Auksjon torsdag 15. desember 2005 kl 18:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

1
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
24x16
Signert nede t.v.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Komposisjon med figurer 1975
2
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon med figurer 1975

Serigrafi, lysmål
75x54
Signert og datert nede t.h.: Appel 75

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
Behind 1996
3
Bjørlo, Per Inge(1952-)Behind 1996

Serigrafi, lysmål
100x69
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -96

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Drift 1996
4
Bjørlo, Per Inge(1952-)Drift 1996

Serigrafi, lysmål
74x105

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Giraffer
5
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Giraffer

Litografi, lysmål
55x71
Signert nede t.h.: RB

Vurdering
Oil Spot 1989
6
Brown, James Justin(1973-)Oil Spot 1989

Litografi på oppdelt papir, oppklebet på papir
73x51
med lerretsstruktur
Signert og datert nede t.h.: James Brown 1989

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 4 000
Van Gogh
7
Carlsen, Bjørn(1945-)Van Gogh

Radering, lysmål
52x35
Signert nede t.h.: Bj Carlsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Mann i hage
8
Dahl, Hans Normann(1937-2019)Mann i hage

Litografi, lysmål
44x36
Signert nede t.h.: Hans N Dahl

Vurdering
NOK 1 000
Testa Orfica Sublime
9
de Maria, Nicola(1954-)Testa Orfica Sublime

Litografi
48x70
Signert nede t.h.: Nicola de Maria

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 2 200
10
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Trykkplate
50x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Grønn katt
11
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Grønn katt

Litografi, lysmål
51x39
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 1 900
Hester i vind
12
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hester i vind

Tresnitt
27x29
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 5 500
Tømmerkjører
13
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Tømmerkjører

Tresnitt
40x29
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 800
Svaberg
14
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Svaberg

Akvarell på papir,
25x33
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Vinterlandskap 1971
15
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1971

Akvarell på papir, lysmål
21x29
Signert og datert nede t.h.: EE 71

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Trestammer
16
Enger, Erling(1899-1990)Trestammer

Akvarell, lysmål
34x27
Signert og datert nede t.h.: EE

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 800
Landskap
17
Enger, Erling(1899-1990)Landskap

Akvarell på papir, lysmål
19x29
Signert nede t.h.: EE

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Landskap med åkre og trær
18
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med åkre og trær

Akvarell på papir, lysmål
21x30
Signert nede t.h.: EE

Vurdering
Tilslag
NOK 3 900
Skogsinteriør, høst
19
Enger, Erling(1899-1990)Skogsinteriør, høst

Akvarell på papir, lysmål
20x30
Signert nede t.h.: E.E.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Høstlandskap med trær
20
Enger, Erling(1899-1990)Høstlandskap med trær

Akvarell på papir, lysmål
19x26
Signert nede t.h.: EE

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Olympen
21
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
37x69
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Lesende akt
22
Fjell, Kai(1907-1989)Lesende akt

Akvarell på papir
21x29
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Akt i robåt 1983
23
Fjell, Kai(1907-1989)Akt i robåt 1983

Akvarell på papir
29x21
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -83

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Isolasjon 1979
24
Fjell, Kai(1907-1989)Isolasjon 1979

Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -79

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Stjernebilder 1982
25
Fjell, Kai(1907-1989)Stjernebilder 1982

Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 82

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Pike med rød bluse
26
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med rød bluse

Litografi, lysmål
62x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 35 000
Kommunikasjon 1981
27
Fjell, Kai(1907-1989)Kommunikasjon 1981

Blyant og kullstift på papir, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -81

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Vinterlandskap 1981
28
Frøysaa, Knut(1919-1987)Vinterlandskap 1981

Tresnitt, lysmål
40x48
Signert og datert nede t.h.: Knut Frøysaa 1981

Vurdering
Elvelandskap med bro 1974
29
Grøstad, Terje(1925-2011)Elvelandskap med bro 1974

Litografi, lysmål
47x55
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1974

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 2 000
30
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
75x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Komposisjon med figur
31
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon med figur

Litografi, lysmål
49x33
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 1 500
Sint blomst
32
Hagen, Else(1914-2010)Sint blomst

Litografi med kolorering i bladguld, lysmål
44x37
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Sol og regn
33
Hagen, Else(1914-2010)Sol og regn

Litografi, lysmål
35x50
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon 1976
34
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1976

Lavering, lysmål
28x38
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 76

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Portrett av ung pike
35
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Portrett av ung pike

Akvarell på tykt papir
37x26
Signert oppe t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Bygdøy Kongsgård 1895
36
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Bygdøy Kongsgård 1895

Blyant og akvarell på papir
43x64
Signert og datert nede t.h.: Thorolf Holmboe 1895.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Dampskip, sommerkveld 1894
37
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Dampskip, sommerkveld 1894

Avarell på papir, lysmål
32x45
Signert og datert nede t.h.: Th. Holmboe 1894

Vurdering
Mann og kvinne ved stakittgjerde
38
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Mann og kvinne ved stakittgjerde

Akvarell på papir, lysmål
38x24

Vurdering
39
Isern, Ramón(1914-1989)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
33x33
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
40

Serigrafi, lysmål
41x37
Signert nede t.h.: Isern

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
41
Jacobsen, Robert(1912-1993)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
47x57
Signert nede t.h.: Robert Jacobsen

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
Uten tittel
42
Jensen, Ulf Valde(1945-)Uten tittel

