Auksjon tirsdag 16. desember 2003 kl 18:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

1
Alme, Gunnar(1924-2000)Landskap 1983

Akvarell på papir, lysmål
46x67
Signert og datert nede t.h.: Gunnar Alme 83

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Peace
2
Bast, Ørnulf(1907-1974)Peace

Serigrafi, lysmål
73x56
Signert nede t.h.: Ørnulf Bast

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Kontakt 1974
3
Bast, Ørnulf(1907-1974)Kontakt 1974

Serigrafi, lysmål
68x48
Signert nede t.h.: Ørnulf Bast.

Vurdering
NOK 3 000
4
Bergslien, Nils(1853-1928)Agitator

Akvarell på papir
30x24
Signert nede t.h.: N Bergslien

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
5
Bergslien, Nils(1853-1928)Prest, fanger og dommer

Akvarell på papir
32x24

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Nisse
6
Bergslien, Nils(1853-1928)Nisse

Akvarell på papir
24x17
Signert nede t.v.: N. Bergslien

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
Snekkerverksted 1987
7
Bjørneboe, Bjørn(1940-)Snekkerverksted 1987

Radering, lysmål
28x17
Signert og datert i platen nede t.h.: Bj Bj 87

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Komposisjon 1994
8
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1994

Akvarell på papir
76x58
Signert og datert nede t.h.: HB 94

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000 med forbehold
Årestue i vikingtid
9
Bloch, Andreas(1860-1917)Årestue i vikingtid

Lavering, lysmål
20x27
Signert nede t.h.: A. Bloch.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 000
Slagscene
10
Bloch, Andreas(1860-1917)Slagscene

Blyant og lavering på papir, lysmål
28x41
Signert nede t.h.: AB.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 500
11
Bloch, Andreas(1860-1917)Dampbåt, natt

Lavering, lysmål
17x30
Signert nede t.h.: A. Bloch.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 900
Akt med glass
12
Bolling, Svein(1948-)Akt med glass

Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
Kvinne
13
Bolling, Svein(1948-)Kvinne

Litografi, lysmål
60x40
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
Lomer 1925
14
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Lomer 1925

Penn på papir, lysmål
10x11
Signert og datert nede t.h.: Ridley Borchgrevink. 25.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Papau 1975
15
Bruland, Arne(1920-1980)Papau 1975

Akvarell på papir, lysmål
27x22
Signert og datert nede t.h.: Arne Bruland - 75.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Danser 1980
16
Esdaile, Peter(1947-)Danser 1980

Radering, lysmål
27x36
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 1980

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Fjernt landskap 2 1990
17
Finne, Ferdinand(1910-1999)Fjernt landskap 2 1990

Akvatint, lysmål
28x27
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne -90

Vurdering
NOK 3 000
18
Finne, Ferdinand(1910-1999)Blå elegi 1986

Etsning, lysmål
25x23
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne - 86

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
Pike med katt
19
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Litografi
51x62
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Vår
20
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
46x62
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Vinduet
21
Fjell, Kai(1907-1989)Vinduet

Linoleumssnitt, lysmål
27x20
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Mor og barn 1976
22
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn 1976

Linoleumssnitt med håndkolorering, lysmål
22x18
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 76

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Søstrene
23
Fjell, Kai(1907-1989)Søstrene

Serigrafi, lysmål
41x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Beethoven 1981
24
Fjell, Kai(1907-1989)Beethoven 1981

Akvarell, lysmål
20x28
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Kai Fjell -81

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 7 500
25
Fjell, Kai(1907-1989)Vinternatt

Litografi, lysmål
67x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Fra Tistedalen
26
Grosch, Heinrich August(1763-1843)Fra Tistedalen

Håndkolorert kobberstikk, lysmål
32x40
Påtegnet nede t.h.: lt. af H A Grosch

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 5 200
Komposisjon 1990
27
Gullvåg, Håkon(1959-)Komposisjon 1990

Gouache på papir, lysmål
14x20
Signert og datert nede t.h.: Gullvåg 1990

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Kvinne og mann 1945
28
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Kvinne og mann 1945

Radering, lysmål
30x33
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen - 45

Vurdering
Skjærgårdslandskap
29
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Skjærgårdslandskap

Litografi, lysmål
33x45
Signert i platen nede t.h.: Gunnar Gundersen.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
30
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
68x56
Signert nede t.h.: Gunnar S

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 4 200
Figurer 1988
31
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Figurer 1988

Serigrafi
76x54
Signert og datert nede t.h.: JM Hansen-Krone 88

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 800
Eventyr
32
Hellesen, Lilla(1902-1963)Eventyr

Etsning, lysmål
22x19
Signert nede t.h.: Lilla Hellesen

Vurdering
NOK 1 500
Engelen
33
Henningsen, ErikEngelen

Penn og lavering på papir, lysmål
20x13
Signert nede t.v.: Erik H

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
To gutter med papirbåt
34
Henningsen, ErikTo gutter med papirbåt

14x16
Signert nede t.v.: Erik H

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Gammel kone 1878
35
Herkomer, Sir Hubert von(1849-1914)Gammel kone 1878

Radering, lysmål
33x26
Signert nede t.h.: Hubert HerKomer.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 100
Måneskinn
36
Hol, Dag(1951-)Måneskinn

Litografi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Gissur Gullbrå, islandsk skald
37
Hol, Dag(1951-)Gissur Gullbrå, islandsk skald

Litografi, lysmål
58x39
Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Finn Arnesson, kongens mann, bror til Kalv, en av
38
Hol, Dag(1951-)Finn Arnesson, kongens mann, bror til Kalv, en av

Litografi, lysmål
58x39
kongens banemenn Signert nede t.h.: Dag Hol

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Fjell
39
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fjell

Blandingsteknikk, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Gran, Furu, Birk, Asp, Older, Rogn og Eg
40
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Gran, Furu, Birk, Asp, Older, Rogn og Eg

Lavering, lysmål
20x13
Signert nede t.v.: Th. Holmboe.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Fra et trykkeri
41
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra et trykkeri

Lavering på papir, lysmål
11x16
Signert nede t.h.: T. H.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Redskaper for bonden
42
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Redskaper for bonden

14x11
Signert nede t.h.: T. H

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Vindmølle
43
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vindmølle

Blyant og lavering
11x10
Signert nede t.v.: Th. H.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Rug, Byg, Havre, Hvede
44
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Rug, Byg, Havre, Hvede

Lavering, lysmål
12x15
Signert nede t.v.: T. H.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 700
Komposisjon med figurer 1974
45
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med figurer 1974

Radering, lysmål
27x43
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
46
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Begråtelsen 1963

Serigrafi, lysmål
26x30
Signert og datert nede t.h.: Erik Harry Johannessen. 1963. Signert i platen nede t.h.: E.HJ

Vurdering
NOK 2 000
47
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Gateparti 1963

Litografi, lysmål
30x21
Signert og datert nede t.h.: Erik Harry Johannessen. 1963. Signert i platen nede t.h.: E.H.J.

