Munch-Auksjonen 2004

Auksjon mandag 29. november 2004 kl 21:00

Munch, Edvard (1863-1944)
Kvinneakt

Blandingsteknikk, kullstift og orange-rød akvarell
357-365x336
på grålig papir Signert med brun pastell nede t.h.: E Munch

Stempel på baksiden av arket: ILL OSLO. Stemplet av Galerie Kornfeld Bern ved salg av Ingrid Lindbäck Langaards samling på auksjon 186 i juni 1984, kat.nr. 82. Utført ca. 1900-05.

Auksjonert mandag 29. november 2004 kl 21:00

Vurdering

Tilslag NOK 48 000

Nude
Mixed media, black charcoal and orange-red water-colour on greyish paper,
357-365x336 mm
Signed in brown chalk lower right: E Munch