Radering, lysmål
52x41
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Uten tittel
43

Radering, lysmål
37x31

Vurdering
Et trøndersk firkløver 1980
44
Johannessen, Jens(1934-)Et trøndersk firkløver 1980

Litografi, lysmål
66x55
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 700
Komposisjon med figurer
45
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon med figurer

Akvarell på papir, lysmål
45x42
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Dansere
46
Johannessen, Jens(1934-)Dansere

Serigrafi, lysmål
58x63

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 800
Komposisjon med et ben 1974
47
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon med et ben 1974

Akvarell på papir
29x38
Signert og datert nede t.h.: JJ 74.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Peder på Røsthavet 1955
48
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Peder på Røsthavet 1955

Litografi
57x73
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -55

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Kvinne ved biljardbord
49
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne ved biljardbord

Radering
47x37
Signert i platen nede t.h.: A. K -
Dobbeltsignert nede t.h. og nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 4 500
Fjordingen og dølahesten 1958
50
Kihle, Harald(1905-1997)Fjordingen og dølahesten 1958

Litografi, lysmål
41x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1958

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Unghesten 1948
51
Kihle, Harald(1905-1997)Unghesten 1948

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito.1948

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Akt i døren 1946
52
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i døren 1946

Litografi, lysmål
65x37
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Harald Kihle lito Oslo 1946

Vurdering
Professor Gudes døtre
53
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Professor Gudes døtre

Blyant på papir, lysmål
9x16
Usignert

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 400
Høyfjell 1913
54
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Høyfjell 1913

Akvarell på papir, lysmål
42x27
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1913.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Barbarella
55
Kleiva, Per(1933-2017)Barbarella

Serigrafi, lysmål
75x55
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -85

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Komposisjon 1974
56
Kleiva, Per(1933-2017)Komposisjon 1974

Serigrafi, lysmål
46x47
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -74

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Vår vilje til frihet 1981
57
Kleiva, Per(1933-2017)Vår vilje til frihet 1981

Serigrafi, lysmål
90x62
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -81

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Tidleg ein sundag morgon 1981
58
Kleiva, Per(1933-2017)Tidleg ein sundag morgon 1981

Serigrafi, lysmål
77x45

Vurdering
NOK 3 000–5 000
At hendene er våre eigne 1978
59
Kleiva, Per(1933-2017)At hendene er våre eigne 1978

Serigrafi
60x75
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -78

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
Folkevise fra Rauland 1983
60
Kleiva, Per(1933-2017)Folkevise fra Rauland 1983

Serigrafi
83x62
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 83

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Motiver fra Jesu liv og død
61
KobberstikkMotiver fra Jesu liv og død

Kobberstikk, lysmål
15x9

Vurdering
Tilslag
NOK 500
Komposisjon 1957
62
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1957

Serigrafi, lysmål
45x32
Signert og datert nede t.h.: Gudrun Kongelf 1957

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 200
Kvinne som leser
63
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kvinne som leser

Kullstift, lysmål
28x15
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Sittende pike som støtter en hånd mot hodet
64
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Sittende pike som støtter en hånd mot hodet

Blyant på papir, lysmål
31x24
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
NOK 1 500–2 000
To stående menn 1975
65
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)To stående menn 1975

Tusj, lysmål
29x25
Signert og datert nede t.h.: RK -75.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Bestefars gutt
66
Krohg, Christian(1852-1925)Bestefars gutt

Litografi, lysmål
50x41
Usignert

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 3 400
Moderen 1950
67
Krohg, Per(1889-1965)Moderen 1950

Litografi, lysmål
44x52
Signert og datert i platen nede t.v.: PK 1950. Signert og datert nede t.h.: Per Krohg Lit. 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Prosesjon i kirkeinteriør 1872
68
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Prosesjon i kirkeinteriør 1872

Blyant og akvarell på papir, lysmål
41x56
Signert og datert nede t.v.: Vinc St - Lerche 1872

Vurdering
Liggende figur
69
Moore, Henry(1898-1986)Liggende figur

Litografi, lysmål
46x52
Signert nede t.h.: Moore

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 600
Par med fugl
70
Mosebekk, Olav(1910-2001)Par med fugl

Kullstift på papir, lysmål
28x20
Signert oppe t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Sittende kvinne
71
Mosebekk, Olav(1910-2001)Sittende kvinne

Kullstift på papir, lysmål
26x19
Signert oppe t.v.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Par
72
Mosebekk, Olav(1910-2001)Par

Kullstift på papir, lysmål
28x20

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Duer
73
Mosebekk, Olav(1910-2001)Duer

Litografi, lysmål
52x59
Signert nede t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 800
Figur med dyr i bånd 1981
74
Mosebekk, Olav(1910-2001)Figur med dyr i bånd 1981

Tusj på papir, lysmål
27x20
Signert nede t.h.: O. Mosebekk. Noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Le Ca...et 1981.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Liggende akt
75
Mosebekk, Olav(1910-2001)Liggende akt

Tusj og akvarell, lysmål
20x28

Vurdering
Pikeportrett
76
Nerdrum, Odd(1944-)Pikeportrett

Kullstift på papir
40,5x30
Usignert

Vurdering
Foreldre og barn
77
Nerdrum, Odd(1944-)Foreldre og barn

Litografi
63x75
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Eselrytter
78
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x35
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Interiør fra Hedemarken
79
Nordhagen, Johan(1856-1956)Interiør fra Hedemarken

Radering
56x70
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert i platen nede t.v.: Joh. Nordhagen.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Mannsportrett 1893
80
Nordhagen, Johan(1856-1956)Mannsportrett 1893

Radering, lysmål
24x18
Signert og datert i platen på midten t.h.: Joh. Nordhagen 1893.