Vurdering
NOK 1 500
Mot Lofoten
48
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten

Serigrafi, lysmål
57x39
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Lauving 1958
49
Kihle, Harald(1905-1997)Lauving 1958

Tresnitt, lysmål
16x20
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -58

Vurdering
Hverdag 1956
50
Kihle, Harald(1905-1997)Hverdag 1956

Tresnitt, lysmål
19x16
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -56

Vurdering
Hingst på hestemarken 1962
51
Kihle, Harald(1905-1997)Hingst på hestemarken 1962

Tresnitt, lysmål
13x24
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle - 62

Vurdering
Fra hestemarken på Dalen 1962
52
Kihle, Harald(1905-1997)Fra hestemarken på Dalen 1962

Tresnitt, lysmål
16x19
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1962

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000 med forbehold
Mann med stuttljå 1956
53
Kihle, Harald(1905-1997)Mann med stuttljå 1956

Tresnitt, lysmål
30x16
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1956

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500 med forbehold
Eg ville berre sjå indom 1956
54
Kihle, Harald(1905-1997)Eg ville berre sjå indom 1956

Tresnitt, lysmål
22x18

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200 med forbehold
55
Kihle, Harald(1905-1997)Ut å reise 1971

Litografi, lysmål
45x59
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -71.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
56
Kihle, Harald(1905-1997)Messa var tilende

Litografi, lysmål
45x51
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
Saueklipping 1942
57
Kihle, Harald(1905-1997)Saueklipping 1942

Tresnitt, lysmål
19x20
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle. -42.

Vurdering
Guro Heddelid 1973
58
Kihle, Harald(1905-1997)Guro Heddelid 1973

Litografi, lysmål
42x40
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -73.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Kveldsspeiling
59
Kolderup, A.Kveldsspeiling

Litografi, lysmål
35x46
Signert nede t.h.: Kolderup

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
60
Krefting, Ruth(1900-1987)Bønsnes kirke - Ringerike 1939

Lavering på papir, lysmål
16x22
Signert og datert på passepartout nede t.h.: Ruth Krefting 1939

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 800
Schous Bryggeri, "Schous øl er godt"
61
Krohg, Per(1889-1965)Schous Bryggeri, "Schous øl er godt"

Litografi, lysmål
72x59
Signert i platen: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Halden med Fredriksten festning
62
Krohn, Olaf(1863-1933)Halden med Fredriksten festning

Lavering, lysmål
31x26
Signert nede t.v.: Olaf Krohn

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 200
Mor steller barn
63
Lunden, William(1895-1977)Mor steller barn

Pastell, lysmål
61x46
Signert nede t.h.: W Lunden.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 125
Fangen på Akershus 1923
64
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Fangen på Akershus 1923

Penn og tusj på papir, lysmål
34x25
Signert og datert nede t.v.: H.L.M. -23.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Løpende gutt
65
Mosebekk, Olav(1910-2001)Løpende gutt

Penn og akvarell på papir, lysmål
28x20
Signert nede t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
Kvinne og mann
66
Mosebekk, Olav(1910-2001)Kvinne og mann

Blyant på papir, lysmål
28x20
Signert oppe t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Nonner
67
Mosebekk, Olav(1910-2001)Nonner

28x20
Signert nede t.v.: O. Mosebekk.

Vurdering
Tigeren
68
Munch, Edvard(1863-1944)Tigeren

Litografi, lysmål
32x42
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Knut Hamsun
69
Munch, Edvard(1863-1944)Knut Hamsun

Heliografi, lystrykk
51x31
Usignert. Bibliofil utgave.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
70
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode

Radering, lysmål
13x10
Usignert. Bibliofil utgave.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Etter Bergens brann I
71
Munch, Edvard(1863-1944)Etter Bergens brann I

Litografi i svart på gulhvitt papir, lysmål
30x43
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
72
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap

Radering
177x229 mm
Usignert. Bibliofilutgave.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Aftenlandet
73
Nerdrum, Odd(1944-)Aftenlandet

Litografi, lysmål
62x77
Signert nede på midten: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Eselrytter
74
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
52x34
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Innreisen til Ragnhildsrud
75
Nesch, Rolf(1893-1975)Innreisen til Ragnhildsrud

Litografi, lysmål
41x52
Signert nede t.h.: Nesch.

Vurdering
Lasse liten utenfor Afrikas kyst
76
Nielsen, Eivind(1864-1939)Lasse liten utenfor Afrikas kyst

Blå blyant og penn på papir, lysmål
16x22
Signert nede t.h.: Eiv. N.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 200
Prestegården i Krødsherad
77
Nielsen, Eivind(1864-1939)Prestegården i Krødsherad

Penn på papir, lysmål
11x14
Signert nede t.h.: E. N.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
78
Pettersen, Arvid Jarle(1943-)Snill ting 1970

Akvarell på papir
36x48
Signert, påtegnet med tittel og datert nede t.h.: Arvid Pettersen 1970

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Kvinneportrett
79
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinneportrett

Tresnitt
48x36
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 7 000
Dalparti
80
Rigby, Cuthbert(1850-1935)Dalparti

Akvarell på papir, lysmål
26x52
Signert nede t.h.: Cuthbert Rigby

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Tryllefløyten
81
Rittun, Thorstein(1929-2018)Tryllefløyten

Serigrafi, lysmål
33x54
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
NOK 2 500–3 500
Tilslag
NOK 3 000
Mestersangerne
82
Rittun, Thorstein(1929-2018)Mestersangerne

Serigrafi, lysmål
52x35
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Water music
83
Rittun, Thorstein(1929-2018)Water music

Serigrafi, lysmål
41x53
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Andedammen
84
Rittun, Thorstein(1929-2018)Andedammen

Serigrafi, lysmål
42x49
Signert nede t.h.: Th. Rittun

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Stjernehimmel, Karlsvognen og Lillebjørn
85
Rolfsen, Alf(1895-1979)Stjernehimmel, Karlsvognen og Lillebjørn

Blandingsteknikk, lysmål
14x18
Signert nede t.h.: Alf Rolfsen

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 200
86
Rolfsen, Alf(1895-1979)Stjernehimmel, Orions belte

Blandingsteknikk, lysmål
14x18
Signert nede t.h. Alf Rolfsen

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 600
En mann springer ut for å gi seg til kjenne
87
Rolfsen, Alf(1895-1979)En mann springer ut for å gi seg til kjenne

Blandingsteknikk, lysmål
16x25
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
88
Rolfsen, Alf(1895-1979)Kong Sverre ved Tønsberg

Penn på papir, lysmål
23x25
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Kvinne og mann som ror en Nordlandsskjekte
89
Rolfsen, Alf(1895-1979)Kvinne og mann som ror en Nordlandsskjekte

