KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Hjerteslag 1993
1
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Hjerteslag 1993

Litografi, lysmål
60x48
Signert og datert nede t.h.: G. Advocaat 93

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Komposisjon med elefant
2
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon med elefant

Trykk
76x57
Signert nede t.h.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Komposisjon med figurer 1975
3
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon med figurer 1975

Serigrafi, lysmål
75x54
Signert og datert nede t.h.: Appel 75

Vurdering
Sjø i snø
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Sjø i snø

Litografi, lysmål
52x59
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 200
Svarten
5
Aulie, Reidar(1904-1977)Svarten

Litografi, lysmål
48x58

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Madonna 1984
6
Baker, Jan(1939-)Madonna 1984

Serigrafi, ovalt, lysmål
52x42
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -84

Vurdering
NOK 1 500
Morgenbruden 1986
7
Baker, Jan(1939-)Morgenbruden 1986

Serigrafi, lysmål
47x62
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -86

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 300
To skålende damer
8
Bleken, Håkon(1929-)To skålende damer

Litografi, lysmål
28x22
Signert nede t.h.: Håkon Bleken

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 400
Komposisjon med figurer 1987
9
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon med figurer 1987

Lito, lysmål
52x72
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon 1976
10
Christensen, Finn(1920-2009)Komposisjon 1976

Serigrafi, lysmål
35x55
Signert og datert nede t.h.: Finn Christensen -76

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 300
Trolldom 1984
11
Christophersen, ArneTrolldom 1984

Litografi, lysmål
59x65
Signert og datert nede t.h.: Arne Christophersen 84.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Paraden 1952
12
Dahl, Christian Axel (Chrix)(1906-1994)Paraden 1952

Litografi, lysmål
59x45
Signert og datert nede t.h.: Chrix Dahl 1952

Vurdering
13
Dali, Salvador(1904-1989)Surrealistisk komposisjon

Litografi, lysmål
30x22
Signert nede t.h.: Dali

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Fire figurer
14
Ekeland, Arne(1908-1994)Fire figurer

Blyant på papir, lysmål
30x45
Signert nede t.v.: A E.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 4 200
Mann og hest på landevei
15
Enger, Erling(1899-1990)Mann og hest på landevei

Litografi, lysmål
47x63
Signert nede t.h.: Erling Enger

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Mann med hest
16
Enger, Erling(1899-1990)Mann med hest

Serigrafi, lysmål
49x64

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 400
Tulipaner i sordin 1987
17
Finne, Ferdinand(1910-1999)Tulipaner i sordin 1987

Akvatint, lysmål
45x52
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne -87

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Papegøyer går til ro Tahiti 1982
18
Finne, Ferdinand(1910-1999)Papegøyer går til ro Tahiti 1982

Akvatint, lysmål
61x51
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne 1982

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 000
Mor og datter
19
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi, lysmål
52x43
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Vinternatt
20
Fjell, Kai(1907-1989)Vinternatt

Litografi, lysmål
67x51
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Olympen
21
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
37x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Kvinner og barn
22
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner og barn

Akvarell på treplate
12x46
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Sittende kvinne og ugle 1978
23
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne og ugle 1978

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Mor og barn
24
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi, lysmål
48x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Olympen
25
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
37x68
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kvinneakt i interiør 1976
26
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinneakt i interiør 1976

Blandingsteknikk, lysmål
39x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -76

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kveld Telemark 1979
27
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Kveld Telemark 1979

Litografi, lysmål
66x49
Signert og datert nede t.h.: Reidar Fritzvold -79.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Hane 1949
28
Gauguin, Paul René(1911-1976)Hane 1949

Litografi, lysmål
71x55
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1949

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 700
Marine I
29
Gauguin, Paul René(1911-1976)Marine I

Serigrafi, lysmål
35x34
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1971

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
Marine II 1971
30
Gauguin, Paul René(1911-1976)Marine II 1971

Serigrafi, lysmål
35x34

Vurdering
NOK 1 500
Gjertrudsfuglen 1968
31
Gauguin, Paul René(1911-1976)Gjertrudsfuglen 1968

Litografi, lysmål
69x54
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1968

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Marine III 1971
32
Gauguin, Paul René(1911-1976)Marine III 1971

Serigrafi, lysmål
35x34
Signert og datert nede t.h.: PRG. 71

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
Tykk mann 1975
33
Graff, Finn(1938-)Tykk mann 1975

Penn på papir, lysmål
18x20
Signert og datert nede t.v.: Finn Graff 75

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 800
Sommarblomar 1982
34
Grøstad, Terje(1925-2011)Sommarblomar 1982

Litografi, lysmål
40x48
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1982

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Kveldskog 1982
35
Grøstad, Terje(1925-2011)Kveldskog 1982

Litografi, lysmål
40x51

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 300
36
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
62x74
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 800
Fisk 1968
37
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Fisk 1968

