Munch-Auksjonen 2003

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Store Sal

Munch, Edvard (1863-1944)
Mann med hest I

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 497x725 mm Motivet: 295x492 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv Munch 1915

Påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: "af de første 5 Tryk".
1915
MM G 154. Sch.nr. 429. Woll nr. 496.

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Vurdering
NOK 25 000–30 000

Tilslag NOK 23 000

Man with Horse I
Intaglio print printed in black on heavy white wove
Sheet: 497x725 mm Image: 295x492 mm
Signed and dated in pencil lower right: Edv Munch 1915
Annotated in pencil by the artist lower right: "af de første 5 tryk" (of the first 5 impressions)
1915
MM G 154. Sch.no. 429. Woll no. 496.