Auksjon torsdag 15. desember 2005 kl 18:00
Holmboe, Thorolf(1866-1935)
Bygdøy Kongsgård 1895

Blyant og akvarell på papir
43x64
Signert og datert nede t.h.: Thorolf Holmboe 1895.

Påtegnet på lapp på baksiden: Theoder Holmbo: Bygdö Gamle Kongsgaard: (Vunnen på kunstlotteri i Kristiania av Lina Jonn år 1895: lott Nr. 838)

Vurdering

Tilslag NOK 5 000