11x16
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Mann og tre barn 1934
90
Rom, Per(1903-1985)Mann og tre barn 1934

Penn på papir, lysmål
17x26
Signert og datert nede t.h.: Per Rom -34.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Øyblikk 1987
91
Rosseland, Jarle(1952-)Øyblikk 1987

Serigrafi, lysmål
41x56
Signert og datert nede t.h.: Jarle Rosseland 1987

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Mann 1968
92
Rud, Borghild(1910-)Mann 1968

Penn på papir, lysmål
31x23
Signert og datert nede t.v.: B. Rud - 68

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Vev 1987
93
Rud, Borghild(1910-)Vev 1987

Litografi, lysmål
67x51
Signert og datert nede t.h.: B. Rud 87

Vurdering
Ung mann 1990
94
Sand, Vebjørn(1966-)Ung mann 1990

Litografi, lysmål
42x32
Signert og datert nede t.h.: Vebjørn Sand -90

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
Fader Therapon 1989
95
Sand, Vebjørn(1966-)Fader Therapon 1989

Litografi, lysmål
42x32
Signert og datert nede t.h.: Vebjørn Sand -89

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
Ung mann 1990
96

Litografi, lysmål
42x32
Signert og datert nede t.h.: Vebjørn Sand 90

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Faderen 1990
97
Sand, Vebjørn(1966-)Faderen 1990

Litografi, lysmål
60x42
Signert og datert nede t.h.: -90 Vebjørn Sand

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 400
Jompa med ulven
98
Savio, John(1902-1938)Jompa med ulven

Tresnitt, lysmål
22x33
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kortspillere
99
Savio, John(1902-1938)Kortspillere

Tresnitt, lysmål
27x23
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Svevende figurer 1975
100
Silseth, Eli(1927-1991)Svevende figurer 1975

Litografi, lysmål
56x44
Signert og datert nede t.h.: Eli Silseth - 75

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 700
Gård og åker med kornstaur
101
Sinding, Otto(1842-1909)Gård og åker med kornstaur

Blyant på papir, lysmål
9x13
Signert nede t.h.: OS.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 800
102
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Litografi, lysmål
43x53
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon 1961
103
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 61

Vurdering
NOK 2 500
104
Sparre, Victor(1919-2008)Konsert 1984

Litografi, lysmål
28x21
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -84

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
Fjellgård
105
Stabell, Harald Krohg(1874-1963)Fjellgård

Gouache på papir
55x76
Signert ned t.h.: HK Stabell.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Klasserommet
106
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Klasserommet

Penn på papir, lysmål
16x20
Signert nede t.h.: GS.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Isfiske
107
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Isfiske

Blyant på papir, lysmål
19x25
Signert nede t.v.: GS.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Sildefiske
108
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Sildefiske

Penn på papir, lysmål
11x16
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Svaner
109
Thaulow, Frits(1847-1906)Svaner

Fargeradering, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Lavvann
110
Thaulow, Frits(1847-1906)Lavvann

Fargeradering, lysmål
50x62

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 20 000
Aften i Audenarde
111
Thaulow, Frits(1847-1906)Aften i Audenarde

Fargeradering, lysmål
64x52

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 20 000
Gammel fabrikk
112
Thaulow, Frits(1847-1906)Gammel fabrikk

Fargeradering, lysmål
53x66

Vurdering
NOK 20 000
Diligencen
113
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
49x59

Vurdering
Lama
114
Uchermann, Karl(1855-1940)Lama

Penn på papir, lysmål
14x13
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Asiatisk elefant
115
Uchermann, Karl(1855-1940)Asiatisk elefant

Penn på papir, lysmål
10x13
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Havneparti med seilbåt og robåt
116
Ukjent, kunstnerHavneparti med seilbåt og robåt

Blyant og akvarell på papir, lysmål
30x22
Signert og påtegnet med utydelig tittel nede t.v.: le Tud... L Bernard

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 000
117
Ukjent, kunstnerDronningens utdannelse

Kobberstikk, lysmål
59x46
Etter maleri av Rubens.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
118
Ukjent, kunstnerFregattskipet Den bergenske Galei

Akvarell på papir, oppklebet på plate
34x45
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Kone og mann på sti
119
Valstad, Otto(1862-1950)Kone og mann på sti

Blandingsteknikk, lysmål
12x11
Signert nede t.v.: O Valstad

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Komposisjon 1967
120
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1967

Akvarell på papir, lysmål
40x34
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 67.

Vurdering
Gren med epler 1938
121
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Gren med epler 1938

Penn på papir, lysmål
31x43
Signert og datert nede t.h.: D.W. 1938

Vurdering
Aftenlandskab 1920
122
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Aftenlandskab 1920

Radering, lysmål
34x44
Signert og datert nede t.h.: Olaf Willums 1920

Vurdering
Mot strømmen 1919
123
Zorn, Anders(1860-1920)Mot strømmen 1919

Radering, lysmål
14x18
Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Figurer ved innsjø
124
Ukjent, kunstnerFigurer ved innsjø

Akvarell, lysmål
20x50
Signert nede t.v.: T C Balké

Vurdering
Dekorative fantasifigurer
125
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Dekorative fantasifigurer

Akvarell, lysmål
60x46 og 62x48
6 stk. signert: O Wold-Torne

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 25 000
Kvinneakt (Lolita)
126
Ransve, Bjørn(1944-)Kvinneakt (Lolita)

Pastell og blyant, lysmål
61x46
Signert nede t.v.: Ransve

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500 med forbehold
Jacobs død
127
Ukjent, kunstnerJacobs død

Blyant og akvarell på papir, oppklebet på papir
13x18
Signert nede t.h.: Lorentzen

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
Fra serien Mellomsats/Motsats 1979/80
128
Nilsen, Ulf(1950-)Fra serien Mellomsats/Motsats 1979/80

Pastell
99x70
Signert og datert nede t.h.: Ulf Nilsen -79

Vurdering
Per Krohg utsmykker Oslo Rådhus 1942
129
Abrahamsson, Ola(1883-1980)Per Krohg utsmykker Oslo Rådhus 1942

Olje på plate
60x44
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson - 42

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
130
Alme, Gunnar(1924-2000)Landskap 1974

Akvarell på papir, lysmål
24x37
Signert og datert nede t.h.: Gunnar Alme 74

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Barn og dachs i atelieret
131
Aulie, Reidar(1904-1977)Barn og dachs i atelieret

Olje på plate
46x55
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Havneparti
132
Berg, Georg Backer(1900-1980)Havneparti

Olje på lerret, oppklebet på plate
21x32
Signert i midten t.v.: G. Backer Berg

Vurdering
NOK 4 000
Smygehålå i Stavanger
133
Berg, Georg Backer(1900-1980)Smygehålå i Stavanger

Olje på lerret
31x46
Signert nede t.h.: G. Backer Berg

Vurdering
134
Berger, Einar(1890-1961)Fiskehavn i Lofoten

Olje på plate
33x41
Signert oppe t.h.: E Berger

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 800
Fiskebåter 1936
135
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåter 1936

Olje på lerret
98x105
Signert og datert nede t.h.: E. Berger 36

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500 med forbehold
Komposisjon 1998
136
Bleken/GullvågKomposisjon 1998

Olje på lerret
76x65
Signert nede t.v.: Håkon Bleken Signert nede t.h.: Håkon Gullvåg Datert nede på midten: 1998

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Hus og hage 1949
137
Bothner, Einar(1886-1955)Hus og hage 1949

Olje på plate
58x44
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Einar Bothner 49 (42?)

