Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Advocaat, Gunnvor(1912-1997)Hjerteslag 1993

Litografi, lysmål
60x48
Signert og datert nede t.h.: G. Advocaat 93

{lot.title}
2
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon med elefant

Trykk
76x57
Signert nede t.h.: Appel

{lot.title}
3
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon med figurer 1975

Serigrafi, lysmål
75x54
Signert og datert nede t.h.: Appel 75

{lot.title}
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Sjø i snø

Litografi, lysmål
52x59
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
5
Aulie, Reidar(1904-1977)Svarten

Litografi, lysmål
48x58

{lot.title}
6
Baker, Jan(1939-)Madonna 1984

Serigrafi, ovalt, lysmål
52x42
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -84

NOK 1 500
{lot.title}
7
Baker, Jan(1939-)Morgenbruden 1986

Serigrafi, lysmål
47x62
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -86

NOK 1 500
{lot.title}
8
Bleken, Håkon(1929-)To skålende damer

Litografi, lysmål
28x22
Signert nede t.h.: Håkon Bleken

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
9
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon med figurer 1987

Lito, lysmål
52x72
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87.

NOK 2 000
{lot.title}
10
Christensen, Finn(1920-2009)Komposisjon 1976

Serigrafi, lysmål
35x55
Signert og datert nede t.h.: Finn Christensen -76

NOK 2 000
{lot.title}
11
Christophersen, ArneTrolldom 1984

Litografi, lysmål
59x65
Signert og datert nede t.h.: Arne Christophersen 84.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
12
Dahl, Christian Axel (Chrix)(1906-1994)Paraden 1952

Litografi, lysmål
59x45
Signert og datert nede t.h.: Chrix Dahl 1952

13
Dali, Salvador(1904-1989)Surrealistisk komposisjon

Litografi, lysmål
30x22
Signert nede t.h.: Dali

{lot.title}
14
Ekeland, Arne(1908-1994)Fire figurer

Blyant på papir, lysmål
30x45
Signert nede t.v.: A E.

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
15
Enger, Erling(1899-1990)Mann og hest på landevei

Litografi, lysmål
47x63
Signert nede t.h.: Erling Enger

{lot.title}
16
Enger, Erling(1899-1990)Mann med hest

Serigrafi, lysmål
49x64

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
17
Finne, Ferdinand(1910-1999)Tulipaner i sordin 1987

Akvatint, lysmål
45x52
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne -87

NOK 2 000–4 000
{lot.title}
18
Finne, Ferdinand(1910-1999)Papegøyer går til ro Tahiti 1982

Akvatint, lysmål
61x51
Signert og datert nede t.h.: Ferdinand Finne 1982

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
19
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi, lysmål
52x43
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
20
Fjell, Kai(1907-1989)Vinternatt

Litografi, lysmål
67x51
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
21
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
37x70
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
22
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner og barn

Akvarell på treplate
12x46
Usignert

{lot.title}
23
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne og ugle 1978

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78

{lot.title}
24
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi, lysmål
48x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
25
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
37x68
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
26
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinneakt i interiør 1976

Blandingsteknikk, lysmål
39x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -76

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
27
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Kveld Telemark 1979

Litografi, lysmål
66x49
Signert og datert nede t.h.: Reidar Fritzvold -79.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
28
Gauguin, Paul René(1911-1976)Hane 1949

Litografi, lysmål
71x55
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1949

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
29
Gauguin, Paul René(1911-1976)Marine I

Serigrafi, lysmål
35x34
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1971

NOK 1 500
{lot.title}
30
Gauguin, Paul René(1911-1976)Marine II 1971

Serigrafi, lysmål
35x34

NOK 1 500
{lot.title}
31
Gauguin, Paul René(1911-1976)Gjertrudsfuglen 1968

Litografi, lysmål
69x54
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1968

{lot.title}
32
Gauguin, Paul René(1911-1976)Marine III 1971

Serigrafi, lysmål
35x34
Signert og datert nede t.h.: PRG. 71

NOK 1 500
{lot.title}
33
Graff, Finn(1938-)Tykk mann 1975

Penn på papir, lysmål
18x20
Signert og datert nede t.v.: Finn Graff 75

NOK 1 000
{lot.title}
34
Grøstad, Terje(1925-2011)Sommarblomar 1982

Litografi, lysmål
40x48
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1982

NOK 2 000
{lot.title}
35
Grøstad, Terje(1925-2011)Kveldskog 1982

Litografi, lysmål
40x51

NOK 2 000
{lot.title}
36
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
62x74
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
37
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Fisk 1968

