Auksjon torsdag 15. desember 2005 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
24x16
Signert nede t.v.: Appel

{lot.title}
2
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon med figurer 1975

Serigrafi, lysmål
75x54
Signert og datert nede t.h.: Appel 75

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
3
Bjørlo, Per Inge(1952-)Behind 1996

Serigrafi, lysmål
100x69
Signert og datert nede t.h.: Per Inge Bjørlo -96

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
4
Bjørlo, Per Inge(1952-)Drift 1996

Serigrafi, lysmål
74x105

{lot.title}
5
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Giraffer

Litografi, lysmål
55x71
Signert nede t.h.: RB

{lot.title}
6
Brown, James Justin(1973-)Oil Spot 1989

Litografi på oppdelt papir, oppklebet på papir
73x51
med lerretsstruktur
Signert og datert nede t.h.: James Brown 1989

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
7
Carlsen, Bjørn(1945-)Van Gogh

Radering, lysmål
52x35
Signert nede t.h.: Bj Carlsen.

{lot.title}
8
Dahl, Hans Normann(1937-)Mann i hage

Litografi, lysmål
44x36
Signert nede t.h.: Hans N Dahl

NOK 1 000
{lot.title}
9
de Maria, Nicola(1954-)Testa Orfica Sublime

Litografi
48x70
Signert nede t.h.: Nicola de Maria

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
10
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Trykkplate
50x35
Usignert

{lot.title}
11
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Grønn katt

Litografi, lysmål
51x39
Signert nede t.h.: Eikaas

{lot.title}
12
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hester i vind

Tresnitt
27x29
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
13
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Tømmerkjører

Tresnitt
40x29
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
14
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Svaberg

Akvarell på papir,
25x33
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
15
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1971

Akvarell på papir, lysmål
21x29
Signert og datert nede t.h.: EE 71

{lot.title}
16
Enger, Erling(1899-1990)Trestammer

Akvarell, lysmål
34x27
Signert og datert nede t.h.: EE

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
17
Enger, Erling(1899-1990)Landskap

Akvarell på papir, lysmål
19x29
Signert nede t.h.: EE

{lot.title}
18
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med åkre og trær

Akvarell på papir, lysmål
21x30
Signert nede t.h.: EE

{lot.title}
19
Enger, Erling(1899-1990)Skogsinteriør, høst

Akvarell på papir, lysmål
20x30
Signert nede t.h.: E.E.

{lot.title}
20
Enger, Erling(1899-1990)Høstlandskap med trær

Akvarell på papir, lysmål
19x26
Signert nede t.h.: EE

{lot.title}
21
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
37x69
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
22
Fjell, Kai(1907-1989)Lesende akt

Akvarell på papir
21x29
Usignert

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
23
Fjell, Kai(1907-1989)Akt i robåt 1983

Akvarell på papir
29x21
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -83

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
24
Fjell, Kai(1907-1989)Isolasjon 1979

Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -79

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
25
Fjell, Kai(1907-1989)Stjernebilder 1982

Akvarell på papir
21x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 82

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
26
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med rød bluse

Litografi, lysmål
62x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 30 000
Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
27
Fjell, Kai(1907-1989)Kommunikasjon 1981

Blyant og kullstift på papir, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -81

{lot.title}
28
Frøysaa, Knut(1919-1987)Vinterlandskap 1981

Tresnitt, lysmål
40x48
Signert og datert nede t.h.: Knut Frøysaa 1981

{lot.title}
29
Grøstad, Terje(1925-2011)Elvelandskap med bro 1974

Litografi, lysmål
47x55
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1974

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
30
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
75x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.

{lot.title}
31
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon med figur

Litografi, lysmål
49x33
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 1 500
{lot.title}
32
Hagen, Else(1914-2010)Sint blomst

Litografi med kolorering i bladguld, lysmål
44x37
Signert nede t.h.: Else Hagen

{lot.title}
33
Hagen, Else(1914-2010)Sol og regn

Litografi, lysmål
35x50
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
34
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1976

Lavering, lysmål
28x38
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 76

{lot.title}
35
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Portrett av ung pike

Akvarell på tykt papir
37x26
Signert oppe t.h.: Heyerdahl

{lot.title}
36
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Bygdøy Kongsgård 1895

Blyant og akvarell på papir
43x64
Signert og datert nede t.h.: Thorolf Holmboe 1895.