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000 med forbehold
138
Bratt, Alvhild(1882-1964)Stilleben med hummer, frukt, glass og flaske 1931

Olje på lerret
44x54
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Alvhild Brat. 1931

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fanger og fangevoktere i landskap
139
Breling, Heinrich(1849-1914)Fanger og fangevoktere i landskap

Olje på mahognyplate
19x28
Signert nede t.v.: H. Breling

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Valmuer
140
Bruland, Arne(1920-1980)Valmuer

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: Arne Bruland

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Vårløsning 1965
141
Bruland, Arne(1920-1980)Vårløsning 1965

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Bruland -65

Vurdering
Lyse blå valmuer 1960
142
Bruland, Arne(1920-1980)Lyse blå valmuer 1960

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.v.: Arne Bruland - 60

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 000
Teaterscene
143
Castberg, Johan(1911-1988)Teaterscene

Olje på plate
50x70
Signert nede t.v.: Castberg

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
144
Castberg, Oscar(1846-1917)Fra Minnesund 1897

Olje på lerret
27x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: O. Castberg Minne 1897.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Båt ved strand
145
Dahl, Hans(1849-1937)Båt ved strand

Olje på plate
25x21
Signert nede t.v.: Hans Dahl

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
Tåke Kviteseid 1944
146
Deberitz, Per(1880-1945)Tåke Kviteseid 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -44.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
147
Diriks, Edvard(1855-1930)Opprørt sjø

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Diriks

Vurdering
Høner, Frankrike
148
Diriks, Edvard(1855-1930)Høner, Frankrike

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1914.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 7 000
Ung pike 1891
149
Dørnberger, Karl(1864-1940)Ung pike 1891

Olje på lerret
46x38
Signert og datert oppe t.h.: Dørnberger. 1891. Datert nede t.v.: 1891

Vurdering
Sinna kjerring på Hammersborg 1930
150
Dørnberger, Karl(1864-1940)Sinna kjerring på Hammersborg 1930

Olje på plate
50x45
Signert og datert nede t.h.: C Dørnberger. 1930.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500 med forbehold
151
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Kvinne med folkedrakt i fjellandskap

Olje på lerret
68x123
Noe utydelig signert nede t.h.: JE

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Telemark
152
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Telemark

25x32
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kystlandskap med kvinne og barn ved båt 1959
153
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Kystlandskap med kvinne og barn ved båt 1959

Olje på lerret
66x73
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1959

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Interiør med kvinne som plukker fugl 1931
154
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Interiør med kvinne som plukker fugl 1931

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Bernhard Folkestad 1931

Vurdering
Høstmorgen ved Bossvatn 1964
155
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Høstmorgen ved Bossvatn 1964

Olje på plate
46x53
Signert og datert nede t.h.: R. Fritzvold. 64.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 400
156
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Brygge 1952

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: R. Fritzvold. - 52.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Inne i bjerkeskogen
157
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Inne i bjerkeskogen

Olje på lerret
81x63
Signert nede t.v.: R. Fritzvold.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Oppstilling med fat og krukke 1926
158
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med fat og krukke 1926

Olje på lerret
33x46
Signert og datert nede t.h.: Grande -26

Vurdering
Tilslag
NOK 5 200
Kvinne og barn på svaberg 1928
159
Grande, Severin(1869-1934)Kvinne og barn på svaberg 1928

Olje på lerret
60x66
Signert og datert nede t.h.: S Grande - 28

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
160
Grehl, Gösta(1860-1899)Oppstilling med blomster i vase 1899

Olje på lerret
35x27
Signert og datert på midten t.v.: Grehl 1899.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Havneparti, Anvers 1885
161
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti, Anvers 1885

Olje på lerret
50x39
Signert, stedsbestemt og dobbelt datert nede t.v.: Grimelund 1885 Anvers 15-9-85.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Figur
162
Gullvåg, Håkon(1959-)Figur

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Rogn-trær 1951
163
Hagen, Arve(1919-)Rogn-trær 1951

Olje på plate
50x60
Signert og datert nede t.v.: Arve Hagen -51

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Gårdstun med frittgående høns
164
Haslund, Otto(1842-1917)Gårdstun med frittgående høns

Olje på lerret
35x47
Signert nede t.v.: Otto H.

Vurdering
Skjærgårdslandskap
165
Heiberg, Jean(1884-1976)Skjærgårdslandskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: J Heiberg

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Kystlandskap 1929
166
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap 1929

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: J. Heiberg 1929

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Landskap
167
Heiberg, Jean(1884-1976)Landskap

Olje på plate
45x55
Signert nede t.h.: J Heiberg

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Storgård
168
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Storgård

Olje på lerret
82x88
Signert nede t.v.: Ulrik Hendriksen

Vurdering
NOK 10 000
Gammel bøkeskog, høst 1918
169
Hennig, Otto(1871-1920)Gammel bøkeskog, høst 1918

Olje på lerret
60x91
Signert og datert nede t.v.: Otto Hennig 18.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Sommerkveld. Sørlandet 1965
170
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Sommerkveld. Sørlandet 1965

Olje på lerret
61x73
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen 65

Vurdering
Maidag på Brøttum 1952
171
Holbø, Halvdan(1907-1995)Maidag på Brøttum 1952

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbö 1952

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Junikveld, Vågå 1940
172
Holbø, Kristen(1869-1953)Junikveld, Vågå 1940

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: K Holbö -40.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Motiv fra Laurvigskanten 1877
173
Holck, Julius(1845-1911)Motiv fra Laurvigskanten 1877

Olje på lerret
42x58
Signert og datert nede t.v.: Julius Holck Bergen 77

Vurdering
Hus i kystlandskap
174
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Hus i kystlandskap

Olje på lerret
64x83
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Bekk om våren
175
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Bekk om våren

Olje på lerret
44x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000 med forbehold
Dompapper
176
Hougaard, HenningDompapper

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.v.: Henning Hougaard

Vurdering
NOK 8 000–9 000
Tilslag
NOK 4 500
177
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Akvarell på papir, lysmål
32x40
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
By
178
Johannessen, Jens(1934-)By

Akvarell på papir, lysmål
32x40
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Landskap
179
Johannessen, Jens(1934-)Landskap

Olje på lerret
16x27
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
NOK 10 000
Mann i pram ved havet
180
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Mann i pram ved havet

