Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)
Solnedgang på fjellet 1869

Olje på lerret, oppklebet på plate
69x106
Signert og datert nede på midten: JF Eckersberg 1869

Fra Skeikampen.

Vurdering
NOK 130 000–150 000

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

En noe mindre versjon fra 1895 av dette motivet befinner seg i Nasjonalmuseet for Kunst, Nasjonalgalleriet.