Vurdering
NOK 800–1 000
Furutre 1914
81
Nordhagen, Johan(1856-1956)Furutre 1914

Radering
81x62
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert og datert i platen nede t.h.: Joh. Nordhagen. 1914

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Gammel skredder
82
Nordhagen, Johan(1856-1956)Gammel skredder

Radering
51x60
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen Signert i platen oppe t.h.: Joh. Nordhagen

Vurdering
NOK 3 000
Bonde fra Hedemarken
83
Nordhagen, Johan(1856-1956)Bonde fra Hedemarken

Radering
49x34
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert i platen midt på t.h.: Joh. Nordhagen.

Vurdering
NOK 2 000
Interiør fra Hedemarken 1914
84
Nordhagen, Johan(1856-1956)Interiør fra Hedemarken 1914

Radering
62x77
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert og datert i platen nede t.v.: Joh. Nordhagen 1914.

Vurdering
NOK 5 000
Hode 1965
85
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Hode 1965

Litografi, lysmål
55x37
Signert og datert nede på arket: Kjell Pahr-Iversen 1965

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 700
Perlehandleren fra Ibiza 1950
86
Rian, Johs.(1891-1981)Perlehandleren fra Ibiza 1950

Penn på papir
29x21
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J Rian Ibissa 1950

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 600
Høst 1986
87
Risberg, Terje(1949-)Høst 1986

Akvarell, lysmål
26x35
Signert og datert nede t.h.: Risberg 86.

Vurdering
Komposisjon med mann på brygge
88
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med mann på brygge

Blandingsteknikk, lysmål
20x14
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Bzzz...... 1979
89
Rottem, Arnold(1925-)Bzzz...... 1979

Radering, lysmål
51x50
Signert og datert nede t.h.: Arnold Rottem -79

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 100
Komposisjon 1961
90
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1961

Tresnitt, lysmål
41x50
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Selvportrett 1920
91
Ryggen, Hans(1894-1956)Selvportrett 1920

Radering, lysmål
23x21
Signert og datert i platen nede t.h.: Hans Ryggen. -20

Vurdering
Alene (Okto)
92
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

Tresnitt
25,5x31
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Landskap
93
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

31x41
Signert nede t.h.: A. Schultz.

Vurdering
Vinterlandskap med hus 1980
94
Schultz, Alexander(1901-1981)Vinterlandskap med hus 1980

Akvarell på papir, lysmål
31x50
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -80

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 200
Landskap med hus 1977
95
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus 1977

Akvarell på papir, lysmål
39x51
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -77

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Høns 1958
96
Silseth, Eli(1927-1991)Høns 1958

Akvarell og penn, lysmål
32x57
Signert og datert nede t.h.: Eli Silseth -58.

Vurdering
Nanlikone og løver
97
Sitje, Joronn(1897-1982)Nanlikone og løver

Olje på lerret oppklebet på plate og penn på papir
21x17 og 17x15
Usignert og signert nede t.h.: JS

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Komposisjon 1954
98
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1954

Radering, lysmål
27x32
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter -54

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 4 200
Dromedarer
99
Storm, Per Palle(1910-1994)Dromedarer

Fettstift på papir, lysmål
33 x47
Signert nede t.v.: PS

Vurdering
Kvinneportrett
100
Strand, Svein(1934-2020)Kvinneportrett

Blyant på papir, lysmål
21x12
Signert nede t.h.: Svein Strand

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Landskap
101
Strand, Svein(1934-2020)Landskap

Blandingsteknikk på papir, lysmål
17x23

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Studie av et kvinneansikt
102
Sørensen, Henrik(1882-1962)Studie av et kvinneansikt

Blyant på papir, lysmål
22x19
Signert nede t.h.: HS

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Studie med mann i landskap 1942
103
Sørensen, Henrik(1882-1962)Studie med mann i landskap 1942

Tusj, lysmål
21x30
Signert og datert nede t.v.: HS 1942

Vurdering
NOK 1 500–2 000
De som venter 1947
104
Sørensen, Henrik(1882-1962)De som venter 1947

Litografi, lysmål
53x62
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen lith 1947

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Tøvær
105
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
50x62
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Diligencen
106
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
50x61

Vurdering
107
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon

Litografi, lysmål
18x28
Signert nede t.h.: Lars Tiller

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Første måneskisse
108
Tveter, Kåre(1922-2012)Første måneskisse

Akvarell på papir, lysmål
13x18
Signert nede t.h.: KT

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Kvinne stopper ulv i døren
109
Uchermann, Karl(1855-1940)Kvinne stopper ulv i døren

Blyant på papir, lysmål
25x29
Signert nede t.h.: Karl Uchermann

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Forlegg til bokforside
110
Uchermann, Karl(1855-1940)Forlegg til bokforside

Tusj og lavering på papir
32x22
Signert nede på midten: Karl U.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
111
Ukjent, kunstnerKomposisjon

Serigrafi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dthemont?

