Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00

Stang, Jo (1936-1998)
Kirkens lufttjeneste 1980

Akvarell, lysmål
51x71
Signert og datert nede t.h.: Jo Stang 80

Petter Kielland Stangs bok: Jo Stang Blant syklende prelater, dansen og leken, medfølger. Påtegnet med dedikasjon av kunstneren, på papp på baksiden.

Auksjonert tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00

Vurdering

LITTERATUR: Petter Kielland Stang: Jo Stang; Blant syklende prelater, dansen og leken, avbildet side 68 og på smussomslaget.

Jo Stangs bilder …spenner fra det alvorlige til det burleske og gir utløp for både humoristiske innfall og poetisk fantasi. Han opererer fra det non-figurative til det naturalistiske, fra det kompliserte til det enkle. I boken …presenteres et utvalg av hans bilder hentet fra noen av de temaer som engasjerte ham. Bildene er supplert med små anekdoter og tekster plukket ut fra hans rikholdige notater. S. 6.

Bergmesse for en saueflokk
God dag gamle ulldotter.
Gå vekk fra veien når jeg sykler.
Og hold de små unna, de skjønner ikke noe i det hele tatt.
Gud velsigne dere!
God natt. S. 64.