Serigrafi, lysmål
44x53
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -68.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 200
Pelikan 1969
38
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Pelikan 1969

Serigrafi, lysmål
57x44
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Komposisjon med figurer
39
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon med figurer

Litografi, lysmål
53x62
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Eventyr
40
Hellesen, Lilla(1902-1963)Eventyr

Etsning, lysmål
22x19
Signert nede t.h.: Lilla Hellesen

Vurdering
NOK 1 500
Til Olaf Bulls dikt "Metope" 1932
41
Hellesen, Lilla(1902-1963)Til Olaf Bulls dikt "Metope" 1932

Radering, lysmål
46x60
Signert og datert nede t.h.: Lilla Hellesen 1932

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Ida med sjal 1959
42
Hoff, Tor(1925-1976)Ida med sjal 1959

Litografi, lysmål
60x44
Signert og datert nede t.h.: Hoff 59

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Fisk
43
Janssen, Horst(1929-1995)Fisk

Litografi, lysmål
35x44
Signert nede t.v.: HJ

Vurdering
Komposisjon med to figurer 1975
44
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med to figurer 1975

Fargeradering, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.

Vurdering
Alltid så lyver vi
45
Jensen, Ulf Valde(1945-)Alltid så lyver vi

Fargeradering, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

Vurdering
Komposisjon 1969
46
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1969

Akvarell på papir, lysmål
75x54
Signert og datert nede t.h.: JJ 69.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Båtberging
47
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Båtberging

Litografi, lysmål
40x29
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1987
48
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon 1987

Akvarell på papir, lysmål
68x98
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1987

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Orfeus 1988
49
Jørgensen, Knut(1937-1991)Orfeus 1988

Etsning, lysmål
19x25
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1988

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 400
Kvinne med hatt
50
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne med hatt

Radering, lysmål
20x18
Signert nede t.h.: Arne Kavli. Signert i platen nede t.h.: A. K.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 3 600
Blakken
51
Kihle, Harald(1905-1997)Blakken

Serigrafi, lysmål
40x50
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
For meget av det gode
52
Kittelsen, Theodor(1857-1914)For meget av det gode

Tusj på papir
16x19
Signert nede t.h.: TK

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Professor Gudes døtre
53
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Professor Gudes døtre

Blyant på papir, lysmål
9x16
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Fjellandskap med beitende kyr på setervoll 1885
54
Kjær, Anders(1940-)Fjellandskap med beitende kyr på setervoll 1885

Olje på lerret
83x138
Signert og datert nede t.h.: Kjær 85

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Bølgen 1968
55
Kleiva, Per(1933-2017)Bølgen 1968

Serigrafi, lysmål
109x99
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
Geitebukk
56
Krag, Lul(1878-1956)Geitebukk

Litografi, lysmål
24x32
Signert nede t.h.: Lul Krag.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 800
Kirsebærtre mot snedekte fjell
57
Krag, Lul(1878-1956)Kirsebærtre mot snedekte fjell

Kullstift på papir, lysmål
41x28
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Liggende figur
58
Moore, Henry(1898-1986)Liggende figur

Litografi, lysmål
46x52
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
Komposisjon 1987
59
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Komposisjon 1987

Blandingsteknikk og collage på papir, lysmål
25x30
Signert og datert nede t.h.: BM 87

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Kvinneportrett
60
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett

Radering, koldnål på kobberplate
trykket på tynt gulhvitt papir 45,3x32,1
Usignert Stemplet med blått stempel nede t.h.: 21. Påtegnet med blyant nede t.h.: 1916

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Stadsporten i Bergen 1898
61
Munthe, Gerhard(1849-1929)Stadsporten i Bergen 1898

Akvarell på papir, lysmål
33x22
Signert og datert nede t.v.: G. Munthe. 1898.

Vurdering
Stemmen
62
Nerdrum, Odd(1944-)Stemmen

Litografi, lysmål
63x56
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 000
Nattlys
63
Nerdrum, Odd(1944-)Nattlys

Litografi, lysmål
60x82
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Lorca
64
Opdahl, Ørnulf(1944-)Lorca

Litografi, lysmål
42x31
Signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Hode 1965
65
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Hode 1965

Litografi, lysmål
55x37
Signert og datert nede på arket: Kjell Pahr-Iversen 1965

Vurdering
NOK 1 000
Mellem Slagene
66
PlakatMellem Slagene

Papir
46x33
Drama av Bjørnstjerne Bjørnson.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 200 med forbehold
Portrett av Fridtjof Nansen
67
Revold, Axel(1887-1962)Portrett av Fridtjof Nansen

Litografi, lysmål
75x56
Signert nede t.h.: Axel Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Kvinnehode
68
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinnehode

Blyant og akvarell på papir, lysmål
24x19
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Sittende kvinneakt
69
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinneakt

Akvarell på papir, lysmål
28x20
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Sommersol 1936
70
Rom, Per(1903-1985)Sommersol 1936