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Byprospekt over Trondheim
112
Ukjent, kunstnerByprospekt over Trondheim

Litografi, lysmål
43x60

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 500
Fjordlandskap 1867
113
Ukjent, kunstnerFjordlandskap 1867

Akvarell på papir, lysmål
16x34

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
Komposisjon1987
114
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon1987

Litografi med håndkolorering, lysmål
50x66
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
115
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

36x38
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Komposisjon 1987
116
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1987

43x60

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Komposisjon 1964
117
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1964

Akvarell på papir, oppklebet på papp
14x18
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
118

36x38
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Komposisjon 1981
119
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1981

Lavering, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 200
Hest med tømmerlass
120
Werenskiold, Erik(1855-1938)Hest med tømmerlass

Litografi, lysmål
51x69
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1928

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 500
Askeladden slår ihjel trollet
121
Werenskiold, Erik(1855-1938)Askeladden slår ihjel trollet

Litografi, lysmål
67x54
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
Svevende
122
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevende

Litografi
45x63
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Svever
123
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever

Akvarell, lysmål
29x30
Signert nede t.h.: Frans

Vurdering
Tilslag
NOK 4 300 med forbehold
Sveveøvelser
124
Widerberg, Frans(1934-2017)Sveveøvelser

Litografi, lysmål
37x25
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Nattlys
125
Widerberg, Frans(1934-2017)Nattlys

Litografi, lysmål
44x34
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Varder
126
Winge, Sigurd(1909-1970)Varder

Fargelitografi
55x63
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 62

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Frise II 1955
127
Winge, Sigurd(1909-1970)Frise II 1955

Radering, lysmål
32x111
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -55

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Frida 1914
128
Zorn, Anders(1860-1920)Frida 1914

Radering, lysmål
24x17
Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1914. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Lavards Anders
129
Zorn, Anders(1860-1920)Lavards Anders

Radering, lysmål
37x25
Signert i platen nede t.v.: Zorn. Påtegnet med tittel i platen oppe t.v. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
E. R. Bacon 1897
130
Zorn, Anders(1860-1920)E. R. Bacon 1897

Radering, lysmål
39x27
Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1897. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
Gulli II 1918
131
Zorn, Anders(1860-1920)Gulli II 1918

Radering, lysmål
22x17
Signert i platen nede t.v.: Zorn. Datert i platen nede t.h.: 1918. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Skjære
132
Anderson, Yngve(1892-1981)Skjære

Olje på plate
65x54
Signert nede t.h.: Yngve Anderson

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Setergrend med skigard
133
Andreassen, Olav(1909-1995)Setergrend med skigard

Olje på lerret
62x81
Signert nede t.v.: O A

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 4 800
Bekk 1859
134
Askevold, Anders(1834-1900)Bekk 1859

Olje på plate
26x36
Signert og datert nede t.h.: 6 te Sept 59. A. Askevold

Vurdering
Fra en bar 1931
135
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra en bar 1931

Olje på lerret
75x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie -31

Vurdering
Strand ved Grenen, Skagen
136
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Strand ved Grenen, Skagen

Olje på plate
12x23
Signert nede t.v.: CWB

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Nordlys over fiskevær
137
Berger, Einar(1890-1961)Nordlys over fiskevær

Olje på lerret
90x117
Signert nede t.v.: Einar Berger Oslo

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Gateparti med løvtre i høstfarger 1937
138
Berger, Einar(1890-1961)Gateparti med løvtre i høstfarger 1937

Olje på lerret
60x69
Signert og datert nede t.h.: E. Berger. 37

Vurdering
Fiskebåter i rom sjø
139
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåter i rom sjø

Olje på lerret
83x96
Signert oppe t.v.: E Berger

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 7 000
Construction 1972-1973
140
Bowen, Eric(1929-2002)Construction 1972-1973

Akryl på lerret, oppklebet på flere plater
120x120
som fremstår som relieffer. Signert og datert nede t.v.: Bowen 1972

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Mann med skjegg
141
Bølling, Sigrid(1852-1917)Mann med skjegg

Olje på lerret
47x41
Signert oppe t.h.: S. Bølling.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fjordlandskap
142
Dahl, Hans(1849-1937)Fjordlandskap

Olje på lerret, oppklebet på plate
19x46
Signert nede t.v.: Hans Dahl

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 5 500
Tømmerkjøring i vinterlandskap
143
Danifer, Sigurd(1894-1958)Tømmerkjøring i vinterlandskap

Olje på lerret
62x80
Signert nede t.h.: Danifer

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 7 000
Havneparti 1928
144
Deberitz, Per(1880-1945)Havneparti 1928

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 28.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
To lekende barn ved strand 1992
145
Dietrichson, Gunnar(1933-2014)To lekende barn ved strand 1992

Olje på lerret
53x64
Signert og datert nede t.v.: G. Dietrichson 92

Vurdering
Vinterlandskap med hus 1922
146
Diriks, Edvard(1855-1930)Vinterlandskap med hus 1922

Olje på lerret
46x56
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1922

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Fransk bondegård 1914
147
Diriks, Edvard(1855-1930)Fransk bondegård 1914

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1914.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kystlandskap, Drøbak 1926
148
Diriks, Edvard(1855-1930)Kystlandskap, Drøbak 1926

Olje på lerret
55x45
Signert og datert nede t.v.: Diriks 1926.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Landsbygate
149
Ditten, Johannes von(1848-1924)Landsbygate

