Auksjon tirsdag 16. desember 2003 kl 18:00
Munthe, Gerhard(1849-1929)
Eplegrener 1928

Olje på lerret
19x25
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. -1928

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen. LITTERATUR: Avbildet i Budstikka 28.04.1981 i forbindelse med brannen hvor Munthes villa i bakgrunnen av bildet, "Levveld" på Lysaker, ble totalskadet. Maleriet skal være et av Munthes siste.

Vurdering
NOK 20 000