Peterssen, Eilif(1852-1928)
Fra Falkensten
Olje på lerret
47x62
Signert og stedsbestemt nede t.v.: Falkensten EP.
Vurdering
NOK 10 000–20 000
Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Tilslag NOK 15 000
Olje på lerret
47x62
Vurdering
NOK 10 000–20 000
Falkensten er en herregård i Borre i Vestfold, i nærheten av Horten. Antagelig er dette et ekte friluftsmaleri malt direkte overfor motivet i friluft!