38x30
Signert nede t.v.: J. v Ditten

Vurdering
NOK 5 000
Portal
150
Elgin, Dag Erik(1962-)Portal

Olje på lerret
73x61
Signert nede t.v.: Elgin

Vurdering
Landskap 1975
151
Enger, Erling(1899-1990)Landskap 1975

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -75

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Strand 1955
152
Enger, Erling(1899-1990)Strand 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55

Vurdering
Bokfinker på gren utenfor vindu, vinter
153
Enger, Erling(1899-1990)Bokfinker på gren utenfor vindu, vinter

Olje på lerret
29x23
Signert nede t.h.: EE

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Skogslandskap med sti 1947
154
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Skogslandskap med sti 1947

Olje på lerret
85x68
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1947

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Kystlandskap med robåt i vik
155
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Kystlandskap med robåt i vik

Olje på lerret
50x55
Signert nede t.h.: Bjarne Eriksen

Vurdering
Landsbygate 1961
156
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Landsbygate 1961

Olje på lerret
55x50
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1961

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Grå morgen over Dosseringen, København
157
Finne, Ferdinand(1910-1999)Grå morgen over Dosseringen, København

Olje på lerret
73x50
Signert nede t.h.: Ferdinand Finne.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Johannes hode på et fat
158
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Johannes hode på et fat

Olje på lerret
52x77
Signert nede t.h.: B. Folkestad.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Nomeland. Valle i Setesdal 1960
159
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Nomeland. Valle i Setesdal 1960

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: R. Fritzvold. -60.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Et skogstjern ved Solefall
160
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Et skogstjern ved Solefall

Olje på lerret
66x100
Signert nede t.h.: R. Fritzvold.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kystlandskap 1957
161
Frøysaa, Knut(1919-1987)Kystlandskap 1957

Olje på lerret
89x116
Signert og datert nede t.h.: Knut Frøysaa 1957

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Tre, vinter 1951
162
Frøysaa, Knut(1919-1987)Tre, vinter 1951

Olje på lerret
65x86
Signert og datert nede t.h.: Knut Frøysaa 1951

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Gjenstanden 1980
163
Furulund, Thor(1943-2016)Gjenstanden 1980

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Furulund 80

Vurdering
Italia 1980
164
Furulund, Thor(1943-2016)Italia 1980

Olje på lerret
60x60

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Havneparti 1902
165
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti 1902

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1902

Vurdering
Kvinne i hage, Inhofen 1916
166
Grønvold, Marcus(1845-1929)Kvinne i hage, Inhofen 1916

Olje på lerret
78x57
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: M Grønvold Inhofen 9/8 1916

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Mann med pipe 1878
167
Gude, Nils(1859-1908)Mann med pipe 1878

Olje på lerret
25x18
Signert og datert nede t.h.: N Gude. 78.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 500
Fra Esefjorden ved Balestrand 1928
168
Hauge, Marie(1864-1931)Fra Esefjorden ved Balestrand 1928

Olje på lerret
60x75
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Balestrand -28

Vurdering
Portrett av Per Deberitz
169
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Portrett av Per Deberitz

Olje på lerret
53x46
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 200
Forblåst furu 1949
170
Heiberg, Jean(1884-1976)Forblåst furu 1949

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1949

Vurdering
Skog i sommerlys 1958
171
Heiberg, Jean(1884-1976)Skog i sommerlys 1958

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1958

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fjordlandskap 1950
172
Heiberg, Jean(1884-1976)Fjordlandskap 1950

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Regnbue 1896
173
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Regnbue 1896

Olje på lerret
77x52
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl -96

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Strandparti
174
Hiorth, Agnes(1899-1984)Strandparti

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Agnes Hiorth

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
To kvinner i landskap 1957
175
Hoff, Tor(1925-1976)To kvinner i landskap 1957

Olje på papir
46x62
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 1957

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Strandparti, Fredriksvern 1919
176
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Strandparti, Fredriksvern 1919

Olje på lerret
58x88
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 16/6 -1919

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Peoner i vase 1931
177
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Peoner i vase 1931

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1931

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 20 000
Interiør med hvilende kvinne 1890
178
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Interiør med hvilende kvinne 1890

Olje på plate
48x32
Signert og datert nede t.v.: 1890 T Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Kystlandskap og seilbåt
179
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap og seilbåt

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 7 500
I vannflaten
180
Hornung, Preben(1919-1989)I vannflaten

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: H

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Stokkender ved åpent vann, vinter
181
Hougaard, HenningStokkender ved åpent vann, vinter

Olje på lerret
65x92
Signert nede t.h.: Henning Hougaard

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Stokkandpar, vinter
182
Hougaard, HenningStokkandpar, vinter

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.v.: Henning Hougaard

Vurdering
Kveld ved Driva 1937
183
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Kveld ved Driva 1937

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Haalke 1937

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Morgen i Granada 1920
184
Jacobsen, August(1868-1955)Morgen i Granada 1920

Olje på lerret
44x52
Signert og datert nede t.v.: AJ 1920

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Fra Bekkelaget
185
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Bekkelaget

Olje på lerret
47x38
Signert nede t.h.: EHJ

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Natt 1964
186
Johannessen, Jens(1934-)Natt 1964

Olje på lerret
54x54
Signert og datert nede t.h.: 64 JJ

Vurdering
NOK 18 000–22 000
Tilslag
NOK 15 000
Skogsparti med sti
187
Jørgensen, Sven(1861-1940)Skogsparti med sti

Olje på lerret
77x86
Signert nede t.h.: S Jørgensen

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
Hus i vinterlandskap 1891
188
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Hus i vinterlandskap 1891