{lot.title}
37
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Dampskip, sommerkveld 1894

Avarell på papir, lysmål
32x45
Signert og datert nede t.h.: Th. Holmboe 1894

{lot.title}
38
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Mann og kvinne ved stakittgjerde

Akvarell på papir, lysmål
38x24

{lot.title}
39
Isern, Ramón(1914-1989)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
33x33
Signert nede t.h.: Isern

{lot.title}
40

Serigrafi, lysmål
41x37
Signert nede t.h.: Isern

{lot.title}
41
Jacobsen, Robert(1912-1993)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
47x57
Signert nede t.h.: Robert Jacobsen

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
42
Jensen, Ulf Valde(1945-)Uten tittel

Radering, lysmål
52x41
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

{lot.title}
43

Radering, lysmål
37x31

{lot.title}
44
Johannessen, Jens(1934-)Et trøndersk firkløver 1980

Litografi, lysmål
66x55
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

NOK 5 000
{lot.title}
45
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon med figurer

Akvarell på papir, lysmål
45x42
Signert nede t.h.: JJ

{lot.title}
46
Johannessen, Jens(1934-)Dansere

Serigrafi, lysmål
58x63

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
47
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon med et ben 1974

Akvarell på papir
29x38
Signert og datert nede t.h.: JJ 74.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
48
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Peder på Røsthavet 1955

Litografi
57x73
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -55

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
49
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne ved biljardbord

Radering
47x37
Signert i platen nede t.h.: A. K -
Dobbeltsignert nede t.h. og nede t.v.: A. Kavli.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
50
Kihle, Harald(1905-1997)Fjordingen og dølahesten 1958

Litografi, lysmål
41x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1958

{lot.title}
51
Kihle, Harald(1905-1997)Unghesten 1948

Litografi, lysmål
46x58
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito.1948

{lot.title}
52
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i døren 1946

Litografi, lysmål
65x37
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Harald Kihle lito Oslo 1946

{lot.title}
53
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Professor Gudes døtre

Blyant på papir, lysmål
9x16
Usignert

NOK 1 000
{lot.title}
54
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Høyfjell 1913

Akvarell på papir, lysmål
42x27
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1913.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
55
Kleiva, Per(1933-2017)Barbarella

Serigrafi, lysmål
75x55
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -85

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
56
Kleiva, Per(1933-2017)Komposisjon 1974

Serigrafi, lysmål
46x47
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -74

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
57
Kleiva, Per(1933-2017)Vår vilje til frihet 1981

Serigrafi, lysmål
90x62
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -81

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
58
Kleiva, Per(1933-2017)Tidleg ein sundag morgon 1981

Serigrafi, lysmål
77x45

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
59
Kleiva, Per(1933-2017)At hendene er våre eigne 1978

Serigrafi
60x75
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -78

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
60
Kleiva, Per(1933-2017)Folkevise fra Rauland 1983

Serigrafi
83x62
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 83

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
61
KobberstikkMotiver fra Jesu liv og død

Kobberstikk, lysmål
15x9

{lot.title}
62
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1957

Serigrafi, lysmål
45x32
Signert og datert nede t.h.: Gudrun Kongelf 1957

NOK 2 000
{lot.title}
63
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Kvinne som leser

Kullstift, lysmål
28x15
Signert nede t.v.: RK

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
64
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Sittende pike som støtter en hånd mot hodet

Blyant på papir, lysmål
31x24
Signert nede t.v.: RK

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
65
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)To stående menn 1975

Tusj, lysmål
29x25
Signert og datert nede t.h.: RK -75.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
66
Krohg, Christian(1852-1925)Bestefars gutt

Litografi, lysmål
50x41
Usignert

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
67
Krohg, Per(1889-1965)Moderen 1950

Litografi, lysmål
44x52
Signert og datert i platen nede t.v.: PK 1950. Signert og datert nede t.h.: Per Krohg Lit. 1950

{lot.title}
68
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Prosesjon i kirkeinteriør 1872

Blyant og akvarell på papir, lysmål
41x56
Signert og datert nede t.v.: Vinc St - Lerche 1872

{lot.title}
69
Moore, Henry(1898-1986)Liggende figur

Litografi, lysmål
46x52
Signert nede t.h.: Moore

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
70
Mosebekk, Olav(1910-2001)Par med fugl

Kullstift på papir, lysmål
28x20
Signert oppe t.h.: O. Mosebekk

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
71
Mosebekk, Olav(1910-2001)Sittende kvinne

Kullstift på papir, lysmål
26x19
Signert oppe t.v.: O. Mosebekk

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
72
Mosebekk, Olav(1910-2001)Par

Kullstift på papir, lysmål
28x20

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
73
Mosebekk, Olav(1910-2001)Duer

Litografi, lysmål
52x59
Signert nede t.h.: O. Mosebekk

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
74
Mosebekk, Olav(1910-2001)Figur med dyr i bånd 1981

Tusj på papir, lysmål
27x20
Signert nede t.h.: O. Mosebekk. Noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Le Ca...et 1981.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
75
Mosebekk, Olav(1910-2001)Liggende akt

Tusj og akvarell, lysmål
20x28

{lot.title}
76
Nerdrum, Odd(1944-)Pikeportrett

Kullstift på papir
40,5x30
Usignert

{lot.title}
77
Nerdrum, Odd(1944-)Foreldre og barn

Litografi
63x75
Signert nede t.h.: Nerdrum

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
78
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x35
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
79
Nordhagen, Johan(1856-1956)Interiør fra Hedemarken

Radering
56x70
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert i platen nede t.v.: Joh. Nordhagen.

