Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00

Torgersen, Thorvald (1862-1943)
Bakstekone Ingeborg London, Breidablikk 1921

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.v.: Thv. Torgersen. 1921.

Påtegnet på baksiden av rammen samt blindrammen: Ingeborg London Bagstekone paa Breidablikk. Breidablikk 1921. "Ingeborg London" Bakstekona på Breidablikk Turisthotel. Bakstestuen er først oppsat av Eidsvoldsmanden Stabel og senere av mig HAJ Hole. Påtegnet på baksiden av lerretet: H.A.J. Hole- 1921-

Auksjonert tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00

Vurdering
NOK 18 000–20 000

Tilslag NOK 24 000