Pastell på papir, lysmål
30x47
Signert og datert nede t.h.: Per Rom 1936

Vurdering
Komposisjon 1960
71
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1960

Litografi
68x45,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr - 60

Vurdering
Gutt i elvelandskap
72
Røwde, Teddy(1912-1994)Gutt i elvelandskap

Serigrafi, lysmål
49x64
Signert nede t.h.: Teddy Røwde

Vurdering
NOK 1 000
Landskap med gård 1982
73
Saenger, Hans(1937-)Landskap med gård 1982

Radering, lysmål
26x34
Signert og datert nede t.h.: H. Saenger 82

Vurdering
NOK 1 000
Trolltindene, Raftsund
74
Savio, John(1902-1938)Trolltindene, Raftsund

Tresnitt
28,5x38,7
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
April
75
Savio, John(1902-1938)April

Tresnitt på papir, oppklebet på papp
24,5x34
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Aqua vita
76
Savio, John(1902-1938)Aqua vita

Tresnitt
26x28
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Komposisjon 1961
77
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 61

Vurdering
NOK 2 500
Gunnar Berg
78
SkissebokGunnar Berg

Blyant på papir med shirting omslag
11x15
Påtegnet på forsiden og innvendig: Gunnar Berg

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Kvinneakt 1928
79
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinneakt 1928

Litografi, lysmål
53x35
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1928

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 400
Guttehode 1961
80
Sørensen, Henrik(1882-1962)Guttehode 1961

Litografi, lysmål
75x58
Signert, påtegnet lito og datert i platen nede t.v.: Henrik Sørensen 1961

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 3 000
81
Tapies, Antoni(1923-)Komposisjon

Litografi, lysmål
152x117
Signert nede t.h.: Tapies

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
82

Litografi, lysmål
142x104
Signert nede t.h.: Tapies

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Vinter i Norge
83
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Norge

Fargeradering, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Broen i Amiens
84
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Fargeradering, lysmål
49x60

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Vinter i Norge
85

Fargeradering, lysmål
49x60

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
86
Ukjent, kunstnerKomposisjon

Serigrafi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dthemont?

Vurdering
Anna Colbjørnsen
87
Ukjent, kunstnerAnna Colbjørnsen

Kobberstikk, lysmål
45x56
Stukket av E. Pauelsen 1779

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 4 200
Pike med hvit blomst i håret 1945
88
Breivik, Thomas(1923-1999)Pike med hvit blomst i håret 1945

Linoleumsnitt, lysmål
18x15
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: ... Breivik -45.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Hvalfangst ved Grønland
89
Ukjent, kunstnerHvalfangst ved Grønland

Kobberstikk, lysmål
30x42
Trykket i London 1754.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Figur
90
Warsinski, Richard(1937-1996)Figur

Blandingsteknikk på papir, lysmål
120x96
Signert nede t.h.: Warsinski-

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Figur
91

54x41
Signert nede t.h.: Warsinski

Vurdering
Portrett av maleren Thorvald Erichsen
92
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av maleren Thorvald Erichsen

Kullstift på papir, lysmål
28x29
Signert opp t.h.: E W.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Studier til Snorre
93
Werenskiold, Erik(1855-1938)Studier til Snorre

Tusj på papir, lysmål
14x13 og 9x13
Begge signert: E W

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Pike i snetung skog 1899
94
Werenskiold, Erik(1855-1938)Pike i snetung skog 1899

Blyant på papir, lysmål
19x32
Signert og datert nede t.h.: E W 1899

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 7 000
Portrett av Ragnar Østberg
95
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av Ragnar Østberg

Kullstift på papir, lysmål
53x38
Signert og datert nede t.v.: E W 1926

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Portrett av maleren Oluf Wold Thorne 1908
96
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av maleren Oluf Wold Thorne 1908

Kullstift på papir, lysmål
40x27
Signert og datert oppe t.v.: E W 1908

Vurdering
NOK 3 000
Studier av sørgende kvinne 1914
97
Werenskiold, Erik(1855-1938)Studier av sørgende kvinne 1914

Tusj på papir, lysmål
30x18
Signert nede t.h.: E W. Datert nede t.v.: 30/12 1914

Vurdering
Landskap
98
Widerberg, Frans(1934-2017)Landskap

Akvarell på papir, lysmål
57x76
Dobbeltsignert nede t.v.: Frans, og nede t.h.: FW

Vurdering
NOK 15 000
Morgen 1957
99
Winge, Sigurd(1909-1970)Morgen 1957

Radering, lysmål
43x59
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Sappo
100
Zorn, Anders(1860-1920)Sappo

Radering, lysmål
23x19
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kystlandskap
101
Øverland, Arnulf(1889-1968)Kystlandskap

Akvarell på papir, lysmål
22x17
Signert nede t.v.: AÖ.

Vurdering
Kystlandskap
102

Akvarell på papir, lysmål
22x17
Signert nede t.h.: AÖ.