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
80
Nordhagen, Johan(1856-1956)Mannsportrett 1893

Radering, lysmål
24x18
Signert og datert i platen på midten t.h.: Joh. Nordhagen 1893.

NOK 800–1 000
{lot.title}
81
Nordhagen, Johan(1856-1956)Furutre 1914

Radering
81x62
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert og datert i platen nede t.h.: Joh. Nordhagen. 1914

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
82
Nordhagen, Johan(1856-1956)Gammel skredder

Radering
51x60
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen Signert i platen oppe t.h.: Joh. Nordhagen

NOK 3 000
{lot.title}
83
Nordhagen, Johan(1856-1956)Bonde fra Hedemarken

Radering
49x34
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert i platen midt på t.h.: Joh. Nordhagen.

NOK 2 000
{lot.title}
84
Nordhagen, Johan(1856-1956)Interiør fra Hedemarken 1914

Radering
62x77
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen. Signert og datert i platen nede t.v.: Joh. Nordhagen 1914.

NOK 5 000
{lot.title}
85
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Hode 1965

Litografi, lysmål
55x37
Signert og datert nede på arket: Kjell Pahr-Iversen 1965

NOK 500
{lot.title}
86
Rian, Johs.(1891-1981)Perlehandleren fra Ibiza 1950

Penn på papir
29x21
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J Rian Ibissa 1950

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
87
Risberg, Terje(1949-)Høst 1986

Akvarell, lysmål
26x35
Signert og datert nede t.h.: Risberg 86.

{lot.title}
88
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon med mann på brygge

Blandingsteknikk, lysmål
20x14
Signert nede t.v.: Knut Rose

{lot.title}
89
Rottem, Arnold(1925-)Bzzz...... 1979

Radering, lysmål
51x50
Signert og datert nede t.h.: Arnold Rottem -79

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
90
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1961

Tresnitt, lysmål
41x50
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61

{lot.title}
91
Ryggen, Hans(1894-1956)Selvportrett 1920

Radering, lysmål
23x21
Signert og datert i platen nede t.h.: Hans Ryggen. -20

{lot.title}
92
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

Tresnitt
25,5x31
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
93
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap

31x41
Signert nede t.h.: A. Schultz.

{lot.title}
94
Schultz, Alexander(1901-1981)Vinterlandskap med hus 1980

Akvarell på papir, lysmål
31x50
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -80

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
95
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus 1977

Akvarell på papir, lysmål
39x51
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -77

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
96
Silseth, Eli(1927-1991)Høns 1958

Akvarell og penn, lysmål
32x57
Signert og datert nede t.h.: Eli Silseth -58.

{lot.title}
97
Sitje, Joronn(1897-1982)Nanlikone og løver

Olje på lerret oppklebet på plate og penn på papir
21x17 og 17x15
Usignert og signert nede t.h.: JS

{lot.title}
98
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1954

Radering, lysmål
27x32
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter -54

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
99
Storm, Per Palle(1910-1994)Dromedarer

Fettstift på papir, lysmål
33 x47
Signert nede t.v.: PS

{lot.title}
100
Strand, Svein(1934-)Kvinneportrett

Blyant på papir, lysmål
21x12
Signert nede t.h.: Svein Strand

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
101
Strand, Svein(1934-)Landskap

Blandingsteknikk på papir, lysmål
17x23

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
102
Sørensen, Henrik(1882-1962)Studie av et kvinneansikt

Blyant på papir, lysmål
22x19
Signert nede t.h.: HS

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
103
Sørensen, Henrik(1882-1962)Studie med mann i landskap 1942

Tusj, lysmål
21x30
Signert og datert nede t.v.: HS 1942

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
104
Sørensen, Henrik(1882-1962)De som venter 1947

Litografi, lysmål
53x62
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen lith 1947

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
105
Thaulow, Frits(1847-1906)Tøvær

Fargeradering, lysmål
50x62
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

{lot.title}
106
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
50x61

{lot.title}
107
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon

Litografi, lysmål
18x28
Signert nede t.h.: Lars Tiller

{lot.title}
108
Tveter, Kåre(1922-2012)Første måneskisse

Akvarell på papir, lysmål
13x18
Signert nede t.h.: KT

{lot.title}
109
Uchermann, Karl(1855-1940)Kvinne stopper ulv i døren

Blyant på papir, lysmål
25x29
Signert nede t.h.: Karl Uchermann

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
110
Uchermann, Karl(1855-1940)Forlegg til bokforside

Tusj og lavering på papir
32x22
Signert nede på midten: Karl U.

{lot.title}
111
Ukjent, kunstnerKomposisjon

Serigrafi, lysmål
48x65
Signert nede t.h.: Dthemont?