Serigrafi, lysmål
44x53
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -68.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
38
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Pelikan 1969

Serigrafi, lysmål
57x44
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
39
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon med figurer

Litografi, lysmål
53x62
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
40
Hellesen, Lilla(1902-1963)Eventyr

Etsning, lysmål
22x19
Signert nede t.h.: Lilla Hellesen

NOK 1 500
{lot.title}
41
Hellesen, Lilla(1902-1963)Til Olaf Bulls dikt "Metope" 1932

Radering, lysmål
46x60
Signert og datert nede t.h.: Lilla Hellesen 1932

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
42
Hoff, Tor(1925-1976)Ida med sjal 1959

Litografi, lysmål
60x44
Signert og datert nede t.h.: Hoff 59

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
43
Janssen, Horst(1929-1995)Fisk

Litografi, lysmål
35x44
Signert nede t.v.: HJ

{lot.title}
44
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med to figurer 1975

Fargeradering, lysmål
42x61
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.

{lot.title}
45
Jensen, Ulf Valde(1945-)Alltid så lyver vi

Fargeradering, lysmål
36x45
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

{lot.title}
46
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon 1969

Akvarell på papir, lysmål
75x54
Signert og datert nede t.h.: JJ 69.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
47
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Båtberging

Litografi, lysmål
40x29
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
48
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon 1987

Akvarell på papir, lysmål
68x98
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1987

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
49
Jørgensen, Knut(1937-1991)Orfeus 1988

Etsning, lysmål
19x25
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1988

NOK 1 500
{lot.title}
50
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne med hatt

Radering, lysmål
20x18
Signert nede t.h.: Arne Kavli. Signert i platen nede t.h.: A. K.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
51
Kihle, Harald(1905-1997)Blakken

Serigrafi, lysmål
40x50
Signert nede t.h.: Harald Kihle

{lot.title}
52
Kittelsen, Theodor(1857-1914)For meget av det gode

Tusj på papir
16x19
Signert nede t.h.: TK

{lot.title}
53
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Professor Gudes døtre

Blyant på papir, lysmål
9x16
Usignert

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
54
Kjær, Anders(1940-)Fjellandskap med beitende kyr på setervoll 1885

Olje på lerret
83x138
Signert og datert nede t.h.: Kjær 85

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
55
Kleiva, Per(1933-2017)Bølgen 1968

Serigrafi, lysmål
109x99
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -68

{lot.title}
56
Krag, Lul(1878-1956)Geitebukk

Litografi, lysmål
24x32
Signert nede t.h.: Lul Krag.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
57
Krag, Lul(1878-1956)Kirsebærtre mot snedekte fjell

Kullstift på papir, lysmål
41x28
Usignert

{lot.title}
58
Moore, Henry(1898-1986)Liggende figur

Litografi, lysmål
46x52
Signert nede t.h.: Moore

{lot.title}
59
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Komposisjon 1987

Blandingsteknikk og collage på papir, lysmål
25x30
Signert og datert nede t.h.: BM 87

{lot.title}
60
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett

Radering, koldnål på kobberplate
trykket på tynt gulhvitt papir 45,3x32,1
Usignert Stemplet med blått stempel nede t.h.: 21. Påtegnet med blyant nede t.h.: 1916

{lot.title}
61
Munthe, Gerhard(1849-1929)Stadsporten i Bergen 1898

Akvarell på papir, lysmål
33x22
Signert og datert nede t.v.: G. Munthe. 1898.

{lot.title}
62
Nerdrum, Odd(1944-)Stemmen

Litografi, lysmål
63x56
Signert nede t.h.: Nerdrum

NOK 10 000
{lot.title}
63
Nerdrum, Odd(1944-)Nattlys

Litografi, lysmål
60x82
Signert nede t.h.: Nerdrum

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
64
Opdahl, Ørnulf(1944-)Lorca

Litografi, lysmål
42x31
Signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl

{lot.title}
65
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Hode 1965

Litografi, lysmål
55x37
Signert og datert nede på arket: Kjell Pahr-Iversen 1965

NOK 1 000
{lot.title}
66
PlakatMellem Slagene

Papir
46x33
Drama av Bjørnstjerne Bjørnson.