Vurdering
Ved solnedgang, sardinfiskere vender hjem
103
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Ved solnedgang, sardinfiskere vender hjem

Olje på lerret, oppklebet på plate
23x35
Signert nede t.h.: CWB

Vurdering
Tilslag
NOK 2 700 med forbehold
Dagen etter, Grenen, Skagen
104
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dagen etter, Grenen, Skagen

Olje på plate
21x34
Signert nede t.v.: C W Barth

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Gårdsinteriør
105
Berg, Georg Backer(1900-1980)Gårdsinteriør

Olje på lerret
75x95
Signert nede t.h.: G Backer Berg

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fiskevær i Lofoten 1941
106
Berger, Einar(1890-1961)Fiskevær i Lofoten 1941

Olje på lerret
94x100
Signert og datert nede t.h.: E. Berger 41

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Lofothavn
107
Berger, Einar(1890-1961)Lofothavn

Olje på plate
46x55
Signert oppe t.h.: E. Berger

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Sommernatt 1969
108
Bruland, Arne(1920-1980)Sommernatt 1969

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Arne Bruland -69

Vurdering
NOK 5 000
Vårløsning 1965
109
Bruland, Arne(1920-1980)Vårløsning 1965

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Bruland -65

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Høstskisse 1934
110
Bye, Roar Matheson(1895-1987)Høstskisse 1934

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: R. M. Bye 1934

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 700
To seler
111
Casford, Michael(1940-2005)To seler

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: M Casford

Vurdering
Ryggvendt akt ved speil og hvit due på vagle
112
Casford, Michael(1940-2005)Ryggvendt akt ved speil og hvit due på vagle

Olje på lerret
150x110
Signert nede t.h.: Michael Casford

Vurdering
To isbjørner
113
Casford, Michael(1940-2005)To isbjørner

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: M. Casford

Vurdering
Hus ved kjerrevei med hest og slede
114
Castberg, Oscar(1846-1917)Hus ved kjerrevei med hest og slede

Olje på lerret
51x79
Signert nede t.h.: O Castberg

Vurdering
Fjordlandskap
115
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap

Olje på lerret
50x35
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Komposisjon 1943
116
Dal, Harald(1902-1972)Komposisjon 1943

Olje på lerret
60x68
Signert og datert nede t.h.: Dal -43

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Fra Italia
117
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Italia

Olje på plate
28x36
Signert nede t.h.: P. Deberitz

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Studie av trær, vinter
118
Diriks, Edvard(1855-1930)Studie av trær, vinter

Olje på plate
34x27
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tofte på Dovre 1964
119
Eggen, Annar(1897-1977)Tofte på Dovre 1964

Olje på lerret
46x54
Signert, stedsbestemt og noe utydelig datert nede t.h.: Tofte Dovre 64 Annar Eggen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Vår i bukta, Mosvik 1941
120
Eggen, Annar(1897-1977)Vår i bukta, Mosvik 1941

Olje på lerret
52x66
Signert og datert nede t.h.: Annar Eggen 41

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 200
Han Torstein på isen 1903
121
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Han Torstein på isen 1903

Olje på plate
29x23
1 stk. signert nede t.h.: J. Ekenæs, datert nede t.v.: 1. januar. 1903. 1 stk. signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 03.

Vurdering
Figurer i park. Skisse
122
Engebret, Bjarne(1905-1985)Figurer i park. Skisse

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Bjarne Engebret

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
Landskap med gård
123
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Landskap med gård

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Eyolf Nagell Erichsen

Vurdering
NOK 800–1 000
Stabbur
124
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Stabbur

Olje på plate
38x46

Vurdering
NOK 5 000
Vinterlandskap 1957
125
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Vinterlandskap 1957

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1957

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Blomster
126
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Blomster

Olje på plate
61x50
Signert nede t.v.: H Finne-Grønn

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 300
Komposisjon med kvinnefigurer
127
Fjell, Kai(1907-1989)Komposisjon med kvinnefigurer

Olje på lerret
45x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
Høst - Tjernet
128
Furnes, Lars Roger(1948-)Høst - Tjernet

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: L. R. Furnes.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Seter i fjellandskap 1900
129
Gløersen, Jakob(1852-1912)Seter i fjellandskap 1900

Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.h.: I. Gløersen 1900

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Elghund
130
Gran, Halfdan(1869-1930)Elghund

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Halfdan Gran.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 400
Støver ved død hare
131
Gran, Halfdan(1869-1930)Støver ved død hare

Olje på lerret
34x46
Signert nede t.h.: Halfdan Gran

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Sittende støver ved grue
132
Gran, Halfdan(1869-1930)Sittende støver ved grue

Olje på lerret
44x53

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Utpå bryggen, engelsk setter og måke
133
Gran, Halfdan(1869-1930)Utpå bryggen, engelsk setter og måke

Olje på lerret
42x61

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 12 500
Kvinne på landevei 1903
134
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Kvinne på landevei 1903

Olje på lerret
48x43
Signert og datert nede t.v.: Osc Grönmÿra. 03.