Olje på lerret
41x35
Signert og datert nede t.v.: Fredrik Kolstö. 91.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Hoder
189
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Hoder

Olje på plate
100x122
Signert nede t.v.: RK

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Demning
190
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Demning

Olje på plate
50x65
Signert nede t.v.: Krauskopf

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 500
Pike som plukker epler
191
Kvalstad, Elliot(1905-1938)Pike som plukker epler

olje på plate
42x34
Signert nede t.h.: E. Kvalstad

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Gitarspiller
192
Lie, Edvarda(1910-1983)Gitarspiller

Olje på lerret
65x54
Signert nede t.h.: E Lie

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Oppstilling med blomster i vase 1944
193
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Oppstilling med blomster i vase 1944

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Lie Gjemre -44

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Landskap med løe 1931
194
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Landskap med løe 1931

Olje på lerret
36x42
Signert og datert nede t.h.: Lie-Gjemre -31-

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Petunia 1938
195
Lunde, Alfhild(1899-1942)Petunia 1938

Olje på lerret
40x49
Signert og datert nede t.v.: Alfhild Lunde 1938.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Kystlandskap
196
Løvberg, Alf(1899-1986)Kystlandskap

Olje på lerret
53x67
Signert nede t.h.: A. Løvberg

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 4 500
Vinterlandskap 1967
197
Malterud, Jon(1930-)Vinterlandskap 1967

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Jon Malterud -67

Vurdering
Landskap med bondegård
198
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Landskap med bondegård

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: Michelet

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
Kystlandskap 1930
199
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Kystlandskap 1930

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: H.L.M. 30

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Kystlandskap med måne
200
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Kystlandskap med måne

Olje på lerret
30x36
Signert nede t.v.: H.L.M.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Landskap 1928
201
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Landskap 1928

Olje på lerret
80x98
Signert og datert nede t.h.: H.L.M.-28.

Vurdering
NOK 20 000
Vinterlandskap med mølle 1882
202
Munthe, Ludvig(1841-1896)Vinterlandskap med mølle 1882

Olje på lerret
66x50
Signert og datert nede t.h.: L Munthe 82

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 20 000
Dampskip og seilbåt i fjordlandskap 1878
203
Müller, Morten(1828-1911)Dampskip og seilbåt i fjordlandskap 1878

Olje på lerret
51x79
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller 1878

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Skogsparti med fossefall 1873
204
Müller, Morten(1828-1911)Skogsparti med fossefall 1873

Olje på lerret
39x46
Signert nede t.v.: Morten - Müller. Signert og datert nede t.h.: 13.8.73 MM

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Skogsinteriør 1878
205
Müller, Morten(1828-1911)Skogsinteriør 1878

Olje på lerret
44x61
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller 1878. Chrnia.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Elvelandskap
206
Müller, Morten(1828-1911)Elvelandskap

Olje på lerret
35x54
Signert nede t.v.: Morten Müller.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Vintermorgen
207
Mæhle, Ole(1904-1990)Vintermorgen

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Ole Mæhle

Vurdering
Ved kilden 1984
208
Nicolaisen, Lise(1926-)Ved kilden 1984

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Lise Nicolaysen 1984

Vurdering
Elvelandskap med gård 1883
209
Nielsen, Carl(1848-1908)Elvelandskap med gård 1883

Olje på lerret
37x63
Signert og datert nede t.v.: Carl Nielsen 1883.

Vurdering
Vinterlandskap med hus og figurer 1957
210
Nielssen, Finn(1908-1962)Vinterlandskap med hus og figurer 1957

Olje på lerret
47x63
Signert og datert nede t.h.: Fini -57

Vurdering
NOK 2 500–3 000
Melankolsk suite 1983
211
Nilsen, Ulf(1950-)Melankolsk suite 1983

Blandingsteknikk på papir
94x72
Signert og datert nede t.h.: U. N -83

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Innhøstning
212
Nilsen, Ulf(1950-)Innhøstning

Olje på lerret
36x30
Signert nede t.h.: UN

Vurdering
Komposisjon med figurer
213
Nilsen, Ulf(1950-)Komposisjon med figurer

Olje på lerret
146x61
Signert nede t.h.: Ulf Nilsen

Vurdering
Fra Botndalen 1956
214
Njerve, Jan Thomas(1927-2014)Fra Botndalen 1956

Olje på plate
28x36
Signert og datert nede t.h.: J Th Njerve 56

Vurdering
Midnattsol
215
Normann, Adelsteen(1848-1918)Midnattsol

Olje på lerret
104x156
Signert nede t.v.: A Normann.

Vurdering
Tilslag
NOK 47 000
Fiskevær i Lofoten
216
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
64x97
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Seilskute ved kyst
217
Normann, Adelsteen(1848-1918)Seilskute ved kyst

Olje på lerret
29x40
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A Normann.. 07

Vurdering
Seanse
218
Nupen, Kjell(1955-2014)Seanse

Olje på lerret
110x130
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000 med forbehold
Ikon
219
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Ikon

Olje på lerret
56x40
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kampestein ved tre
220
Paus, Arne(1943-)Kampestein ved tre

Olje på plate
17x24
Signert nede t.h.: A. Paus

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Måbødalen og Vøringsfossen
221
Paus, Arne(1943-)Måbødalen og Vøringsfossen

18x21
Signert nede t.h.: A. Paus

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Skisse, vinterlandskap med elv
222
Paus, Arne(1943-)Skisse, vinterlandskap med elv