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
112
Ukjent, kunstnerByprospekt over Trondheim

Litografi, lysmål
43x60

NOK 1 500
{lot.title}
113
Ukjent, kunstnerFjordlandskap 1867

Akvarell på papir, lysmål
16x34

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
114
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon1987

Litografi med håndkolorering, lysmål
50x66
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
115
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

36x38
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
116
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1987

43x60

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
117
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1964

Akvarell på papir, oppklebet på papp
14x18
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64

{lot.title}
118

36x38
Signert nede t.h.: Weidemann

{lot.title}
119
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1981

Lavering, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
120
Werenskiold, Erik(1855-1938)Hest med tømmerlass

Litografi, lysmål
51x69
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1928

NOK 3 000
{lot.title}
121
Werenskiold, Erik(1855-1938)Askeladden slår ihjel trollet

Litografi, lysmål
67x54
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

NOK 3 000
{lot.title}
122
Widerberg, Frans(1934-2017)Svevende

Litografi
45x63
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
123
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever

Akvarell, lysmål
29x30
Signert nede t.h.: Frans

{lot.title}
124
Widerberg, Frans(1934-2017)Sveveøvelser

Litografi, lysmål
37x25
Signert nede t.v.: Frans W

{lot.title}
125
Widerberg, Frans(1934-2017)Nattlys

Litografi, lysmål
44x34
Signert nede t.v.: Frans W

{lot.title}
126
Winge, Sigurd(1909-1970)Varder

Fargelitografi
55x63
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 62

{lot.title}
127
Winge, Sigurd(1909-1970)Frise II 1955

Radering, lysmål
32x111
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -55

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
128
Zorn, Anders(1860-1920)Frida 1914

Radering, lysmål
24x17
Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1914. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

{lot.title}
129
Zorn, Anders(1860-1920)Lavards Anders

Radering, lysmål
37x25
Signert i platen nede t.v.: Zorn. Påtegnet med tittel i platen oppe t.v. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

NOK 3 000
{lot.title}
130
Zorn, Anders(1860-1920)E. R. Bacon 1897

Radering, lysmål
39x27
Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1897. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

NOK 3 000
{lot.title}
131
Zorn, Anders(1860-1920)Gulli II 1918

Radering, lysmål
22x17
Signert i platen nede t.v.: Zorn. Datert i platen nede t.h.: 1918. Signert med blyant nede t.h.: Zorn

{lot.title}
132
Anderson, Yngve(1892-1981)Skjære

Olje på plate
65x54
Signert nede t.h.: Yngve Anderson

NOK 2 000
{lot.title}
133
Andreassen, Olav(1909-1995)Setergrend med skigard

Olje på lerret
62x81
Signert nede t.v.: O A

NOK 4 000–5 000
{lot.title}
134
Askevold, Anders(1834-1900)Bekk 1859

Olje på plate
26x36
Signert og datert nede t.h.: 6 te Sept 59. A. Askevold

{lot.title}
135
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra en bar 1931

Olje på lerret
75x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie -31

{lot.title}
136
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Strand ved Grenen, Skagen

Olje på plate
12x23
Signert nede t.v.: CWB

{lot.title}
137
Berger, Einar(1890-1961)Nordlys over fiskevær

Olje på lerret
90x117
Signert nede t.v.: Einar Berger Oslo

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
138
Berger, Einar(1890-1961)Gateparti med løvtre i høstfarger 1937

Olje på lerret
60x69
Signert og datert nede t.h.: E. Berger. 37

{lot.title}
139
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåter i rom sjø

Olje på lerret
83x96
Signert oppe t.v.: E Berger

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
140
Bowen, Eric(1929-2002)Construction 1972-1973

Akryl på lerret, oppklebet på flere plater
120x120
som fremstår som relieffer. Signert og datert nede t.v.: Bowen 1972

NOK 5 000
{lot.title}
141
Bølling, Sigrid(1852-1917)Mann med skjegg

Olje på lerret
47x41
Signert oppe t.h.: S. Bølling.

{lot.title}
142
Dahl, Hans(1849-1937)Fjordlandskap

Olje på lerret, oppklebet på plate
19x46
Signert nede t.v.: Hans Dahl

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
143
Danifer, Sigurd(1894-1958)Tømmerkjøring i vinterlandskap

Olje på lerret
62x80
Signert nede t.h.: Danifer

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
144
Deberitz, Per(1880-1945)Havneparti 1928

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 28.

{lot.title}
145
Dietrichson, Gunnar(1933-2014)To lekende barn ved strand 1992

Olje på lerret
53x64
Signert og datert nede t.v.: G. Dietrichson 92

{lot.title}
146
Diriks, Edvard(1855-1930)Vinterlandskap med hus 1922

Olje på lerret
46x56
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1922

{lot.title}
147
Diriks, Edvard(1855-1930)Fransk bondegård 1914

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Diriks 1914.