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: Hj. Johnsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Lekende barn
181
Joubin, Georges(1888-1983)Lekende barn

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: G Joubin

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 600
Fra Flatdal Telemark 1930
182
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Flatdal Telemark 1930

Olje på plate
34x37
Signert nede t.v.: Kihle Signert og datert nede t.h.: H Kihle 30

Vurdering
NOK 10 000
Til Storegut 1943
183
Kihle, Harald(1905-1997)Til Storegut 1943

Olje på plate
24x19
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: HK 43 HK

Vurdering
Lauvkjerr
184
Kihle, Harald(1905-1997)Lauvkjerr

Olje på plate
26x32
Dobbeltsignert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Soldis, Holmsbu 1947
185
Kihle, Harald(1905-1997)Soldis, Holmsbu 1947

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: H Kihle -47

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Fra Totakvatn
186
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Totakvatn

Olje på plate
25x32
Signert nede t.v.: HK

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 11 500
Sommer i Vå, Rauland 1944
187
Kihle, Harald(1905-1997)Sommer i Vå, Rauland 1944

Olje på plate
28x35
Signert og datert nede t.v.: H Kihle -44

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Bosnisk Madonna med Barnet 1997
188
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Bosnisk Madonna med Barnet 1997

Olje på plate
58x38
Signert og datert nede t.v.: Anne Knoff 97.

Vurdering
Spillehall San Fransisco 1980
189
Knoff, Johan(1935-)Spillehall San Fransisco 1980

Olje på lerret
88x119
Signert og datert nede t.h.: Knoff 80

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Kvinne i interiør
190
Krogstad, Bjørn(1943-)Kvinne i interiør

Olje på lerret
52x46
Signert nede t.v.: BK

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
Grønnsakhandler 1948
191
Krohg, Guy(1917-2002)Grønnsakhandler 1948

Olje på plate
46x34
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 48.

Vurdering
Trær i vinterlandskap
192
Krohg, Per(1889-1965)Trær i vinterlandskap

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
193
Krohg, Per(1889-1965)Måker I 1950

Olje på plate
16x22
Signert og datert nede t.h.: Per K 1950

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Juni 1989
194
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Juni 1989

Olje på lerret
68x82
Signert og datert nede t.h.: Lie-Gjemre -89.

Vurdering
195
Lindman, Knut Axel(1848-1930)Kystparti 1874

Olje på plate
22x40
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: A. Lindman Antibes(?) 74.

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 1 500
Oppstilling med skulptur og vase
196
Lystad, Elsa(1899-1970)Oppstilling med skulptur og vase

Olje på lerret
31x26
Signert nede t.h.: Elsa Lystad

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Fra Gudbrandsdalen
197
Løkke, Karl(1870-1943)Fra Gudbrandsdalen

Olje på lerret
50x69
Signert nede t.h.: Karl Løkke

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 5 700
Fjordlandskap
198
Løkke, Marie(1876-1948)Fjordlandskap

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: Marie Løkke

Vurdering
Engelsk setter i stand 1918
199
Mehl, Eilert(1865-1941)Engelsk setter i stand 1918

Olje på plate
30x70
Signert og datert nede t.h.: Eilert Mehl. 1918-

Vurdering
Skjærgårdslandskap med robåt 1944
200
Merton, Erling(1898-1967)Skjærgårdslandskap med robåt 1944

Olje på lerret
44x55
Signert og datert nede t.v.: E Merton 44

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 5 000
Pike i rødt
201
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Pike i rødt

Olje på plate
46x33
Signert nede t.h.: JF Michelet

Vurdering
NOK 4 000
Kystlandskap
202
Midelfart, Willi(1904-1975)Kystlandskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: W. Midelfart

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Fra Nordmarka
203
Müller, Morten(1828-1911)Fra Nordmarka

Olje på lerret
29x48
Signert nede t.h.: Morten - Müller.

Vurdering
204
Nansen, Fridtjof(1861-1930)Fra Alden

Blandingsteknikk, lysmål
15x23
Noe utydelig påtegnet nede t.v.: Alden F.N. blå pen (?)

Vurdering
Fjordlandskap med folkeliv 1893
205
Nielsen, Carl(1848-1908)Fjordlandskap med folkeliv 1893

Olje på lerret
31x52
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1893.

Vurdering
Gårdsbruk i Vestlandsfjord
206
Normann, Emma(1871-1954)Gårdsbruk i Vestlandsfjord

Olje på plate
31x40
Signert nede t.h.: E. Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Sittende mann ved strand 1909
207
Peters, Wilhelm(1851-1935)Sittende mann ved strand 1909

Olje på lerret
66x87
Signert og datert nede t.h.: Wilh Peters 09

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Robåt og naust
208
Peters, Wilhelm(1851-1935)Robåt og naust

Olje på lerret
45x58
Signert nede t.h.: Wilh Peters

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
209
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Heimdalen 1956

Olje på plate
38x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J Rian Heimdalen 1956

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Leif i stolen 1943
210
Riis, Bendik(1911-1988)Leif i stolen 1943

Olje på plate
46x38

Vurdering
Portrett av Arne Isaksen
211
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Arne Isaksen

Olje på plate
46x38
Noe utydelig signert og påtegnet nede t.v.: Bendik Riis året 18 (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fra Dalsøyra
212
Ringereide, Alv(1907-1968)Fra Dalsøyra

Olje på lerret
50x72
Dobbeltsignert nede t.h.: Ringereide

Vurdering
Sen kveld 1987
213
Rittun, Thorstein(1929-2018)Sen kveld 1987

Olje på plate
30x45
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 87

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 500
Sittende kvinne med hendene mot hodet 1955
214
Rolfsen, Alf(1895-1979)Sittende kvinne med hendene mot hodet 1955

Olje på lerret
62x60
Signert og datert oppe t.h.: Alf Rolfsen -55

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kvinne og mann på reinsdyrslede
215
Savio, John(1902-1938)Kvinne og mann på reinsdyrslede

Olje på plate
24x33
Signert nede t.v.: John Savio.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Småbygate
216
Segelcke, Severin(1867-1940)Småbygate

Olje på lerret
76x103
Signert nede t.h.: Segelcke

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tømmerhytte i fjellandskap 1899
217
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Tømmerhytte i fjellandskap 1899

Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 99

Vurdering
Høstlandskap
218
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Høstlandskap

Olje på lerret
40x46
Signert nede t.h.: A. Singdahlsen

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 700
Mann i interiør
219
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Mann i interiør

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: F. Smith-Hald.

