Olje på lerret
72x90
Signert og datert nede t.v.: J Gløersen -79
Olje på lerret
72x90
Olje på lerret
57x40
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1886.
Olje på lerret
41x53
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1867.
Olje på lerret, oppklebet på plate
39x25
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl 18 Mai 75 Dfs.
29x44
Signert nede t.v.: Hans Dahl
Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.h.: Laurtiz Haaland 1901.
Olje på mahognyplate
16x29
Signert nede t.v.: J. Bennetter.
Olje på lerret
35x45
Signert og datert nede t.v.: Wilhelm Melby. 1850
Olje på lerret
90x124
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Johnssen. 1887
Olje på lerret
63x48
Signert nede t.h.: Chr Skredsvig.
Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 9-7-89
Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.v.: J Grimelund 1897
Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
73x101
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
65x77
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Sverre Hennum Fr.vern. 1917.
18x23
Signert nede t.v.: SK
Olje på lerret
43x61
Signert nede t.h.: H.A.B.
Olje på lerret
29x41
Signert nede t.h.: Paul Fischer
Olje på lerret
30x52
Signert og datert nede t.v.: P Mönsted. Svejbæk. 1913.
Olje på lerret
95x126
Signert nede t.h.: Otto Sinding-
Olje på lerret
50,5x46
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand 1854
Blyant og akvarell på papir, lysmål
15x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Dyre ved Moss 4 Oct. 92
Blyant, penn og akvarell på papir, oppklebet på
lysmål 15x23
plate
Usignert
Akvarell på papir, lysmål
27x18
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Fredrikstad HF Gude 1896
44x30
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring Reusch. 1907
Olje på lerret
67x81
Signert nede t.h.: H Gundersen
Olje på lerret
64x74
Signert nede t.h.: Helene Gundersen
Olje på lerret
41x34
Signert og datert nede t.h.: HF Gude. 1861
Olje på lerret
61x91
Signert og datert nede t.h.: And Lind. London 1849.
Gouache på papir, lysmål
33x48
Signert og datert nede t.h.: tegnet af Ole Johnsen Seböÿ. 1827.
Gouache på papir, lysmål
33x44
Signert og datert nede t.h.: tegnet af Ole Johnsen Seböÿ. 1824.
Gouache på papir, lysmål
37x55
Signert og datert nede t.h.: tegnet af Ole Johnsen Seböÿ. 1823.
Olje på lerret
59x73
Signert og datert nede t.v.: Asta Nörregaard. 1881
Olje på lerret
56x90
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig
Olje på lerret
95x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 95.
Olje på lerret
60x78
Signert og datert nede t.h.: G. Wentzel 99.
Olje på lerret
61x77
Signert nede t.v.: Nils Hansteen
Olje på papir, oppklebet på lerret
26x32
Signert og noe utydelig datert nede på midten: J F Eckersberg 1860
Olje på mahognyplate
48x36
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1850
Olje på lerret
55x40
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
94x101
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
63x47
Signert og datert nede t.v.: Vinc. St. Lerche Dsdf 67.
Olje på plate
35x26
Signert nede t.v.: EP. Antagelig sekundær datering i klammer nede t.v.: (1884 eller 85)
Olje på lerret
31x54
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen Datert nede t.h.: 1922
Olje på lerret
49x85
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen
Olje på lerret
47x54
Signert nede t.v.: Gerh. Munthe.
Olje på lerret
50x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Röisheim. 1904.
Olje på lerret
25x36
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.
Olje på lerret
47x62
Signert og stedsbestemt nede t.v.: Falkensten EP.
Olje på lerret
46x60
Signert nede t.h.: Bratland
Olje på lerret
54x86
Signert nede t.h.: Andreas Singdahlsen
Olje på lerret
25x35
Signert og datert nede t.h.: M Müller 1851
Olje på lerret
42x66
Signert og datert nede t.v.: Morten Müller. 1868.
Olje på lerret
35x53
Signert og datert nede t.v.: F. Böe. Bergen 1878.
