Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Skredsvig, Christian(1854-1924)
Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Chr. Skredsvig.

Vurdering
NOK 70 000–90 000

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Sommerkveldens stille poesi formidles her av Skredsvig i nyromantisk tapning med himmelen som speiler seg i det mørke, blanke vann. Budeien med kyr synes å inngå som en organisk del av landskapet.