{lot.title}
148
Diriks, Edvard(1855-1930)Kystlandskap, Drøbak 1926

Olje på lerret
55x45
Signert og datert nede t.v.: Diriks 1926.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
149
Ditten, Johannes von(1848-1924)Landsbygate

38x30
Signert nede t.v.: J. v Ditten

NOK 5 000
{lot.title}
150
Elgin, Dag Erik(1962-)Portal

Olje på lerret
73x61
Signert nede t.v.: Elgin

{lot.title}
151
Enger, Erling(1899-1990)Landskap 1975

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -75

{lot.title}
152
Enger, Erling(1899-1990)Strand 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55

{lot.title}
153
Enger, Erling(1899-1990)Bokfinker på gren utenfor vindu, vinter

Olje på lerret
29x23
Signert nede t.h.: EE

{lot.title}
154
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Skogslandskap med sti 1947

Olje på lerret
85x68
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1947

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
155
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Kystlandskap med robåt i vik

Olje på lerret
50x55
Signert nede t.h.: Bjarne Eriksen

{lot.title}
156
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Landsbygate 1961

Olje på lerret
55x50
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1961

{lot.title}
157
Finne, Ferdinand(1910-1999)Grå morgen over Dosseringen, København

Olje på lerret
73x50
Signert nede t.h.: Ferdinand Finne.

{lot.title}
158
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Johannes hode på et fat

Olje på lerret
52x77
Signert nede t.h.: B. Folkestad.

{lot.title}
159
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Nomeland. Valle i Setesdal 1960

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: R. Fritzvold. -60.

{lot.title}
160
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Et skogstjern ved Solefall

Olje på lerret
66x100
Signert nede t.h.: R. Fritzvold.

{lot.title}
161
Frøysaa, Knut(1919-1987)Kystlandskap 1957

Olje på lerret
89x116
Signert og datert nede t.h.: Knut Frøysaa 1957

{lot.title}
162
Frøysaa, Knut(1919-1987)Tre, vinter 1951

Olje på lerret
65x86
Signert og datert nede t.h.: Knut Frøysaa 1951

NOK 10 000
{lot.title}
163
Furulund, Thor(1943-2016)Gjenstanden 1980

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.h.: Furulund 80

{lot.title}
164
Furulund, Thor(1943-2016)Italia 1980

Olje på lerret
60x60

{lot.title}
165
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti 1902

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1902

{lot.title}
166
Grønvold, Marcus(1845-1929)Kvinne i hage, Inhofen 1916

Olje på lerret
78x57
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: M Grønvold Inhofen 9/8 1916

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
167
Gude, Nils(1859-1908)Mann med pipe 1878

Olje på lerret
25x18
Signert og datert nede t.h.: N Gude. 78.

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
168
Hauge, Marie(1864-1931)Fra Esefjorden ved Balestrand 1928

Olje på lerret
60x75
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Balestrand -28

{lot.title}
169
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Portrett av Per Deberitz

Olje på lerret
53x46
Usignert

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
170
Heiberg, Jean(1884-1976)Forblåst furu 1949

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1949

{lot.title}
171
Heiberg, Jean(1884-1976)Skog i sommerlys 1958

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1958

{lot.title}
172
Heiberg, Jean(1884-1976)Fjordlandskap 1950

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1950

{lot.title}
173
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Regnbue 1896

Olje på lerret
77x52
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl -96

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
174
Hiorth, Agnes(1899-1984)Strandparti

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Agnes Hiorth

{lot.title}
175
Hoff, Tor(1925-1976)To kvinner i landskap 1957

Olje på papir
46x62
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 1957

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
176
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Strandparti, Fredriksvern 1919

Olje på lerret
58x88
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 16/6 -1919

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
177
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Peoner i vase 1931

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1931

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
178
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Interiør med hvilende kvinne 1890

Olje på plate
48x32
Signert og datert nede t.v.: 1890 T Holmboe

{lot.title}
179
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap og seilbåt

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 4 000–5 000
{lot.title}
180
Hornung, Preben(1919-1989)I vannflaten

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: H

{lot.title}
181
Hougaard, HenningStokkender ved åpent vann, vinter

Olje på lerret
65x92
Signert nede t.h.: Henning Hougaard

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
182
Hougaard, HenningStokkandpar, vinter

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.v.: Henning Hougaard

{lot.title}
183
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Kveld ved Driva 1937

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Haalke 1937

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
184
Jacobsen, August(1868-1955)Morgen i Granada 1920

Olje på lerret
44x52
Signert og datert nede t.v.: AJ 1920

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
185
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Bekkelaget

Olje på lerret
47x38
Signert nede t.h.: EHJ

{lot.title}
186
Johannessen, Jens(1934-)Natt 1964

Olje på lerret
54x54
Signert og datert nede t.h.: 64 JJ

NOK 18 000–22 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
187
Jørgensen, Sven(1861-1940)Skogsparti med sti