NOK 2 000
{lot.title}
67
Revold, Axel(1887-1962)Portrett av Fridtjof Nansen

Litografi, lysmål
75x56
Signert nede t.h.: Axel Revold

{lot.title}
68
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinnehode

Blyant og akvarell på papir, lysmål
24x19
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
69
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinneakt

Akvarell på papir, lysmål
28x20
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
70
Rom, Per(1903-1985)Sommersol 1936

Pastell på papir, lysmål
30x47
Signert og datert nede t.h.: Per Rom 1936

{lot.title}
71
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1960

Litografi
68x45,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr - 60

{lot.title}
72
Røwde, Teddy(1912-1994)Gutt i elvelandskap

Serigrafi, lysmål
49x64
Signert nede t.h.: Teddy Røwde

NOK 1 000
{lot.title}
73
Saenger, Hans(1937-)Landskap med gård 1982

Radering, lysmål
26x34
Signert og datert nede t.h.: H. Saenger 82

NOK 1 000
{lot.title}
74
Savio, John(1902-1938)Trolltindene, Raftsund

Tresnitt
28,5x38,7
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
75
Savio, John(1902-1938)April

Tresnitt på papir, oppklebet på papp
24,5x34
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
76
Savio, John(1902-1938)Aqua vita

Tresnitt
26x28
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
77
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 61

NOK 2 500
{lot.title}
78
SkissebokGunnar Berg

Blyant på papir med shirting omslag
11x15
Påtegnet på forsiden og innvendig: Gunnar Berg

{lot.title}
79
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinneakt 1928

Litografi, lysmål
53x35
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1928

NOK 3 000
{lot.title}
80
Sørensen, Henrik(1882-1962)Guttehode 1961

Litografi, lysmål
75x58
Signert, påtegnet lito og datert i platen nede t.v.: Henrik Sørensen 1961

NOK 2 000
{lot.title}
81
Tapies, Antoni(1923-)Komposisjon

Litografi, lysmål
152x117
Signert nede t.h.: Tapies

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
82

Litografi, lysmål
142x104
Signert nede t.h.: Tapies

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
83
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Norge

Fargeradering, lysmål
50x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
84
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Fargeradering, lysmål
49x60

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
85

Fargeradering, lysmål
49x60

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
86
Ukjent, kunstnerKomposisjon

Serigrafi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dthemont?

{lot.title}
87
Ukjent, kunstnerAnna Colbjørnsen

Kobberstikk, lysmål
45x56
Stukket av E. Pauelsen 1779

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
88
Breivik, Thomas(1923-1999)Pike med hvit blomst i håret 1945

Linoleumsnitt, lysmål
18x15
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: ... Breivik -45.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
89
Ukjent, kunstnerHvalfangst ved Grønland

Kobberstikk, lysmål
30x42
Trykket i London 1754.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
90
Warsinski, Richard(1937-1996)Figur

Blandingsteknikk på papir, lysmål
120x96
Signert nede t.h.: Warsinski-

{lot.title}
91

54x41
Signert nede t.h.: Warsinski

{lot.title}
92
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av maleren Thorvald Erichsen

Kullstift på papir, lysmål
28x29
Signert opp t.h.: E W.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
93
Werenskiold, Erik(1855-1938)Studier til Snorre

Tusj på papir, lysmål
14x13 og 9x13
Begge signert: E W

{lot.title}
94
Werenskiold, Erik(1855-1938)Pike i snetung skog 1899

Blyant på papir, lysmål
19x32
Signert og datert nede t.h.: E W 1899

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
95
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av Ragnar Østberg

Kullstift på papir, lysmål
53x38
Signert og datert nede t.v.: E W 1926

{lot.title}
96
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av maleren Oluf Wold Thorne 1908

Kullstift på papir, lysmål
40x27
Signert og datert oppe t.v.: E W 1908

NOK 3 000
{lot.title}
97
Werenskiold, Erik(1855-1938)Studier av sørgende kvinne 1914

Tusj på papir, lysmål
30x18
Signert nede t.h.: E W. Datert nede t.v.: 30/12 1914

{lot.title}
98
Widerberg, Frans(1934-2017)Landskap

Akvarell på papir, lysmål
57x76
Dobbeltsignert nede t.v.: Frans, og nede t.h.: FW

NOK 15 000
{lot.title}
99
Winge, Sigurd(1909-1970)Morgen 1957

Radering, lysmål
43x59
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
100
Zorn, Anders(1860-1920)Sappo

Radering, lysmål
23x19
Signert nede t.h.: Zorn

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
101
Øverland, Arnulf(1889-1968)Kystlandskap

Akvarell på papir, lysmål
22x17
Signert nede t.v.: AÖ.

{lot.title}
102

Akvarell på papir, lysmål
22x17
Signert nede t.h.: AÖ.