45x65
Signert nede t.h.: E. Ulving
46x81
Signert og datert nede t.v.: E. Sinding 1908.
Olje på lerret
52x68
Signert og datert nede t.h.: Ludv. Skramstad 1878.
Olje på lerret
64x90
Signert og datert nede t.v.: O. A. Wergeland. München 74.
Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1906
Tusj på papir
16x19
Signert nede t.h.: TK
Fargeradering, lysmål
61x48
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Olje på lerret
46x72
Signert og datert nede t.h.: Johan Nielssen 1898.
Olje på lerret
57x83
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 76.
Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.
Olje på papir, oppklebet på plate
24x30
Signert og datert nede t.v.: HE. 92.
Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
100x120
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Sigurd Eriksen 1941 Løkke Sandvika
Olje på lerret
114x135
Signert nede t.h.: Torleiv Stadskleiv
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Thv. E. 30
Olje på mahognyplate
45x55
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Sven fra Søren okt 1933
Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Storstein - 63
Olje på lerret
72x51
Signert nede t.v.: Søren Onsager
Olje på lerret
69x62
Signert nede t.h.: S. Onsager
Olje på lerret
62x69
Signert og datert nede t.h.: S.O. -20
Olje på lerret
71x85
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Roma 1923
68x67
Signert og datert nede t.h.: Arne Kavli 09
Olje på lerret
25x28
Signert nede t.v.: F Smith-Hald
Olje på plate
37x49
Signert nede t.v.: Aulie
Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg - 1945
Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1944
Olje på lerret
103x86
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund 1908
Olje på lerret
76x65
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli 1920
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen -38.
Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Sitje
Olje på lerret
47x51
Signert nede t.h.: RK
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: W. Midelfart -49
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: W. Midelfart 49
Olje på lerret
38x47
Signert nede t.h.: Erling Enger
Olje på lerret
79x77
Signert nede på midten: Bendik Riis
Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -71.
Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: E.H.J.
Olje på lerret
115x70
Signert og datert nede t.v.: J. Fr. Michelet 53
Olje på plate
99x73
Signert og datert på baksiden av platen: Odd Tandberg 1945
Olje på lerret
80x53
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Olje på lerret
66x56
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på lerret
59x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: J Rian Juan le Pine 1949
Olje på lerret
90x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1968
Olje på plate
61x50
Signert nede t.h.: Atle Urdal
Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: Else Hagen
Olje på lerret
95x76
Signert nede t.v.: A.K.
Olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 38
Pastell på papir, lysmål
62x46
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Olje på plate
33x24
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 55
Litografi, lysmål
51x72
Signert nede på midten: Nerdrum.
Litografi, lysmål
64x92
Signert nede t.v.: Nerdrum
Bronse
H: 102 cm.
Signert på plinten: Per Ung
Olje på lerret
80x151
Signert nede t.h.: Karl E Harr
Blandingsteknikk på papir, lysmål
75x100
Signert nede t.h.: Warsinski
120x96
Signert nede t.h.: Warsinski-
Kull på papir, lysmål
82x58
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Mosebekk 1953
Akvarell på papir, lysmål
103x73
Signert og datert nede t.h.: Sitter 86
Olje på plate
40x64
Signert og datert nede t.h.: Gullvåg -82
Olje på lerret
96x121
Signert og datert nede t.h.: J Knoff 78
Olje på lerret
80x104
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 81
Olje på lerret
80x140
Signert og datert nede t.h.: H. Vemren 99
Olje på lerret
101x143 (21+101+21)
Signert oppe t.v.: JJ
Materialbilde, blad-sølv og -gull på papir
69x99
Signert og datert nede t.h.: Benny Motzfeldt -82
Olje på plate
20x30
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -66.
Olje på lerret
70x90
Signert og datert nede på midten: Ørnulf Opdahl 77
Olje på lerret
50x50
Signert og datert nede t.h.: Y. Kuper - 80
Olje på plate
38x30
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1982
Olje på plate
61x75
Signert og datert og noe utydelig påtegnet nede t.h.: Skap...mse Knut J. 1982