Olje på plate
12x24
Signert nede t.h.: A. Paus

Vurdering
Dyp skog i Valdres
223
Paus, Arne(1943-)Dyp skog i Valdres

Olje på plate
20x23
Signert nede t.h.: A. Paus

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Fjellandskap
224
Peters, Wilhelm(1851-1935)Fjellandskap

Olje på lerret
64x89
Signert nede t.h.: W Peters

Vurdering
Hønsegård
225
Prehn, A.Hønsegård

Olje på plate
26x31
Signert og datert nede t.h.: A. Prehn.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Fjellmann
226
Riis, Bendik(1911-1988)Fjellmann

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Vurdering
Leif i stolen 1943
227
Riis, Bendik(1911-1988)Leif i stolen 1943

Olje på plate
46x38

Vurdering
NOK 10 000
Kystlandskap
228
Rom, Per(1903-1985)Kystlandskap

Olje på lerret
61x74
Signert nede t.h.: Per Rom

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Ung pike 1919
229
Rusdal, Torstein(1887-1971)Ung pike 1919

Olje på lerret
51x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Torstein Rusdal - Paris - 1919

Vurdering
Tilslag
NOK 2 100
Fra Uthaug
230
Ryggen, Hans(1894-1956)Fra Uthaug

Olje på papir oppspent på plate
53x70
Signert speilvendt nede t.v.: Hans Ryggen

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Landskap med hus 1936
231
Ryggen, Hans(1894-1956)Landskap med hus 1936

Olje på plate
55x74
Signert og datert speilvendt nede t.v.: Hans Ryggen 1936

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 200
Morgengry 1981
232
Røtterud, Bjarne(1929-2011)Morgengry 1981

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Bj. Røtterud -81

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 000
Landskap med hus
233
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
46x66

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Fra München
234
Sinding, Otto(1842-1909)Fra München

Olje på lerret
56x46
Signert nede t.h.: Otto Sinding.

Vurdering
Fra Capri
235
Sinding, Otto(1842-1909)Fra Capri

30x49
Signert nede t.h.: OS

Vurdering
Vinterlandskap med gårdsbruk
236
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Vinterlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret, oppklebet på lerret
63x97
Signert nede t.h.: A. Singdahlsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Aften i haven
237
Sitje, Joronn(1897-1982)Aften i haven

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Joronn Sitje

Vurdering
Hunnløve 1937
238
Sitje, Joronn(1897-1982)Hunnløve 1937

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sijte -37

Vurdering
Fra Masazia
239
Sitje, Joronn(1897-1982)Fra Masazia

Olje på lerret
45x60
Signert nede t.v.: J Sitje

Vurdering
Lite vinterbilde II
240
Skullerud, Odd(1943-)Lite vinterbilde II

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: Odd Skullerud

Vurdering
NOK 10 000
Myr under fjellet 1956
241
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Myr under fjellet 1956

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Steen-Johnsen -56

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 000
Fra Bakkevika Søndre Sandøy 1958
242
Stenstadvold, Håkon(1912-1977)Fra Bakkevika Søndre Sandøy 1958

Olje på lerret
71x115
Signert og datert nede t.v.: H. Stenstadvold 1958

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Tordenvær over Holmsbu 1934
243
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tordenvær over Holmsbu 1934

Olje på plate
50x58
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.v.: Til Claes-Magnus fra Søren 1934

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Busker og trær
244
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Busker og trær

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R Th

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 2 500
Rognebærbusk ved vei
245
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Rognebærbusk ved vei

Olje på lerret
65x60
Signert nede t.h.: R. Th

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 17 000
Høstlandskap 1945
246
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap 1945

Olje på plate
60x73
Signert og noe utydelig datet nede t.h.: R Th 45

Vurdering
NOK 8 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
Blomstrende busker 1934
247
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstrende busker 1934

Olje på lerret
65x81
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R Th 34

Vurdering
NOK 8 000–12 000
Tilslag
NOK 4 000
På altanen
248
Thygesen, Rudolph(1880-1953)På altanen

Olje på lerret
60x48
Signert og utydelig datert nede t.h.: 190.. Rudolf Thygesen.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Landskap 1944
249
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 44

Vurdering
Trær og åkre 1930
250
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Trær og åkre 1930

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 30

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Blomstergruppe 1930
251
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstergruppe 1930

Olje på lerret
75x65
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R. Th. 30

Vurdering
Landskap med sti 1941
252
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med sti 1941

Olje på lerret
46x54
Signert og datert nede t.h.: R. Th 41

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Høst
253
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: R Th

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 8 000
Skogsparti 1927
254
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Skogsparti 1927

Olje på lerret
65x60
Signert og datert nede t.h.: R. Th -27.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Stilleben 1914
255
Tunold, Bernt(1877-1946)Stilleben 1914

Olje på lerret
65x80
Signert og datert nede t.h.: Bernt Tunold 14

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Storgård ved innsjø
256
Ukjent, kunstnerStorgård ved innsjø

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Wager? 49.

Vurdering
NOK 3 000
Landskap med fjellknauser 1924
257
Ukjent, kunstnerLandskap med fjellknauser 1924

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: Reni Harboe. 1924-

Vurdering
Flygende ender over innsjø
258
Ukjent, kunstnerFlygende ender over innsjø

Olje på lerret
61x91
Signert nede t.h.: Co. Schipper.