Vurdering
Mann ved grue
135
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Mann ved grue

Olje på lerret
53x38
Signert nede t.v.: Osc G

Vurdering
NOK 1 000–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Skjærgård med havneparti 1882
136
Hansteen, Nils(1855-1912)Skjærgård med havneparti 1882

Olje på lerret
55x82
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1882.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 35 000
Fra Selbø
137
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra Selbø

Olje på lerret
61x77
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
Seilskute og dampbåt, fjordabåter sommernatt
138
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute og dampbåt, fjordabåter sommernatt

Olje på lerret
26x38
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Sjømann med pipe
139
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Sjømann med pipe

Olje på lerret
35x28
Signert nede t.v.: Öyv. H.

Vurdering
NOK 1 000
Fioler i lustre-vase
140
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Fioler i lustre-vase

Olje på lerret
34x25
Signert nede t.h.: Öyvind Heggtveit

Vurdering
NOK 1 000
Den røde mølle
141
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Den røde mølle

Olje på lerret
79x75
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500
Landskap 1933
142
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Landskap 1933

Olje på lerret
54x59
Signert og datert nede t.v.: Ulrik Hendriksen 1933

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 1 500
Moment of frozen eternity 1989
143
Heske, Marianne(1946-)Moment of frozen eternity 1989

Computer maleri på papir, lysmål
70x105
Signert og datert nede t.h.: Marianne Heske 89

Vurdering
Regnbue 1896
144
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Regnbue 1896

Olje på lerret
77x52
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl -96

Vurdering
Vinteraften 1930
145
Hoelstad, JensVinteraften 1930

Olje på lerret
42x31
Signert og datert nede t.v.: Jens Hoelstad-30-

Vurdering
NOK 800–1 000
Fjordlandskap med mann i robåt 1891
146
Holck, Julius(1845-1911)Fjordlandskap med mann i robåt 1891

Olje på lerret
28x53
Signert og datert nede t.v.: Julius Holck. 91.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Skute ved kai, fra Frognerkilen
147
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skute ved kai, fra Frognerkilen

Olje på lerret
56x65
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Kystlandskap og seilbåt
148
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap og seilbåt

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 15 000
Fra Balholm i Sogn
149
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Balholm i Sogn

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Losbåt i rom sjø 1918
150
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåt i rom sjø 1918

Olje på lerret
36x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 18

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Fra Tøyenhagen 1948
151
Indseth, Rolf Buchmann(1900-1951)Fra Tøyenhagen 1948

Olje på plate
60x50
Signert og datert nede t.h.: Rolf B Indseth 48

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Mennesker på bro 1949
152
Indseth, Rolf Buchmann(1900-1951)Mennesker på bro 1949

Olje på plate
46x61
Signert og datert nede t.h.: Rolf B Indseth 49.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Seilskuter og dampbåt 1898
153
Jahn, Hans(1834-1902)Seilskuter og dampbåt 1898

Olje på lerret
78x116
Signert og datert nede t.h.: H Jahn. 1898

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
På havets bunn 1973
154
Johansen, Knut(1952-1975)På havets bunn 1973

Olje på lerret
49x65
Signert og datert nede t.h.: K. Johansen -73

Vurdering
NOK 1 500
Vårløsning
155
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

Vurdering
Murhus
156
Juell, Tore(1942-)Murhus

Olje på plate
14x30
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
Murhus
157
Juell, Tore(1942-)Murhus

Olje på plate
16x22
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 3 000
Tømmerfløting
158
Juul, Ole(1852-1927)Tømmerfløting

Olje på plate
17,5x27
Signert nede t.h.: Ole Juul.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 4 700
Fjordlandskap med småbruk
159
Kaulum, Haakon(1863-1933)Fjordlandskap med småbruk

Olje på lerret
44x64
Signert nede t.v.: Kaulum

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Havn i kystlandskap
160
Keiseraas, Karsten(1912-)Havn i kystlandskap

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Keiseraas

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Den gamle brønn i Sousse 1996
161
Knoff, Johan(1935-)Den gamle brønn i Sousse 1996

Olje på lerret
120x136
Signert og datert nede t.v.: Knoff 96

Vurdering
Fra Jæren 1896
162
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Fra Jæren 1896

Olje på lerret
42x90
Signert og datert nede t.v.: Fredrik Kolstö -96.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Komposisjon 1971
163
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1971

Olje på plate
20x99
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 71.

Vurdering
Fjellandskap 1970
164
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Fjellandskap 1970

Olje på plate
18x40
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 70.

