Munch-Auksjonen 2003

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Store Sal

Munch, Edvard (1863-1944)
Synden

Litografi trykket i svart på beige, tykt papir
Arket: 785x497 mm Motivet: 690x398 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1902. MM G 241. Sch.nr. 142. Woll nr. 198. Sjelden når den bare er trykket i svart.

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Vurdering
NOK 250 000

The Sin
Lithograph printed in black on heavy beige wove
Sheet: 785x497 mm Image: 690x398 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
1902
MM G 241. Sch.no. 142. Woll no. 198.
Rare print when only in black.