{lot.title}
103
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Ved solnedgang, sardinfiskere vender hjem

Olje på lerret, oppklebet på plate
23x35
Signert nede t.h.: CWB

{lot.title}
104
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Dagen etter, Grenen, Skagen

Olje på plate
21x34
Signert nede t.v.: C W Barth

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
105
Berg, Georg Backer(1900-1980)Gårdsinteriør

Olje på lerret
75x95
Signert nede t.h.: G Backer Berg

{lot.title}
106
Berger, Einar(1890-1961)Fiskevær i Lofoten 1941

Olje på lerret
94x100
Signert og datert nede t.h.: E. Berger 41

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
107
Berger, Einar(1890-1961)Lofothavn

Olje på plate
46x55
Signert oppe t.h.: E. Berger

{lot.title}
108
Bruland, Arne(1920-1980)Sommernatt 1969

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: Arne Bruland -69

NOK 5 000
{lot.title}
109
Bruland, Arne(1920-1980)Vårløsning 1965

Olje på lerret
61x50
Signert og datert nede t.v.: Arne Bruland -65

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
110
Bye, Roar Matheson(1895-1987)Høstskisse 1934

Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: R. M. Bye 1934

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
111
Casford, Michael(1940-2005)To seler

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: M Casford

{lot.title}
112
Casford, Michael(1940-2005)Ryggvendt akt ved speil og hvit due på vagle

Olje på lerret
150x110
Signert nede t.h.: Michael Casford

{lot.title}
113
Casford, Michael(1940-2005)To isbjørner

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: M. Casford

{lot.title}
114
Castberg, Oscar(1846-1917)Hus ved kjerrevei med hest og slede

Olje på lerret
51x79
Signert nede t.h.: O Castberg

{lot.title}
115
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap

Olje på lerret
50x35
Signert nede t.h.: Hans Andreas Dahl

{lot.title}
116
Dal, Harald(1902-1972)Komposisjon 1943

Olje på lerret
60x68
Signert og datert nede t.h.: Dal -43

{lot.title}
117
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Italia

Olje på plate
28x36
Signert nede t.h.: P. Deberitz

{lot.title}
118
Diriks, Edvard(1855-1930)Studie av trær, vinter

Olje på plate
34x27
Signert nede t.h.: Diriks.

{lot.title}
119
Eggen, Annar(1897-1977)Tofte på Dovre 1964

Olje på lerret
46x54
Signert, stedsbestemt og noe utydelig datert nede t.h.: Tofte Dovre 64 Annar Eggen

{lot.title}
120
Eggen, Annar(1897-1977)Vår i bukta, Mosvik 1941

Olje på lerret
52x66
Signert og datert nede t.h.: Annar Eggen 41

NOK 3 000
{lot.title}
121
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Han Torstein på isen 1903

Olje på plate
29x23
1 stk. signert nede t.h.: J. Ekenæs, datert nede t.v.: 1. januar. 1903. 1 stk. signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 03.

{lot.title}
122
Engebret, Bjarne(1905-1985)Figurer i park. Skisse

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Bjarne Engebret

NOK 3 000
{lot.title}
123
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Landskap med gård

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Eyolf Nagell Erichsen

NOK 800–1 000
{lot.title}
124
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Stabbur

Olje på plate
38x46

NOK 5 000
{lot.title}
125
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Vinterlandskap 1957

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1957

{lot.title}
126
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Blomster

Olje på plate
61x50
Signert nede t.v.: H Finne-Grønn

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
127
Fjell, Kai(1907-1989)Komposisjon med kvinnefigurer

Olje på lerret
45x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 25 000 med forbehold
{lot.title}
128
Furnes, Lars Roger(1948-)Høst - Tjernet

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: L. R. Furnes.

{lot.title}
129
Gløersen, Jakob(1852-1912)Seter i fjellandskap 1900

Olje på lerret
52x78
Signert og datert nede t.h.: I. Gløersen 1900

{lot.title}
130
Gran, Halfdan(1869-1930)Elghund

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.h.: Halfdan Gran.

{lot.title}
131
Gran, Halfdan(1869-1930)Støver ved død hare

Olje på lerret
34x46
Signert nede t.h.: Halfdan Gran

{lot.title}
132
Gran, Halfdan(1869-1930)Sittende støver ved grue

Olje på lerret
44x53

{lot.title}
133
Gran, Halfdan(1869-1930)Utpå bryggen, engelsk setter og måke

Olje på lerret
42x61

NOK 5 000
Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
134
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Kvinne på landevei 1903

Olje på lerret
48x43
Signert og datert nede t.v.: Osc Grönmÿra. 03.

