Auksjon torsdag 15. desember 2005 kl 18:00

Haalke, Hjalmar (1894-1964)
Kveld ved Driva 1937

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Haalke 1937

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammmen samt påtegnet Kongsvold.

UTSTILT:

Statens Kunstutstilling, Oslo 1937, kat.nr. 45 Kunstnernes Hus, Oslo 1938, kat.nr. 75.

Vurdering

Tilslag NOK 28 000