Vurdering
Gatearbeide, vinter 1948
220
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Gatearbeide, vinter 1948

Olje på lerret
55x70
Signert og datert nede t.h.: S S-J -48

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Vinterlandskap med roende mann
221
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Vinterlandskap med roende mann

Olje på lerret
40x61
Signert nede t.v.: Stenersen

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
222
Storstein, Aage(1900-1983)Furutrær 1946

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -46

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Gårdstun
223
Strøm, Charles W.(1886-1967)Gårdstun

Olje på lerret
42x48
Signert nede t.v.: Charles W. Strøm.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Landskap 1967
224
Strømme, Olav(1909-1978)Landskap 1967

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme - 67.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Gårdsbruk ved innsjø
225
Sundt-Ohlsen, Thoralv(1884-1948)Gårdsbruk ved innsjø

Olje på lerret
51x62
Signert nede t.h.: Th. Sundt-Ohlsen

Vurdering
226
Sæle, Hans(1954-)Fra Færder fyr

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: Hans Sæle

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 4 200
Øsregn, Smørklep 1939
227
Sørensen, Henrik(1882-1962)Øsregn, Smørklep 1939

Olje på plate
50x58
Signert og datert nede t.h.: HS 39

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Vinter på Hadeland 1940
228
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Vinter på Hadeland 1940

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 40

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Stalkafjellet i Lappland 1887
229
Ukjent, kunstnerStalkafjellet i Lappland 1887

Olje på plate
25x37
Signert og datert nede t.v.: W. W-F-T. 1887.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
230
Heiberg, Jean(1884-1976)Dame med sigarett i munnen

Olje på lerret
43x43
Signert nede t.h.: JH

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 000
231
Ukjent, kunstnerOppstilling med blomster

Olje på lerret
53x41

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Fra Hankø 1895
232
Ukjent, kunstnerFra Hankø 1895

Olje på lerret
36x53
Signert og datert nede t.h.: E Ahlemann Leipzig 95

Vurdering
NOK 3 000–5 000
233
Ukjent, kunstnerSagbruk i Nord Aurdal

Olje på plate
28x38

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 400
234
Ukjent, kunstnerMorgensol

Olje på plate
41x60
Signert nede t.h.: O Krohg (?)

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
Skute i rom sjø 1917
235
Ukjent, kunstnerSkute i rom sjø 1917

Olje på lerret
79x122
Signert og datert nede t.v.: AM 1917.

Vurdering
Slagscene
236
Ukjent, kunstnerSlagscene

Olje på lerret
41x61
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Figurer 1948
237
Urdal, Atle(1913-1988)Figurer 1948

Olje på plate
35x50
Signert og datert nede t.v.: A. Urdal -1948

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fra Stalheim
238
Vinjum, Johannes(1930-1991)Fra Stalheim

Olje på plate
26x36
Signert nede t.v.: Vinjum.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Akt 1956
239
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akt 1956

Blyant og olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.v.: Weidemann, 56.

Vurdering
Landskap 1956
240
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap 1956

Olje på lerret
28x35
Signert, påtegnet med dedikasjon og noe utydelig datert nede t.v.: Jac. Weidemann 56.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Blomster i mugge 1955
241
Weiglin, Egil(1917-1997)Blomster i mugge 1955

Olje på lerret
38x35
Signert og datert nede t.h.: Weiglin -55

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
Landskap 1954
242
Weiglin, Egil(1917-1997)Landskap 1954

Olje på plate
26x34
Signert og datert nede t.v.: Weiglin -54.

Vurdering
Landskap 1915
243
Wentzel, Gustav(1859-1927)Landskap 1915

Olje på lerret
50x80
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1915

Vurdering
Hageblomster 1953
244
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Hageblomster 1953

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede på midten: DW 1953

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 400 med forbehold
Gjestebud
245
Wergeland, Oscar(1844-1910)Gjestebud

Olje på lerret
36x27
Signert nede t.v.: Osc Wergeland

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Våtmark 1973
246
Winther-Larsen, Eva(1928-)Våtmark 1973

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Eva Winther-Larssen 73

Vurdering
Tilslag
NOK 600
247
Glass

Grålig glass
H: 11-11,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1750.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
248
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 14 cm.
Hurdal/Gjøvik, ca. 1780-1830.

Vurdering
NOK 2 000
249
Hetvinsglass

Klart glass
H: 10,3 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843). Empire.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
250
Hetvinsglass

Klart glass
H: 15,3 cm.
Ant. Hadeland, ca. 1930. "Rex".

Vurdering
251
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 11 cm.
Hurdal/Gjøvik glassverk, ca.1790-1811.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 300
252
Jaktflaske

Blått glass
H: 18 cm.
Norge, sent 1800-tallet.

Vurdering
NOK 3 000
253
Jaktflaske

Klart glass
H: 18 cm.
Norge, sent 1800-tallet.

Vurdering
254
Karaffel

Grålig glass
H: 14,5 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1805.

Vurdering
255
Karaffel

Grålig glass
H: 15 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
256
Karaffel

Grålig glass
H: 17 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1830.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
257
Karaffel

Grålig glass
H: 16 cm.

Vurdering
258
Karaffel

Grålig glass
H: 20,5 cm.
Hurdal, ca. 1780-1840.

Vurdering
259
Karaffel

Grålig glass
H: 20 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 6 500
260
Karaffel

Blått glass
H: 21 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
261
Karaffel

Grålig glass
H: 17,5 cm.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 000
262
Karaffel

Grønlig glass
H: 20,5 cm.
Hurdals Verk, ca. 1790.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
263
Karaffel

Grålig glass
H: 21 cm.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
264
Karaffel

Grålig glass
H: 21,5 cm.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
265
Karaffel

Grålig glass
H: 16 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
266
Karaffel

Grålig glass
H: 19,5 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
267
Klukkeflaske

Grålig glass
H: 25 cm.
Hurdal/Gjøvik ca. 1790-1830.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
268
Klukkeflaske

Grålig glass
H: 21,5 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
269
Klukkeflaske

Grålig glass
H: 24 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 9 000
270
Klukkeflaske

Grålig glass
H: 31 cm.
Norge, sent 1800-tallet.

Vurdering
271
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1969

Glass
H: 12,5 cm.
Signert og datert BM 69

Vurdering
NOK 1 500
272
Vinglass

Grålig glass
H: 15 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
273
Vinglass

Grålig glass
H: 17 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
274
Vinglass

Klart glass
H: 16,5 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
275
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
276
Vinglass

Klart glass
H: 16,3 cm.
"Rex", Hadeland, ca. 1930. 1 par.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
277
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm.
Nøstetangen, ca 1750-1777/78.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 8 500
278
Vinglass

Grålig/ametystfarget glass
H: 16 cm.
Ant. Hurdals Verk (1779-1808).

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
279
Vinglass

Grålig glass
H: 13-13,5 cm.
Hurdals Verk (1779-1808).

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
280
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm.

Vurdering
281
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
282
Vinglass

Grålig glass
H: 12 cm.
Hurdals Verk (1779-1808).

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
283
Vinglass

Grålig glass
H: 12 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
284
Vinglass

Grålig glass
H: 16 cm.
Hurdals Verk (1779-1808).

