knut(1936-2002)I kupeen

Olje på lerret
155x87
Signert nede t.h.: Knut Rose

NOK 200 000
Tilslag NOK 130 000 med forbehold
{lot.title}
110
Mouly, Marcel(1918-2008)Havneparti med fyrtårn 1985

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: M. Mouly 85

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
111
Richardson, Even(1961-)Borgruin

Olje på lerret
80x100
Signert nede t.v.: ER

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
112
Lund-Hansen, Thorvald(1947-)Kvinneakt 1997

Olje på lerret
130x90
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Lund-Hansen 97.

NOK 40 000
{lot.title}
113
Nesch, Rolf(1893-1975)Fra fugleserien 1969

Fargemetaltrykk
65x50
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
114
Sinding, Otto(1842-1909)Fjellandskap

Akvarell på papir
31x47
Signert nede t.h.: Otto Sinding

{lot.title}
115
Sinding, Otto(1842-1909)Havn i Lofoten

Penn og lavering på papir, lysmål
25x43
Signert nede t.v.: Otto Sinding

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
116
Zorn, Anders(1860-1920)Dagmar 1912

Radering, lysmål
28x19
Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
117
Zorn, Anders(1860-1920)Berserk 1914

Radering, lysmål
28x19
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: 1914 Zorn

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
118
Zorn, Anders(1860-1920)Balanse 1919

Radering, lysmål
20x14
Signert med blyant nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1919

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
119
Zorn, Anders(1860-1920)Mine modeller 1916

Radering. lysmål
23x18

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
120
Zorn, Anders(1860-1920)Badende kvinne 1915

Radering, lysmål
20x16

{lot.title}
121
Zorn, Anders(1860-1920)Kvinne ved strand 1919

Radering, lysmål
21x14

Tilslag NOK 12 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her