Munthe, Gerhard(1849-1929)
Stadsporten i Bergen 1898
Akvarell på papir, lysmål
33x22
Signert og datert nede t.v.: G. Munthe. 1898.
Avbildet: Hilmar Bakken: Gerhard Munthe, Oslo 1952, s. 150.
Blaafarveværket 1988, kat.nr. 105.
Vurdering