Olje på lerret
77x86
Signert nede t.h.: S Jørgensen

{lot.title}
188
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Hus i vinterlandskap 1891

Olje på lerret
41x35
Signert og datert nede t.v.: Fredrik Kolstö. 91.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
189
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Hoder

Olje på plate
100x122
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
190
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Demning

Olje på plate
50x65
Signert nede t.v.: Krauskopf

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
191
Kvalstad, Elliot(1905-1938)Pike som plukker epler

olje på plate
42x34
Signert nede t.h.: E. Kvalstad

{lot.title}
192
Lie, Edvarda(1910-1983)Gitarspiller

Olje på lerret
65x54
Signert nede t.h.: E Lie

{lot.title}
193
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Oppstilling med blomster i vase 1944

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Lie Gjemre -44

{lot.title}
194
Lie-Gjemre, Johan(1900-1991)Landskap med løe 1931

Olje på lerret
36x42
Signert og datert nede t.h.: Lie-Gjemre -31-

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
195
Lunde, Alfhild(1899-1942)Petunia 1938

Olje på lerret
40x49
Signert og datert nede t.v.: Alfhild Lunde 1938.

{lot.title}
196
Løvberg, Alf(1899-1986)Kystlandskap

Olje på lerret
53x67
Signert nede t.h.: A. Løvberg

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
197
Malterud, Jon(1930-)Vinterlandskap 1967

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Jon Malterud -67

{lot.title}
198
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Landskap med bondegård

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: Michelet

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
199
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Kystlandskap 1930

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: H.L.M. 30

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
200
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Kystlandskap med måne

Olje på lerret
30x36
Signert nede t.v.: H.L.M.

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
201
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Landskap 1928

Olje på lerret
80x98
Signert og datert nede t.h.: H.L.M.-28.

NOK 20 000
{lot.title}
202
Munthe, Ludvig(1841-1896)Vinterlandskap med mølle 1882

Olje på lerret
66x50
Signert og datert nede t.h.: L Munthe 82

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
203
Müller, Morten(1828-1911)Dampskip og seilbåt i fjordlandskap 1878

Olje på lerret
51x79
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller 1878

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
204
Müller, Morten(1828-1911)Skogsparti med fossefall 1873

Olje på lerret
39x46
Signert nede t.v.: Morten - Müller. Signert og datert nede t.h.: 13.8.73 MM

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
205
Müller, Morten(1828-1911)Skogsinteriør 1878

Olje på lerret
44x61
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller 1878. Chrnia.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
206
Müller, Morten(1828-1911)Elvelandskap

Olje på lerret
35x54
Signert nede t.v.: Morten Müller.

{lot.title}
207
Mæhle, Ole(1904-1990)Vintermorgen

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: Ole Mæhle

{lot.title}
208
Nicolaisen, Lise(1926-)Ved kilden 1984

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Lise Nicolaysen 1984

{lot.title}
209
Nielsen, Carl(1848-1908)Elvelandskap med gård 1883

Olje på lerret
37x63
Signert og datert nede t.v.: Carl Nielsen 1883.

{lot.title}
210
Nielssen, Finn(1908-1962)Vinterlandskap med hus og figurer 1957

Olje på lerret
47x63
Signert og datert nede t.h.: Fini -57

NOK 2 500–3 000
{lot.title}
211
Nilsen, Ulf(1950-)Melankolsk suite 1983

Blandingsteknikk på papir
94x72
Signert og datert nede t.h.: U. N -83

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
212
Nilsen, Ulf(1950-)Innhøstning

Olje på lerret
36x30
Signert nede t.h.: UN

{lot.title}
213
Nilsen, Ulf(1950-)Komposisjon med figurer

Olje på lerret
146x61
Signert nede t.h.: Ulf Nilsen

{lot.title}
214
Njerve, Jan Thomas(1927-2014)Fra Botndalen 1956

Olje på plate
28x36
Signert og datert nede t.h.: J Th Njerve 56

{lot.title}
215
Normann, Adelsteen(1848-1918)Midnattsol

Olje på lerret
104x156
Signert nede t.v.: A Normann.

Tilslag NOK 47 000
{lot.title}
216
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
64x97
Signert nede t.h.: A Normann

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
217
Normann, Adelsteen(1848-1918)Seilskute ved kyst

Olje på lerret
29x40
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: A Normann.. 07

{lot.title}
218
Nupen, Kjell(1955-2014)Seanse

Olje på lerret
110x130
Signert nede t.h.: K. Nupen

Tilslag NOK 36 000 med forbehold
{lot.title}
219
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Ikon

Olje på lerret
56x40
Usignert

{lot.title}
220
Paus, Arne(1943-)Kampestein ved tre

Olje på plate
17x24
Signert nede t.h.: A. Paus

{lot.title}
221
Paus, Arne(1943-)Måbødalen og Vøringsfossen

18x21
Signert nede t.h.: A. Paus

{lot.title}
222
Paus, Arne(1943-)Skisse, vinterlandskap med elv

Olje på plate
12x24
Signert nede t.h.: A. Paus

{lot.title}
223
Paus, Arne(1943-)Dyp skog i Valdres

Olje på plate
20x23
Signert nede t.h.: A. Paus

{lot.title}
224
Peters, Wilhelm(1851-1935)Fjellandskap

Olje på lerret
64x89
Signert nede t.h.: W Peters

{lot.title}
225
Prehn, A.Hønsegård

Olje på plate
26x31
Signert og datert nede t.h.: A. Prehn.

