Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Store Sal

Krohg, Christian (1852-1925)
Selvportrett

Olje på lerret
55x40
Signert nede t.v.: C Krohg

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 66 000

Med unntak av Edvard Munch har ingen norsk maler dyrket selvportrettet så vedholdende og intenst som Christian Krohg.