Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Store sal Gamle Logen

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Fra Kristianiafjorden 1896

Olje på lerret
80x151
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1896

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Tilslag NOK 1 000 000

Sølvskimmer i småkruset sjø var en av Hans Fredrik Gudes spesialiteter. Her har han også vist mye liv med båter på fjorden, robåter ved stranden, en seilskute som ligger til anker, en frakteskøyte, en elegant moderne dampyacht og i bakgrunnen en seilbåt.