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
285
Vinglass

Grålig glass
H: 13-13,5 cm.
Hurdals Verk (1779-1808).

Vurdering
286
Vinglass

Grålig glass
H: 13-13,5 cm.
Hurdals Verk (1779-1808).

Vurdering
287
Vinglass

Grålig glass
H: 15 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1830.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Soppvaser
288
Wirkkala, Tapio(1915-1984)Soppvaser

Klart glass
H: 13 cm.
Signert: Tapio Wirkkala Ittala

Vurdering
NOK 3 000–5 000
289
Ziratkaraffel

Grålig glass
H: 21 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
290
Ziratkaraffel

Grålig glass
H: 20 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
291
Ziratkaraffel

Grålig glass
H: 21 cm.
Gjøvik Glassverk (1809-1843).

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 6 500
292
Brett

Plett
Diam.: 36 cm.
Engelsk plett.

Vurdering
NOK 1 000
293
Brett med hanker

Plett
L: 63 cm. B: 38 cm.
Engelsk plett.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
294
Fat

Sølv
H: 6,5 cm. Diam.: 33 cm. Vekt: 933 gr.
David-Andersen, ca 1950.

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 2 700
295
Kaffeservise

Sølv
H (Kaffekanne): 23 cm. Vekt: 850 gr.
J. Tostrup, Christiania. Tidlig 1900-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
296
Kaffeservise

Sølv
Kanne H: 20 cm. Vekt: 645 gr.
Stemplet 830S 3 deler.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 5 200
297
Lysestaker

Sølv og emalje
H: 7 cm. Fylte.
Tostrup. 1950-tallet.

Vurdering
NOK 6 000
298
Sigareske

Tre og sølv
H: 18 cm.
Tostrup, 1948.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 4 500
299
Skjeer

Sølv
L: 20 cm. Vekt: 171 gr.
Rokokko. Bergen, 1786. Mester: Johan Helmich Hoff, virksom 1773-1795.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
300
Sukkerdrysse

Sølv
H: 17 cm. Vekt: 132 gr.
Louis-seize, ca. 1814. Kristiansand. Mester: Torje Landaas d.e., virksom 1811-1819.

Vurdering
Tallerkner
301
Scheel/HvalstadTallerkner

Keramikk
Diam.: 23 cm.
Signert RH/LS

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 800
302
Tallerkner

Stengods
Diam.: 23 cm.
Frankrike, 1700-tallet. Rokokko.

Vurdering
303
Hjørneskap

Bonet tre
H: 147 cm. B: 72 cm. D: 52 cm.
Norge 1700-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
304
Møblement

Mahogny
Sofa: H: 92 cm. L: 171 cm. D: 73 cm.
Empirestil. Tidlig 1900-tallet.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 33 000
305
Skatoll

Bonet furu
H: 106 cm. B: 100 cm. D: 53 cm.
Rokokko, ca. 1770. Ant. Danmark/Norge.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
306
Stol

Utskåret tre
H: 93 cm.
Utformet som kubbestol. To drager med omslynget hals utskåret på nedre del.

Vurdering
307
Vitrineskap

Frukttre (Kirsebær)
H: 215 cm. B: 117 cm. D: 50 cm.
Frankrike c. 1800.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
308
Bogtrær

Utskåret tre
L: 80 cm.
"Praktstykker", ant. for prosesjoner.

Vurdering
NOK 20 000
309
Helgen

Utskåret tre
H: 34 cm.
Kvinnelig helgen med sverd og bok. Relieff på konsoll.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
310
Kaffekanne

Tinn med trehåndtak
H: 29 cm.
Rokokko, ca. 1760-80.

Vurdering
311
Kaffekanne

Tinn
H: 29,5 cm.
Ustemplet. Ant. Nord-Europa, (Tyskland), 1700-tallet.

Vurdering
312
Kanne

Tre
H: 23 cm.
1800-tallet.

Vurdering
313
Kanne

Tinn
H: 18 cm.
Mester: Marcus Brandt, Bergen 1736. Barokk.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
314
Kanne

Tinn
H: 18 cm.
Mester: Peder Mads Vahl, Bergen 1769. Barokk.

Vurdering
315
Kanne med lokk

Bemalt tre
H: 20 cm.
Glatt korpus. Dreiet lokk. 1800-tallet.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
316
Kanne med lokk

Stengods og tinn
H: 19,5 cm.
Kanne i stengods, grå glasur med bemaling i brunt og blått: Tyskland, ant. Westerwald. Limt.

Vurdering
317
Hankestaup

Tre
H: 19 cm.
Datert 1807.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
318
Kobberkjele

Slagloddet kobber
H: 31 cm. Diam.: 40 cm.
Innvendig fortinnet.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
319
Konsoll

Utskåret tre
H: 24 cm.
I form av ansikt omslynget av akantusblad som en grotesk.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
320
Krigsgud

Utskåret tre
H: 54 cm.
Ant. barokk, tidlig 1700-tallet. Ares?

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
321
Lysekrone

Grønn/svart presset plast og messing
H: 98 cm. Diam.: 70 cm.
Empire-stil, laget ca. 1918.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
322
Lysestaker

Messing
H: 10 cm.
Skiltuna, ca. 1880, empire stil.

Vurdering
NOK 1 200
Tilslag
NOK 1 000
323
Morter

Bronse
H: 12 cm.
Skrevet i relieffpreget bånd på øvre del av korpus: Salutis Noster Anno 1597.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
324
Peissett

Messing, jern og kobber
L: 65 cm.
Antagelig England, tidlig 1900-tallet.

Vurdering
NOK 1 200–1 500
325
Peissett

Messing
L: 70 cm.
2 deler, spade mangler.

Vurdering
NOK 1 500
Et Dukkehjem
326
PlakatEt Dukkehjem

Papir
46x35
Skuespill av Henrik Ibsen.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
327
PlakatEn Fallit

Papir
46x34
Skuespill av Bjørnstjerne Bjørnson.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
328
Potteskjulere

Porselen
H: 16 og 16,5 cm.
Kongelig dansk porselensfabrik. 1900-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
329
Åkle

Vevet ull
150x120
Åttebladsroser. Norge.

Vurdering
330
Åkle

Vevet ull
150x118
Diverse mønstre, roser og flammemønster. Norge.

Vurdering
Siddende pige
331
Andersen, Gerda Thune(1932-)Siddende pige

Bronse
H: 9,5 cm.
Signert under: G T A

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Fugl
332
Bast, Ørnulf(1907-1974)Fugl

Bronserelieff
19,5x24
Signert nede t.h.: Bast

Vurdering
Sittende gutt
333
Durban, Arne(1912-1993)Sittende gutt

Bronse
H: 11 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Stående kvinne
334
Ukjent, kunstnerStående kvinne

Malt stengods
H: 30,5 cm.
Signert under plinten: E M

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Peer Gynt
335
Vaa, Dyre(1903-1980)Peer Gynt

Bronse
H: 54 cm.
Signert på plinten: Dyre Vaa.