{lot.title}
226
Riis, Bendik(1911-1988)Fjellmann

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Bendik Riis

{lot.title}
227
Riis, Bendik(1911-1988)Leif i stolen 1943

Olje på plate
46x38

NOK 10 000
{lot.title}
228
Rom, Per(1903-1985)Kystlandskap

Olje på lerret
61x74
Signert nede t.h.: Per Rom

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
229
Rusdal, Torstein(1887-1971)Ung pike 1919

Olje på lerret
51x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Torstein Rusdal - Paris - 1919

{lot.title}
230
Ryggen, Hans(1894-1956)Fra Uthaug

Olje på papir oppspent på plate
53x70
Signert speilvendt nede t.v.: Hans Ryggen

{lot.title}
231
Ryggen, Hans(1894-1956)Landskap med hus 1936

Olje på plate
55x74
Signert og datert speilvendt nede t.v.: Hans Ryggen 1936

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
232
Røtterud, Bjarne(1929-2011)Morgengry 1981

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Bj. Røtterud -81

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
233
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
46x66

{lot.title}
234
Sinding, Otto(1842-1909)Fra München

Olje på lerret
56x46
Signert nede t.h.: Otto Sinding.

{lot.title}
235
Sinding, Otto(1842-1909)Fra Capri

30x49
Signert nede t.h.: OS

{lot.title}
236
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Vinterlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret, oppklebet på lerret
63x97
Signert nede t.h.: A. Singdahlsen.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
237
Sitje, Joronn(1897-1982)Aften i haven

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Joronn Sitje

{lot.title}
238
Sitje, Joronn(1897-1982)Hunnløve 1937

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sijte -37

{lot.title}
239
Sitje, Joronn(1897-1982)Fra Masazia

Olje på lerret
45x60
Signert nede t.v.: J Sitje

{lot.title}
240
Skullerud, Odd(1943-)Lite vinterbilde II

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: Odd Skullerud

NOK 10 000
{lot.title}
241
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Myr under fjellet 1956

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Steen-Johnsen -56

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
242
Stenstadvold, Håkon(1912-1977)Fra Bakkevika Søndre Sandøy 1958

Olje på lerret
71x115
Signert og datert nede t.v.: H. Stenstadvold 1958

{lot.title}
243
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tordenvær over Holmsbu 1934

Olje på plate
50x58
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.v.: Til Claes-Magnus fra Søren 1934

{lot.title}
244
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Busker og trær

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R Th

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
245
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Rognebærbusk ved vei

Olje på lerret
65x60
Signert nede t.h.: R. Th

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
246
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap 1945

Olje på plate
60x73
Signert og noe utydelig datet nede t.h.: R Th 45

NOK 8 000–12 000
{lot.title}
247
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstrende busker 1934

Olje på lerret
65x81
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R Th 34

NOK 8 000–12 000
{lot.title}
248
Thygesen, Rudolph(1880-1953)På altanen

Olje på lerret
60x48
Signert og utydelig datert nede t.h.: 190.. Rudolf Thygesen.

{lot.title}
249
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 44

{lot.title}
250
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Trær og åkre 1930

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 30

{lot.title}
251
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Blomstergruppe 1930

Olje på lerret
75x65
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R. Th. 30

{lot.title}
252
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med sti 1941

Olje på lerret
46x54
Signert og datert nede t.h.: R. Th 41

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
253
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høst

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: R Th

NOK 5 000–6 000
{lot.title}
254
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Skogsparti 1927

Olje på lerret
65x60
Signert og datert nede t.h.: R. Th -27.

{lot.title}
255
Tunold, Bernt(1877-1946)Stilleben 1914

Olje på lerret
65x80
Signert og datert nede t.h.: Bernt Tunold 14

{lot.title}
256
Ukjent, kunstnerStorgård ved innsjø

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Wager? 49.

NOK 3 000
{lot.title}
257
Ukjent, kunstnerLandskap med fjellknauser 1924

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.h.: Reni Harboe. 1924-

{lot.title}
258
Ukjent, kunstnerFlygende ender over innsjø

Olje på lerret
61x91
Signert nede t.h.: Co. Schipper.