{lot.title}
135
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Mann ved grue

Olje på lerret
53x38
Signert nede t.v.: Osc G

NOK 1 000–2 000
{lot.title}
136
Hansteen, Nils(1855-1912)Skjærgård med havneparti 1882

Olje på lerret
55x82
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1882.

NOK 40 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
137
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra Selbø

Olje på lerret
61x77
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
138
Hansteen, Nils(1855-1912)Seilskute og dampbåt, fjordabåter sommernatt

Olje på lerret
26x38
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

{lot.title}
139
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Sjømann med pipe

Olje på lerret
35x28
Signert nede t.v.: Öyv. H.

NOK 1 000
{lot.title}
140
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Fioler i lustre-vase

Olje på lerret
34x25
Signert nede t.h.: Öyvind Heggtveit

NOK 1 000
{lot.title}
141
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Den røde mølle

Olje på lerret
79x75
Signert nede t.h.: Ulrik Hendriksen

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
142
Hendriksen, Ulrik(1891-1960)Landskap 1933

Olje på lerret
54x59
Signert og datert nede t.v.: Ulrik Hendriksen 1933

NOK 5 000
{lot.title}
143
Heske, Marianne(1946-)Moment of frozen eternity 1989

Computer maleri på papir, lysmål
70x105
Signert og datert nede t.h.: Marianne Heske 89

{lot.title}
144
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Regnbue 1896

Olje på lerret
77x52
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl -96

{lot.title}
145
Hoelstad, JensVinteraften 1930

Olje på lerret
42x31
Signert og datert nede t.v.: Jens Hoelstad-30-

NOK 800–1 000
{lot.title}
146
Holck, Julius(1845-1911)Fjordlandskap med mann i robåt 1891

Olje på lerret
28x53
Signert og datert nede t.v.: Julius Holck. 91.

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
147
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skute ved kai, fra Frognerkilen

Olje på lerret
56x65
Signert nede t.v.: Th Holmboe

{lot.title}
148
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap og seilbåt

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 15 000
{lot.title}
149
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Balholm i Sogn

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
150
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåt i rom sjø 1918

Olje på lerret
36x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 18

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
151
Indseth, Rolf Buchmann(1900-1951)Fra Tøyenhagen 1948

Olje på plate
60x50
Signert og datert nede t.h.: Rolf B Indseth 48

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
152
Indseth, Rolf Buchmann(1900-1951)Mennesker på bro 1949

Olje på plate
46x61
Signert og datert nede t.h.: Rolf B Indseth 49.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
153
Jahn, Hans(1834-1902)Seilskuter og dampbåt 1898

Olje på lerret
78x116
Signert og datert nede t.h.: H Jahn. 1898

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
154
Johansen, Knut(1952-1975)På havets bunn 1973

Olje på lerret
49x65
Signert og datert nede t.h.: K. Johansen -73

NOK 1 500
{lot.title}
155
Jordan, Harald(1875-1955)Vårløsning

Olje på lerret
52x65
Signert nede t.v.: Harald Jordan

{lot.title}
156
Juell, Tore(1942-)Murhus

Olje på plate
14x30
Signert nede t.v.: T. Juell

NOK 1 500
{lot.title}
157
Juell, Tore(1942-)Murhus

Olje på plate
16x22
Signert nede t.v.: T. Juell

NOK 1 500
{lot.title}
158
Juul, Ole(1852-1927)Tømmerfløting

Olje på plate
17,5x27
Signert nede t.h.: Ole Juul.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
159
Kaulum, Haakon(1863-1933)Fjordlandskap med småbruk

Olje på lerret
44x64
Signert nede t.v.: Kaulum

{lot.title}
160
Keiseraas, Karsten(1912-)Havn i kystlandskap

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.v.: Keiseraas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
161
Knoff, Johan(1935-)Den gamle brønn i Sousse 1996

Olje på lerret
120x136
Signert og datert nede t.v.: Knoff 96

{lot.title}
162
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Fra Jæren 1896

Olje på lerret
42x90
Signert og datert nede t.v.: Fredrik Kolstö -96.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
163
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1971

Olje på plate
20x99
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 71.

{lot.title}
164
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Fjellandskap 1970

Olje på plate
18x40
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 70.