Vurdering
Ved havet 1970
165
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Ved havet 1970

Olje på plate
12x47

Vurdering
Aftensol 1970
166
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Aftensol 1970

Olje på plate
27x35

Vurdering
NOK 3 000
Tiur i spill
167
Kongsrud, Anders(1866-1938)Tiur i spill

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.h.: A Kongsrud

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Vinterdag Vågå 1945
168
Kongsvold, Rolf(1903-1960)Vinterdag Vågå 1945

Olje på plate
45x55
Signert og datert nede t.h.: Rolf Kongsvold-45

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 400
Landskap
169
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Landskap

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Skogslandskap
170
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogslandskap

Akvarell på papp
29x38
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
Fjellandskap med figur
171
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Fjellandskap med figur

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Kystlandskap
172
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kystlandskap

Olje på plate
60x73
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kystlandskap med figurer
173
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kystlandskap med figurer

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Hoder
174
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Hoder

Olje på plate
100x122
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Gående gutt
175
Krohg, Per(1889-1965)Gående gutt

Olje på lerret
46x70
Signert og påtegnet med dedikasjon oppe t.v.: Til Ola Cornelius Takk for hjelpen Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Bygate
176
Krohn, Xan(1882-1959)Bygate

Olje på lerret
60x52
Signert nede t.v.: Xan Krohn

Vurdering
NOK 1 000–2 000
Tilslag
NOK 1 800
Dobbelakt
177
Krohn, Xan(1882-1959)Dobbelakt

Olje på lerret
169x86
Signert nede t.v.: Xan Krohn

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Kirkeinteriør 1867
178
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Kirkeinteriør 1867

Olje på lerret
63x47
Signert og datert nede t.v.: Vinc. St. Lerche Dsdf 67.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Lofotflåten går ut 1964
179
Lunde, Jardar(1909-)Lofotflåten går ut 1964

Olje på plate
41x31
Signert og datert nede t.h.: Jardar Lunde - 64.

Vurdering
Stilleben med rype 1995
180
Lütken, Eirik(1955-)Stilleben med rype 1995

Olje på lerret
61x46
Signert og datert nede t.h.: Lütken 95

Vurdering
NOK 16 000
Tilslag
NOK 21 500
Landskap
181
Martinsen, Kåre(1912-1986)Landskap

Olje på plate
17x25
Signert nede t.v.: K. M.

Vurdering
Landskap
182

Olje på plate
23x41
Signert nede t.v.: Kåre Martinsen.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 200
To barn 1963
183
Mathiesen, Jens(1926-)To barn 1963

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Jens Mathiesen 1963

Vurdering
Ved Stueviken, Larkollen 1942
184
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Ved Stueviken, Larkollen 1942

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: J. Fr. Michelet 1942

Vurdering
Landskap med steingjerde og låve
185
Midelfart, Willi(1904-1975)Landskap med steingjerde og låve

Olje på plate
32x40
Signert nede t.v.: W Midelfart

Vurdering
Kystlandskap
186
Midelfart, Willi(1904-1975)Kystlandskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: W. Midelfart

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Alpelandskap 1850
187
Millner, Carl(1825-1894)Alpelandskap 1850

Olje på lerret
88x114
Signert og datert nede t.v.: Carl Millner fe 1850

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Kystlandskap
188
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Kystlandskap

Olje på plate
46x54
Signert nede t.h.: H.L.M.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Fjordlandskap med mann og båt 1851
189
Müller, Morten(1828-1911)Fjordlandskap med mann og båt 1851

Olje på lerret
25x35
Signert og datert nede t.h.: M Müller 1851

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
190
Müller, Morten(1828-1911)Kvinne og barn i skogslandskap 1873

Olje på mahognyplate
45x54
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. Df. 73.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Skogslandskap med fisker
191
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med fisker

Olje på lerret
30x49
Signert nede t.v.: Morten Müller

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Elvelandskap
192
Müller, Morten(1828-1911)Elvelandskap

Olje på lerret
35x54
Signert nede t.v.: Morten Müller.

Vurdering
Landskap 1944
193
Mæhle, Ole(1904-1990)Landskap 1944

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Ole Mæhle 44

Vurdering
NOK 3 000
Vårkveld i haven
194
Mæhle, Ole(1904-1990)Vårkveld i haven

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: Ole Mæhle

Vurdering
Tilslag
NOK 4 400
Vår ved Lillehammer
195
Mæhle, Ole(1904-1990)Vår ved Lillehammer

Olje på plate
61x73
Signert nede t.v.: Ole Mæhle

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Augustlandskap, Fra Gamle Hellesund
196
Nielssen, Finn(1908-1962)Augustlandskap, Fra Gamle Hellesund

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: Fini

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Elvelandskap med kvinne og ung pike
197
Onsager, Søren(1878-1946)Elvelandskap med kvinne og ung pike

Olje på lerret
65x72
Signert nede t.h.: S. Onsager

Vurdering
Trattoria 1920
198
Onsager, Søren(1878-1946)Trattoria 1920

Olje på lerret
62x69
Signert og datert nede t.h.: S.O. -20

Vurdering
Landskap studie
199
Opdahl, Ørnulf(1944-)Landskap studie

Olje på lerret
30x30
Signert, påtegnet med tittel og datert på baksiden av lerret: Ørnulf Opdahl "Lanskap" studie 1992