Vurdering
NOK 45 000–55 000
Kvitebjørn kong Valemon
336
Vaa, Dyre(1903-1980)Kvitebjørn kong Valemon

Bronse
H: 51 cm.
Signert på plinten: Dyre Vaa

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 30 000
Kari Trestakk
337
Vaa, Dyre(1903-1980)Kari Trestakk

Bronse
H: 45 cm.
Signert på plinten: Dyre Vaa

Vurdering
Holberg mellom Humor og Moral
338
Vaa, Dyre(1903-1980)Holberg mellom Humor og Moral

Bronse
H: 25+33+25 cm.
Signert på plinten: Dyre Vaa (på Humor).

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Mor og barn 1961
339
Welhaven, Sigri(1894-1991)Mor og barn 1961

Bronserelieff
74x53
Signert og datert nede t.v.: S.W. 61.

Vurdering
Pike med rive i fjellandskap
340
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Pike med rive i fjellandskap

Olje på lerret
125x83
Signert nede t.v.: Herman W. Anker

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
Budeie med kyr ved vanningssted
341
Askevold, Anders(1834-1900)Budeie med kyr ved vanningssted

Olje på lerret
76x69
Signert nede t.h.: A: Askevold Ddorf

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fjordlandskap med kirkested 1891
342
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med kirkested 1891

Olje på lerret
33x42
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1891.

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
På reise 1948
343
Berger, Einar(1890-1961)På reise 1948

Olje på lerret
116x139
Signert og datert nede t.v.: E. Berger 1948

Vurdering
NOK 20 000
Fra et fiskevær i Lofoten 1948
344
Berger, Einar(1890-1961)Fra et fiskevær i Lofoten 1948

Olje på lerret
121x137
Signert og datert oppe t.h.: E Berger 48

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 15 000
Gemyttlig tur
345
Dahl, Hans(1849-1937)Gemyttlig tur

Olje på lerret
56x39
Signert nede t.h.: Hans Dahl

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 40 000
To småpiker ved Strynsvannet
346
Dahl, Hans(1849-1937)To småpiker ved Strynsvannet

29x44
Signert nede t.v.: Hans Dahl

Vurdering
Opprørt sjø med båt
347
Diriks, Edvard(1855-1930)Opprørt sjø med båt

48x68
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Aften 1918
348
Gauguin, Pola(1883-1961)Aften 1918

Olje på lerret
79x67
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Pola Gauguin 18 (?)

Vurdering
NOK 20 000
349
Gullvåg, Håkon(1959-)Komposisjon

Olje på plate
45x46

Vurdering
Småpike med geit og høner ved seter
350
Hauge, Marie(1864-1931)Småpike med geit og høner ved seter

Olje på lerret
97x74
Signert nede t.h.: Marie Hauge

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Gateparti med to figurer i måneskinn 1905
351
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Gateparti med to figurer i måneskinn 1905

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1905

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Høstlandskap 1896
352
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Høstlandskap 1896

Olje på lerret
100x60
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1896

Vurdering
Kystlandskap
353
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap

Olje på plate
66x80
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Teatermotiver
354
Kavli, Arne(1878-1970)Teatermotiver

Olje på ovalt lerret, oppklebet på oval plate
85x58
og olje på plate Alle signert: A. K.

Vurdering
Nykirkens tårn og hustak, Bergen 1906
355
Kavli, Arne(1878-1970)Nykirkens tårn og hustak, Bergen 1906

Olje på lerret
21x37
Signert og datert nede t.v.: - A. Kavli - 06.

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
Gammelt tun i Mo i Telemark 1968
356
Kihle, Harald(1905-1997)Gammelt tun i Mo i Telemark 1968

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle -68

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Nocturne 1985
357
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Nocturne 1985

Olje på lerret
116x86
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -85

Vurdering
Lysthus ved Lillehammer, senvinter 1916
358
Lundeby, Alf(1870-1961)Lysthus ved Lillehammer, senvinter 1916

Olje på lerret
81x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1916

Vurdering
359
Martin, FrancoisSeilskuter i havn 1885

Olje på lerret
42x65
Signert og datert nede t.v.: F. Martin. 1885
(Fransk kunstner)

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 8 000
Eplegrener 1928
360
Munthe, Gerhard(1849-1929)Eplegrener 1928

Olje på lerret
19x25
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. -1928

Vurdering
NOK 20 000
Augedals bro 1897
361
Munthe, Gerhard(1849-1929)Augedals bro 1897

Olje på lerret
25x34
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. 1897.

Vurdering
NOK 40 000
Budeie med kyr ved vann 1868
362
Müller, Morten(1828-1911)Budeie med kyr ved vann 1868

Olje på lerret
42x66
Signert og datert nede t.v.: Morten Müller. 1868.

Vurdering
Fjordlandskap
363
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

80x121
Signert nede t.h.: Normann

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Fjordlandskap med fiskere 1887
364
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med fiskere 1887

Olje på lerret
61x95
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 1887-

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
Kvinne med katt
365
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne med katt

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Interiør fra Crabbestuen
366
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør fra Crabbestuen

Olje på plate
45x38
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 35 000–40 000
Ryggvendt akt
367
Rian, Johs.(1891-1981)Ryggvendt akt

Olje på lerret
101x77
Signert nede t.v.: JR

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Ave 1969
368
Rian, Johs.(1891-1981)Ave 1969

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69

Vurdering
Prinsessen kommer ridende
369
Sinding, Otto(1842-1909)Prinsessen kommer ridende

Olje på lerret
79x101
Signert nede t.v.: Otto Sinding.

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Skogsparti
370
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogsparti

Olje på lerret
122x201
Signert nede t.h.: Ludv Skramstad

Vurdering
Vestlandsk fjord i måneskinn
371
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Vestlandsk fjord i måneskinn

Olje på lerret
61x90

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Øsregn i Vinje 1927
372
Sørensen, Henrik(1882-1962)Øsregn i Vinje 1927

Olje på lerret
62x72
Signert og datert nede t.h.: HS 27

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Snevær
373
Tannæs, Marie(1854-1939)Snevær

Olje på lerret
86x58
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 20 000
Fra Orsey, Normandie 1929
374
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Fra Orsey, Normandie 1929

Olje på lerret
85x94
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R Th 29

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Høstlandskap 1889
375
Törnå, Oscar Emil(1842-1894)Høstlandskap 1889

Olje på lerret
126x191
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Oscar Törnå. Efter naturen- Sept-Oct: 1889 Ingarön

Vurdering
Hvalp og spurv
376
Uchermann, Karl(1855-1940)Hvalp og spurv

Olje på lerret
40x32
Signert nede t.h.: Karl Uchermann

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 38 000
Vinterlandskap
377
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vinterlandskap

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Ung pike
378
Fjell, Kai(1907-1989)Ung pike

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 70 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på