{lot.title}
259
Urdal, Atle(1913-1988)Utsikt fra et vindu 1936

Olje på lerret
50x47
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal -36

NOK 8 000–12 000
{lot.title}
260
Vatneødegård, Magne(1950-)Mannsportrett I

Blandingsteknikk og collage
55x55
Signert nede t.h.: MV

{lot.title}
261
Vigebo, Edvard(1916-)Gateparti 1940

Olje på plate
33x41
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Edv. Vigebo -45- (?)

{lot.title}
262
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Kystlandskap med seilbåter

Olje på plate
60x73
Signert nede t.v.: Wilh. Wangensten

{lot.title}
263
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Kystlandskap med pike som plukker blomster

Olje på lerret
61x75
Signert nede t.v.: Wilh Wangensten

{lot.title}
264
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Kystlandskap med beitende hest

Olje på plate
60x73

{lot.title}
265
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Hustak Brekkestø

Olje på lerret
66x79

{lot.title}
266
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Stille sommerdag, Skåtøy 1947

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: Wilh. Wangensten. 47

{lot.title}
267
Weiglin, Egil(1917-1997)Høstskog i Rondane 1989

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: Weiglin -89.

{lot.title}
268
Weiglin, Egil(1917-1997)Hus i landskap

Olje på plate
60x80
Signert nede t.v.: Weiglin

{lot.title}
269
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Gårdstun, Lillehammer vinter 1904

Olje på lerret
66x51
Signert og datert nede t.h.: WW 1904

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
270
Widerberg, Frans(1934-2017)Veversken

Olje på plate
41x33
Usignert

{lot.title}
271
Ødegaard, Hans(1876-1943)Landskap med småbruk 1916

Olje på lerret
68x76
Signert og datert nede t.h.: Hans Ødegaard 1916.

{lot.title}
272
Øijord, Kåre(1921-)Motlys Holmsbu I 1972

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Kåre Øijord 1972

{lot.title}
273
Aasen, Astri(1875-1935)Fra salen Munkegaten 24 Trondhjem 1919

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Astri Aasen. 1919.

{lot.title}
274
Ukjent, kunstnerStående kvinne

Malt stengods
H: 30,5 cm.
Signert under plinten: E M

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
275
Kantineflaske

Grønt glass
H: 20 cm.
Antagelig Aas grønne glasshytte, sent 1700-tallet.

NOK 1 200–1 500
{lot.title}
276
Karaffel

Grålig glass
H: 20 cm.
Hurdal, ca. 1800.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
277
Karafler

Klart glass
H: 22 cm.
1900-tallet.

NOK 1 500
{lot.title}
278
Vinglass

Klart glass
H: 16,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1760.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
279
Kaffeservice

Sølv
Kaffekanne H: 21 cm.
David-Andersen, stemplet 925S

{lot.title}
280
Lysestaker

Sølv
H: 30,5 cm. Fylt
Birmingham 1959

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
281
Sausenebb

Sølv
H: 8 cm.
London 1926.

NOK 1 000
{lot.title}
282
Skål

Hamret sølv
H: 8,5 cm. L: 23,5 cm. B: 16 cm.
Tysk. Antagelig 1950 årene.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
283
Øse

Sølv
L: 40 cm. Vekt: 238 gr.
København, ca. 1810. Empire. Mester: LH

NOK 500
{lot.title}
284
FatFlora Danica

Porselen
Diam.: 35 cm.
Kongelig Dansk.

NOK 2 000
{lot.title}
285
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Fat

Glasert keramikk
L: 45 cm. B: 39 cm.
Signert på baksiden: RH

NOK 1 000
{lot.title}
286
Rittun, Thorstein(1929-2018)Dansende par og spillemann

Relieff i glasert keramikk
H: 34 cm. L: 67 cm.
Signert nede t.v.: Th: R

{lot.title}
287
Scheel/HvalstadFat

Glasert keramikk
L: 50 cm. B: 22 cm.
Signert på baksiden RH LS

NOK 1 000
{lot.title}
288
Kanne med lokk

Bjerkerot
H: 20 cm.
Norge, 1783. Glatt korpus med utskåret bånd som en bølgelinje nederst.

{lot.title}
289
Lysestaker

Støpt metall og tre
H: 44,5
Århundreskifte 18/1900.

NOK 3 000
{lot.title}
290
Mangletre

Bemalt tre
L: 70 cm.
Datert: 1799

NOK 5 000
{lot.title}
291
Mangletre

Bemalt tre
L: 73 cm.
Datert: Ano 1765

NOK 5 000
{lot.title}
292
Pløen, Erik(1925-2004)Fat

Keramikk
H: 35 cm. B: 22 cm.
Signert: Pløen

NOK 800–1 000
{lot.title}
293
Teppe

Silke med bomullsrenning
191x124

NOK 2 500
{lot.title}
294
Veggur

Tre og metall
H: 41 cm. B: 34 cm. D: 9 cm.

{lot.title}
295
Ølbolle

Bemalt tre
H: 10,5 cm.

NOK 1 500–2 000
296
Ølbolle

Bemalt tre
H: 10 cm.

NOK 1 500–2 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her