{lot.title}
165
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Ved havet 1970

Olje på plate
12x47

{lot.title}
166
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Aftensol 1970

Olje på plate
27x35

NOK 3 000
{lot.title}
167
Kongsrud, Anders(1866-1938)Tiur i spill

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.h.: A Kongsrud

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
168
Kongsvold, Rolf(1903-1960)Vinterdag Vågå 1945

Olje på plate
45x55
Signert og datert nede t.h.: Rolf Kongsvold-45

NOK 2 000
{lot.title}
169
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Landskap

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: RK

{lot.title}
170
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogslandskap

Akvarell på papp
29x38
Signert nede t.v.: RK

NOK 1 500
{lot.title}
171
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Fjellandskap med figur

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
172
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kystlandskap

Olje på plate
60x73
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
173
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kystlandskap med figurer

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
174
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Hoder

Olje på plate
100x122
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
175
Krohg, Per(1889-1965)Gående gutt

Olje på lerret
46x70
Signert og påtegnet med dedikasjon oppe t.v.: Til Ola Cornelius Takk for hjelpen Per Krohg

{lot.title}
176
Krohn, Xan(1882-1959)Bygate

Olje på lerret
60x52
Signert nede t.v.: Xan Krohn

NOK 1 000–2 000
{lot.title}
177
Krohn, Xan(1882-1959)Dobbelakt

Olje på lerret
169x86
Signert nede t.v.: Xan Krohn

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
178
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Kirkeinteriør 1867

Olje på lerret
63x47
Signert og datert nede t.v.: Vinc. St. Lerche Dsdf 67.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
179
Lunde, Jardar(1909-)Lofotflåten går ut 1964

Olje på plate
41x31
Signert og datert nede t.h.: Jardar Lunde - 64.

{lot.title}
180
Lütken, Eirik(1955-)Stilleben med rype 1995

Olje på lerret
61x46
Signert og datert nede t.h.: Lütken 95

NOK 16 000
Tilslag NOK 21 500
{lot.title}
181
Martinsen, Kåre(1912-1986)Landskap

Olje på plate
17x25
Signert nede t.v.: K. M.

{lot.title}
182

Olje på plate
23x41
Signert nede t.v.: Kåre Martinsen.

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
183
Mathiesen, Jens(1926-)To barn 1963

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Jens Mathiesen 1963

{lot.title}
184
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Ved Stueviken, Larkollen 1942

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: J. Fr. Michelet 1942

{lot.title}
185
Midelfart, Willi(1904-1975)Landskap med steingjerde og låve

Olje på plate
32x40
Signert nede t.v.: W Midelfart

{lot.title}
186
Midelfart, Willi(1904-1975)Kystlandskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: W. Midelfart

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
187
Millner, Carl(1825-1894)Alpelandskap 1850

Olje på lerret
88x114
Signert og datert nede t.v.: Carl Millner fe 1850

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
188
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Kystlandskap

Olje på plate
46x54
Signert nede t.h.: H.L.M.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
189
Müller, Morten(1828-1911)Fjordlandskap med mann og båt 1851

Olje på lerret
25x35
Signert og datert nede t.h.: M Müller 1851

Tilslag NOK 15 000 med forbehold
190
Müller, Morten(1828-1911)Kvinne og barn i skogslandskap 1873

Olje på mahognyplate
45x54
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. Df. 73.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
191
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med fisker

Olje på lerret
30x49
Signert nede t.v.: Morten Müller

{lot.title}
192
Müller, Morten(1828-1911)Elvelandskap

Olje på lerret
35x54
Signert nede t.v.: Morten Müller.

{lot.title}
193
Mæhle, Ole(1904-1990)Landskap 1944

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Ole Mæhle 44

NOK 3 000
{lot.title}
194
Mæhle, Ole(1904-1990)Vårkveld i haven

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: Ole Mæhle

{lot.title}
195
Mæhle, Ole(1904-1990)Vår ved Lillehammer

Olje på plate
61x73
Signert nede t.v.: Ole Mæhle

{lot.title}
196
Nielssen, Finn(1908-1962)Augustlandskap, Fra Gamle Hellesund

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: Fini

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
197
Onsager, Søren(1878-1946)Elvelandskap med kvinne og ung pike

Olje på lerret
65x72
Signert nede t.h.: S. Onsager

{lot.title}
198
Onsager, Søren(1878-1946)Trattoria 1920

Olje på lerret
62x69
Signert og datert nede t.h.: S.O. -20

{lot.title}
199
Opdahl, Ørnulf(1944-)Landskap studie

Olje på lerret
30x30
Signert, påtegnet med tittel og datert på baksiden av lerret: Ørnulf Opdahl "Lanskap" studie 1992

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
200
Opdahl, Ørnulf(1944-)Studie