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 000
Studie
200
Opdahl, Ørnulf(1944-)Studie

Olje på lerret
38x38
Signert nede t.h.: Opdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Storm
201
Opdahl, Ørnulf(1944-)Storm

Olje på lerret
46x46
Signert, påtegnet med tittel og datert på baksiden av lerretet: Ørnulf Opdahl Storm 1998

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Ikon
202
Ikon

46x38
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Høstsol i Frognerparken
203
Printz, Lars(1889-1968)Høstsol i Frognerparken

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: L. Printz-

Vurdering
Gatescene
204
Revold, Axel(1887-1962)Gatescene

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: A Revold

Vurdering
Smøgen 1983
205
Revold, Helge(1931-)Smøgen 1983

Olje på lerret
70x90
Signert og datert nede t.h.: Helge Revold 83

Vurdering
Seter
206
Rian, Johs.(1891-1981)Seter

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Komposisjon 1977
207
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1977

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian 77

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Landskap med hus 1932
208
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med hus 1932

Olje på lerret
94x80
Signert og datert nede t.h.: J Rian 32.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Setergrend
209
Rian, Johs.(1891-1981)Setergrend

Olje på lerret
60x65
Usignert

Vurdering
NOK 3 000
Landskap med tømmerhytte 1932
210
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med tømmerhytte 1932

Olje på lerret
48x50
Signert og datert nede t.h.: J Rian-32.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Arbeidere i granskog 1945
211
Rom, Per(1903-1985)Arbeidere i granskog 1945

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Per Rom 45

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 300
Strand
212
Rom, Per(1903-1985)Strand

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Per Rom

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Landskap 1975
213
Rosseland, Jarle(1952-)Landskap 1975

Olje på lerret
65x97
Signert og datert nede t.h.: J. Rosseland 75

Vurdering
Komposisjon 1983
214
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1983

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -83

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
215
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1964

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -64

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Komposisjon 1986
216
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1986

Olje på lerret
22x28
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr-86

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 400
Treet 1982
217
Rumohr, Knut(1916-2002)Treet 1982

Olje på lerret
67x86
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -82

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 7 000
Hus i fjordlandskap, vinter
218
Schjøtt, Julius(1880-)Hus i fjordlandskap, vinter

Olje på lerret
76x80
Signert nede t.v.: Julius Schjøtt

Vurdering
NOK 5 000
Landskap
219
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: A Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Landskap med hus
220
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: A. Schultz.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Alker
221
Seim, Harald(1882-1975)Alker

Olje på lerret
56x88
Signert nede t.v.: H Seim

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
I havegangen
222
Sitje, Joronn(1897-1982)I havegangen

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Sitje

Vurdering
Skogsvann med dyreliv, vinter
223
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogsvann med dyreliv, vinter

Olje på lerret
63x99
Signert nede t.h.: Ludv Skramstad

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Skogslandskap med tjern 1895
224
Skredsvig, Christian(1854-1924)Skogslandskap med tjern 1895

Olje på lerret
95x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 95.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 66 000
Elvelandskap
225
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Elvelandskap

Olje på lerret
48x61
Signert nede t.h.: Stenersen

Vurdering
NOK 5 000
Skarven
226
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Skarven

Olje på plate
25x30
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 900
Interiør
227
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Interiør

Olje på plate
39x43

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 200
Brandvollsetra
228
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Brandvollsetra

Olje på plate
41x50

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 400
Foss i sol
229
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Foss i sol

Olje på plate
40x50

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 200
Stubrobekken
230
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Stubrobekken

Olje på plate
24x31

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 2 200
Gårdstun
231
Strøm, Charles W.(1886-1967)Gårdstun

Olje på lerret
42x48
Signert nede t.v.: Charles W. Strøm.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 600
Vårmorgen Kjøtta Flatdal 1944
232
Strøm, Charles W.(1886-1967)Vårmorgen Kjøtta Flatdal 1944

Olje på lerret
58x48
Signert og datert nede t.h.: Charles W. Strøm-44.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 200
Komposisjon 1966
233
Strømme, Olav(1909-1978)Komposisjon 1966

Olje på plate
20x30
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -66.

