Kvinneportrett

Radering, koldnål på kobberplate
trykket på tynt gulhvitt papir 45,3x32,1
Usignert Stemplet med blått stempel nede t.h.: 21. Påtegnet med blyant nede t.h.: 1916

1916. Sch.nr. 446. Woll nr. 552, III. Påtegnet på baksiden: Frau R. Modellen er antagelig Helga Rogstad, Munchs husholderske fra ca. 1914. Løst i rammen. Limrester etter hengsling. 4 tegnestifthull i hvert hjørne mot motivet. 1 brett i arket nede t.v. Brede marger. Pent eksemplar.

Vurdering

Tilslag NOK 3 400