Vurdering
Utsikt fra et vindu 1936
259
Urdal, Atle(1913-1988)Utsikt fra et vindu 1936

Olje på lerret
50x47
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal -36

Vurdering
NOK 8 000–12 000
Mannsportrett I
260
Vatneødegård, Magne(1950-)Mannsportrett I

Blandingsteknikk og collage
55x55
Signert nede t.h.: MV

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Gateparti 1940
261
Vigebo, Edvard(1916-)Gateparti 1940

Olje på plate
33x41
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Edv. Vigebo -45- (?)

Vurdering
Kystlandskap med seilbåter
262
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Kystlandskap med seilbåter

Olje på plate
60x73
Signert nede t.v.: Wilh. Wangensten

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Kystlandskap med pike som plukker blomster
263
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Kystlandskap med pike som plukker blomster

Olje på lerret
61x75
Signert nede t.v.: Wilh Wangensten

Vurdering
Kystlandskap med beitende hest
264
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Kystlandskap med beitende hest

Olje på plate
60x73

Vurdering
Hustak Brekkestø
265
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Hustak Brekkestø

Olje på lerret
66x79

Vurdering
Stille sommerdag, Skåtøy 1947
266
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Stille sommerdag, Skåtøy 1947

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: Wilh. Wangensten. 47

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Høstskog i Rondane 1989
267
Weiglin, Egil(1917-1997)Høstskog i Rondane 1989

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: Weiglin -89.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Hus i landskap
268
Weiglin, Egil(1917-1997)Hus i landskap

Olje på plate
60x80
Signert nede t.v.: Weiglin

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Gårdstun, Lillehammer vinter 1904
269
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Gårdstun, Lillehammer vinter 1904

Olje på lerret
66x51
Signert og datert nede t.h.: WW 1904

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
Veversken
270
Widerberg, Frans(1934-2017)Veversken

Olje på plate
41x33
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Landskap med småbruk 1916
271
Ødegaard, Hans(1876-1943)Landskap med småbruk 1916

Olje på lerret
68x76
Signert og datert nede t.h.: Hans Ødegaard 1916.

Vurdering
Motlys Holmsbu I 1972
272
Øijord, Kåre(1921-)Motlys Holmsbu I 1972

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Kåre Øijord 1972

Vurdering
Fra salen Munkegaten 24 Trondhjem 1919
273
Aasen, Astri(1875-1935)Fra salen Munkegaten 24 Trondhjem 1919

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Astri Aasen. 1919.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Stående kvinne
274
Ukjent, kunstnerStående kvinne

Malt stengods
H: 30,5 cm.
Signert under plinten: E M

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 500
275
Kantineflaske

Grønt glass
H: 20 cm.
Antagelig Aas grønne glasshytte, sent 1700-tallet.

Vurdering
NOK 1 200–1 500
Tilslag
NOK 1 000
276
Karaffel

Grålig glass
H: 20 cm.
Hurdal, ca. 1800.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 5 500
277
Karafler

Klart glass
H: 22 cm.
1900-tallet.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
278
Vinglass

Klart glass
H: 16,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1760.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
279
Kaffeservice

Sølv
Kaffekanne H: 21 cm.
David-Andersen, stemplet 925S

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
280
Lysestaker

Sølv
H: 30,5 cm. Fylt
Birmingham 1959

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
281
Sausenebb

Sølv
H: 8 cm.
London 1926.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 800
282
Skål

Hamret sølv
H: 8,5 cm. L: 23,5 cm. B: 16 cm.
Tysk. Antagelig 1950 årene.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 2 000
283
Øse

Sølv
L: 40 cm. Vekt: 238 gr.
København, ca. 1810. Empire. Mester: LH

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 1 200
Flora Danica
284
FatFlora Danica

Porselen
Diam.: 35 cm.
Kongelig Dansk.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 9 000
Fat
285
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Fat

Glasert keramikk
L: 45 cm. B: 39 cm.
Signert på baksiden: RH

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 600
Dansende par og spillemann
286
Rittun, Thorstein(1929-2018)Dansende par og spillemann

Relieff i glasert keramikk
H: 34 cm. L: 67 cm.
Signert nede t.v.: Th: R

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fat
287
Scheel/HvalstadFat

Glasert keramikk
L: 50 cm. B: 22 cm.
Signert på baksiden RH LS

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 2 200
288
Kanne med lokk

Bjerkerot
H: 20 cm.
Norge, 1783. Glatt korpus med utskåret bånd som en bølgelinje nederst.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
289
Lysestaker

Støpt metall og tre
H: 44,5
Århundreskifte 18/1900.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 800
290
Mangletre

Bemalt tre
L: 70 cm.
Datert: 1799

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 9 500
291
Mangletre

Bemalt tre
L: 73 cm.
Datert: Ano 1765

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 7 000
Fat
292
Pløen, Erik(1925-2004)Fat

Keramikk
H: 35 cm. B: 22 cm.
Signert: Pløen

Vurdering
NOK 800–1 000
Tilslag
NOK 400
293
Teppe

Silke med bomullsrenning
191x124

Vurdering
NOK 2 500
Tilslag
NOK 6 500
294
Veggur

Tre og metall
H: 41 cm. B: 34 cm. D: 9 cm.

Vurdering
295
Ølbolle

Bemalt tre
H: 10,5 cm.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 6 500
296
Ølbolle

Bemalt tre
H: 10 cm.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 3 400

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på