Ythjall, Terje(1943-)
Drømmen vokter over virkeligheten 1986/1990
Olje på nøttetre og bjerk
H: 56 cm. B: 34+68+34=136 cm.
Midtparti dobbeltsignert og datert nede t.h.: Terje Ythjall T. Ythjall 1990
Begge fløyene dobbeltsignert og datert T. Ythjall Terje Ythjall 1986. Triptyk: tredelt, midtparti med to fløyer. Montert med glass og innrammet i eik og sortmalt tre. Påtegnet med tittel og datert på baksiden.
Vurdering
Auksjonert torsdag 10. juni 2004 kl 20:00