Olje på lerret
38x38
Signert nede t.h.: Opdahl

{lot.title}
201
Opdahl, Ørnulf(1944-)Storm

Olje på lerret
46x46
Signert, påtegnet med tittel og datert på baksiden av lerretet: Ørnulf Opdahl Storm 1998

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
202
Ikon

46x38
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen

{lot.title}
203
Printz, Lars(1889-1968)Høstsol i Frognerparken

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: L. Printz-

{lot.title}
204
Revold, Axel(1887-1962)Gatescene

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: A Revold

{lot.title}
205
Revold, Helge(1931-)Smøgen 1983

Olje på lerret
70x90
Signert og datert nede t.h.: Helge Revold 83

{lot.title}
206
Rian, Johs.(1891-1981)Seter

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
207
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1977

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian 77

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
208
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med hus 1932

Olje på lerret
94x80
Signert og datert nede t.h.: J Rian 32.

{lot.title}
209
Rian, Johs.(1891-1981)Setergrend

Olje på lerret
60x65
Usignert

NOK 3 000
{lot.title}
210
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med tømmerhytte 1932

Olje på lerret
48x50
Signert og datert nede t.h.: J Rian-32.

{lot.title}
211
Rom, Per(1903-1985)Arbeidere i granskog 1945

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Per Rom 45

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
212
Rom, Per(1903-1985)Strand

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Per Rom

{lot.title}
213
Rosseland, Jarle(1952-)Landskap 1975

Olje på lerret
65x97
Signert og datert nede t.h.: J. Rosseland 75

{lot.title}
214
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1983

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -83

215
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1964

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -64

Tilslag NOK 14 500
{lot.title}
216
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1986

Olje på lerret
22x28
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr-86

NOK 1 500
{lot.title}
217
Rumohr, Knut(1916-2002)Treet 1982

Olje på lerret
67x86
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -82

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
218
Schjøtt, Julius(1880-)Hus i fjordlandskap, vinter

Olje på lerret
76x80
Signert nede t.v.: Julius Schjøtt

NOK 5 000
{lot.title}
219
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: A Schultz

{lot.title}
220
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: A. Schultz.

{lot.title}
221
Seim, Harald(1882-1975)Alker

Olje på lerret
56x88
Signert nede t.v.: H Seim

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
222
Sitje, Joronn(1897-1982)I havegangen

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Sitje

{lot.title}
223
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogsvann med dyreliv, vinter

Olje på lerret
63x99
Signert nede t.h.: Ludv Skramstad

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
224
Skredsvig, Christian(1854-1924)Skogslandskap med tjern 1895

Olje på lerret
95x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 95.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
225
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Elvelandskap

Olje på lerret
48x61
Signert nede t.h.: Stenersen

NOK 5 000
{lot.title}
226
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Skarven

Olje på plate
25x30
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

NOK 1 000
{lot.title}
227
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Interiør

Olje på plate
39x43

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
228
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Brandvollsetra

Olje på plate
41x50

NOK 4 000
{lot.title}
229
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Foss i sol

Olje på plate
40x50

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
230
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Stubrobekken

Olje på plate
24x31

NOK 1 000
{lot.title}
231
Strøm, Charles W.(1886-1967)Gårdstun

Olje på lerret
42x48
Signert nede t.v.: Charles W. Strøm.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
232
Strøm, Charles W.(1886-1967)Vårmorgen Kjøtta Flatdal 1944

Olje på lerret
58x48
Signert og datert nede t.h.: Charles W. Strøm-44.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
233
Strømme, Olav(1909-1978)Komposisjon 1966

Olje på plate
20x30
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -66.

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
234
Strømnes, GunhildKjærlighetens spyd

Olje på lerret
180x200
Usignert

{lot.title}
235
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fjordlandskap 1930

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: Henrik Sørensen 30

{lot.title}
236
Tangen, Olaf(1903-1997)Blek skjærgårdssol Kragerø 1964

Olje på lerret
57x68
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -64

{lot.title}
237
Thornam, Arnold(1877-1964)Kvinneakt med galende hane 1944

Olje på plate
111x76
Signert og datert nede t.h.: A. Thornam -44

{lot.title}
238
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst 1952

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 1940

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
239
Ukjent, kunstnerHavneparti 1877

Olje på lerret
47x76
Utydelig signert og datert nede t.h.: ...ck 1877

{lot.title}
240
Ukjent, kunstnerFra en svensk bondestue

Olje på lerret
89x116
Usignert

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
241
Ukjent, kunstnerFjordlandskap med gårdsbruk 1868

Olje på papir, oppklebet på plate
25x37
Usignert. Datert nede t.v.: 68.

