Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Lundeby, Alf(1870-1961)
Kirkegaten, Lillehammer 1935

Olje på lerret
58x70
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L. hmr 1935

Signert og påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Tilslag NOK 64 000

LITTERATUR: Ole Rønning Johannesen: "Lundeby, Alf" Norsk kunstnerleksikon, Oslo 1983, bind 2, s. 830-833.

Alf Lundeby bosatte seg i Lillehammer og han fant mange motiver i byen.

Særlig likte han å ferdes i de gamle bystrøk, der maleriske gårdsinteriører og den eiendommelige arkitektur tiltalte ham.