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 5 000
Kjærlighetens spyd
234
Strømnes, GunhildKjærlighetens spyd

Olje på lerret
180x200
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fjordlandskap 1930
235
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fjordlandskap 1930

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: Henrik Sørensen 30

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Blek skjærgårdssol Kragerø 1964
236
Tangen, Olaf(1903-1997)Blek skjærgårdssol Kragerø 1964

Olje på lerret
57x68
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -64

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Kvinneakt med galende hane 1944
237
Thornam, Arnold(1877-1964)Kvinneakt med galende hane 1944

Olje på plate
111x76
Signert og datert nede t.h.: A. Thornam -44

Vurdering
Tilslag
NOK 2 900
Høst 1952
238
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst 1952

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 1940

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Havneparti 1877
239
Ukjent, kunstnerHavneparti 1877

Olje på lerret
47x76
Utydelig signert og datert nede t.h.: ...ck 1877

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra en svensk bondestue
240
Ukjent, kunstnerFra en svensk bondestue

Olje på lerret
89x116
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Fjordlandskap med gårdsbruk 1868
241
Ukjent, kunstnerFjordlandskap med gårdsbruk 1868

Olje på papir, oppklebet på plate
25x37
Usignert. Datert nede t.v.: 68.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Kvinne i interiør med blomsterkrukker
242
Ukjent, kunstnerKvinne i interiør med blomsterkrukker

Olje på lerret
79x55
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Kvinneportrett
243
Ukjent, kunstnerKvinneportrett

Olje på lerret
57x48
Usignert

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 000
Seilskute og losbåt
244
Ukjent, kunstnerSeilskute og losbåt

Olje på lerret
28x43
Usignert

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 700
Havneparti med seilbåter 1919
245
Ukjent, kunstnerHavneparti med seilbåter 1919

Olje på lerret
Signert og datert nede t.v.: A. Bastien - 19.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Marine
246
Ulving, Even(1863-1952)Marine

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: E. Ulving -

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Komposisjon med figurer
247
Urdal, Atle(1913-1988)Komposisjon med figurer

Olje på plate
43x33
Signert nede t.h.: Atle Urdal

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Myren 1935
248
Vard, Finn(1890-1947)Myren 1935

Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.v.: Finn Vard-35.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 800
Bukett
249
Weiglin, Anne(1945-)Bukett

Olje på lerret
100x130
Signert nede t.v.: Anne Weiglin.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Småbruk 1940
250
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Småbruk 1940

Olje på plate
35x26
Signert og datert nede t.v.: Olaf Willums 40

Vurdering
NOK 3 000
Fugl
251
Bast, Ørnulf(1907-1974)Fugl

Bronserelieff
19,5x24
Signert nede t.h.: Bast

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Fole
252
Durban, Arne(1912-1993)Fole

Relieff i terracotta
20x20
Signert nede t.h.: AD

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Sittende akt
253
Grimeland, Joseph(1916-2002)Sittende akt

Bronse
H: 16 cm.
Signert på plinten: JG

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 000
Stående kvinne
254
Ukjent, kunstnerStående kvinne

Malt stengods
H: 30,5 cm.
Signert under plinten: E M

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Holberg mellom Humor og Moral
255
Vaa, Dyre(1903-1980)Holberg mellom Humor og Moral

Bronse
H: 25+33+25 cm.
Signert på plinten: Dyre Vaa (på Humor).

Vurdering
NOK 20 000
256
Flaske

Grønt glass
H: 16 cm.
Antagelig Danmark. 17/1800-tallet.

Vurdering
NOK 10 000
Nøgen Jomfru
257
HetvinsglassNøgen Jomfru

Grålig glass
H: 15,5-16 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.

Vurdering
NOK 30 000
258
Sukkerskåler

Sølv
H: 16 cm. Vekt: 620 gr.
Bergen, 1825. Mester: PSK. Fullstemplet.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
259
Tumling

Sølv
H: 4,5 cm. Diam.: 7,5 cm. Vekt: 67 gr.
Bergen, 1797. Louis-seize. Mester: Mathias Andersen Røbech, virksom 1792-? Fullstemplet.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
260
Vase

Sølv
H: 21 cm. Vekt: Fylt.
David Andersen, ca. 1920. Stemplet: 830 S.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 800
Øse
261
ØseØse

Sølv
L: 40 cm. Vekt: 253 gr.
Stemplet: J. Tostrup 830S

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
Flora Danica
262
PotteskjulereFlora Danica

Porselen
H: 17,5 cm.
Kongelig dansk porselensfabrik.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
263
Dameskrivebord

Lakket tre
H: 77,5 cm. + kant 3,5 cm. L: 102 cm. D: 51 cm.
Historisme. 1800/1900-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
264
Hengeskap

Bemalt tre
H: 78 cm. B: 60 cm. D: 23 cm.
Norge, 1800-tallet.

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 12 000 med forbehold
265
Kanape

Bøk
H: 108 cm. L: 167 cm.
Danmark/Norge, ca. 1770. Rokokko.

Vurdering
NOK 20 000
266
Kommode

Eik med valnøttfiner
H: 97,5 cm. B: 60,5 cm. D: 46 cm.
Danmark/Norge, ca. 1770. Rokokko. Bombéformet front.

Vurdering
267
Speil

Utskåret tre med bladgull
H: 117 cm. B: 41 cm.
Rokokko, ca. 1750-80.

Vurdering
268
Teppe

Vevet ull
195x120
Pakistansk, med jaktmotiv. Ca. 1980.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
269
Teppe

Vevet ull
380x280
Kirman, Iran. Ca. 1920-30.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på