{lot.title}
242
Ukjent, kunstnerKvinne i interiør med blomsterkrukker

Olje på lerret
79x55
Usignert

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
243
Ukjent, kunstnerKvinneportrett

Olje på lerret
57x48
Usignert

NOK 3 000
{lot.title}
244
Ukjent, kunstnerSeilskute og losbåt

Olje på lerret
28x43
Usignert

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
245
Ukjent, kunstnerHavneparti med seilbåter 1919

Olje på lerret
Signert og datert nede t.v.: A. Bastien - 19.

NOK 5 000
{lot.title}
246
Ulving, Even(1863-1952)Marine

Olje på lerret
40x60
Signert nede t.v.: E. Ulving -

{lot.title}
247
Urdal, Atle(1913-1988)Komposisjon med figurer

Olje på plate
43x33
Signert nede t.h.: Atle Urdal

{lot.title}
248
Vard, Finn(1890-1947)Myren 1935

Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.v.: Finn Vard-35.

NOK 1 000
{lot.title}
249
Weiglin, Anne(1945-)Bukett

Olje på lerret
100x130
Signert nede t.v.: Anne Weiglin.

{lot.title}
250
Willums, Olaf Martinius(1886-1967)Småbruk 1940

Olje på plate
35x26
Signert og datert nede t.v.: Olaf Willums 40

NOK 3 000
{lot.title}
251
Bast, Ørnulf(1907-1974)Fugl

Bronserelieff
19,5x24
Signert nede t.h.: Bast

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
252
Durban, Arne(1912-1993)Fole

Relieff i terracotta
20x20
Signert nede t.h.: AD

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
253
Grimeland, Joseph(1916-2002)Sittende akt

Bronse
H: 16 cm.
Signert på plinten: JG

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
254
Ukjent, kunstnerStående kvinne

Malt stengods
H: 30,5 cm.
Signert under plinten: E M

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
255
Vaa, Dyre(1903-1980)Holberg mellom Humor og Moral

Bronse
H: 25+33+25 cm.
Signert på plinten: Dyre Vaa (på Humor).

NOK 20 000
{lot.title}
256
Flaske

Grønt glass
H: 16 cm.
Antagelig Danmark. 17/1800-tallet.

NOK 10 000
{lot.title}
257
HetvinsglassNøgen Jomfru

Grålig glass
H: 15,5-16 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.

NOK 30 000
{lot.title}
258
Sukkerskåler

Sølv
H: 16 cm. Vekt: 620 gr.
Bergen, 1825. Mester: PSK. Fullstemplet.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
259
Tumling

Sølv
H: 4,5 cm. Diam.: 7,5 cm. Vekt: 67 gr.
Bergen, 1797. Louis-seize. Mester: Mathias Andersen Røbech, virksom 1792-? Fullstemplet.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
260
Vase

Sølv
H: 21 cm. Vekt: Fylt.
David Andersen, ca. 1920. Stemplet: 830 S.

NOK 1 500
{lot.title}
261
Øse

Sølv
L: 40 cm. Vekt: 253 gr.
Stemplet: J. Tostrup 830S

{lot.title}
262
PotteskjulereFlora Danica

Porselen
H: 17,5 cm.
Kongelig dansk porselensfabrik.

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
263
Dameskrivebord

Lakket tre
H: 77,5 cm. + kant 3,5 cm. L: 102 cm. D: 51 cm.
Historisme. 1800/1900-tallet.

{lot.title}
264
Hengeskap

Bemalt tre
H: 78 cm. B: 60 cm. D: 23 cm.
Norge, 1800-tallet.

NOK 20 000
Tilslag NOK 12 000 med forbehold
{lot.title}
265
Kanape

Bøk
H: 108 cm. L: 167 cm.
Danmark/Norge, ca. 1770. Rokokko.

NOK 20 000
{lot.title}
266
Kommode

Eik med valnøttfiner
H: 97,5 cm. B: 60,5 cm. D: 46 cm.
Danmark/Norge, ca. 1770. Rokokko. Bombéformet front.

267
Speil

Utskåret tre med bladgull
H: 117 cm. B: 41 cm.
Rokokko, ca. 1750-80.

268
Teppe

Vevet ull
195x120
Pakistansk, med jaktmotiv. Ca. 1980.

NOK 3 000–5 000
269
Teppe

Vevet ull
380x280
Kirman, Iran. Ca. 1920-30.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her