Munch-Auksjonen 2003

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende løve II

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 356-360x500 mm Motivet: 353x450 mm
papir
Signert med blyant nede t.h., antagelig forsterket: Edv. Munch

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi I

Arket: 370x490 mm Motivet: 330x460 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 240 000
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med hatt I

Litografi trykket i svart på middels tynt beige
Arket: 500x375 mm Motivet: 202x185 mm
papir
Usignert

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Konsul Sandberg

Arket: 358x510 mm Motivet: 235x345 mm
papir

{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Skyen

Litografi trykket i svart på tykt Japanpapir
Arket: 287x542 mm Motivet: 258x497 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Etter Bergens brann I

Litografi i svart på gulhvitt papir, lysmål
30x43

{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnehode

Tresnitt trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 303x292 mm Motivet: 250x197 mm

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Klesvask ved vannkanten

Fargetresnitt trykket i svart og rødt på middels
Arket: 482x607 mm Motivet: 328x458 mm
tynt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h: Edv. Munch

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Livet

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 396x450 mm Motivet: 335x395 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet av kunstneren nede t.h.: "2det Forsogstryk 1915 (Selv)".

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett. Frøken Harder

Radering trykket i svart på middels tynt
Arket: 441x310 mm Motivet: 207x144 mm
gulhvitt papir

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå

Radering i svart trykket på tykt gulhvitt papir
Arket: 430-432x590 mm Motivet: 193x275mm
mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

NOK 250 000–300 000
Tilslag NOK 195 000
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn I

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 589x436 mm Motivet: 361x269 mm
papir

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Bjørn

Litografi trykket i svart på tynt beige papir
Arket: 199x329 mm Motivet: 165x240 mm

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende løvinne

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 202x355 mm Motivet: 170x235 mm
Usignert Påtegnet med blyant av kunstneren nede på arket: "Til Tiedemand til erindring om 42. 22-12-42"

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Snølandskap

Tresnitt trykket i svart på tynt Japanpapir
Arket: 475-485x660 mm Motivet: 322x458
mm
Usignert

NOK 100 000
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Hjertet

Fargetresnitt trykket i rødt, grønt og svart på
Arket: 507x362 mm Motivet: 250x184 mm
tykk gulhvit kartong

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Mann med hest I

Arket: 497x725 mm Motivet: 295x492 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv Munch 1915

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Mann med hest II

Arket: 476x698-702 mm Motivet: 370x608 mm

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Synden

Litografi trykket i svart på beige, tykt papir
Arket: 785x497 mm Motivet: 690x398 mm

NOK 250 000
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Døden og kvinnen

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 595x433 mm Motivet: 233x167 mm

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Dr Max Linde

Litografi trykket i svart på meget tynt gulhvitt
Arket: 540x330 mm Motivet: 294x216 mm
papir

NOK 20 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Arkitekt Henrik Bull

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 563x432 mm Motivet: 335x340 mm
papir

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Emanuel Goldstein

Radering trykket i svart på middels tykt
Arket: 435x307 mm Motivet: 145x93 mm
gulhvitt papir

{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II

Litografi trykket i gråblått på middels tynt
Arket: 484x711 mm Motivet: 415x640 mm
gulhvitt papir
Usignert Signert og datert i stenen: E Munch 96

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 180 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her