Auksjon torsdag 15. desember 2005 kl 18:00
Aulie, Reidar(1904-1977)
Fra en bar 1931

Olje på lerret
75x92
Signert og datert nede t.v.: Aulie -31

Vurdering

Akkurat i året 1931 hadde Reidar Aulie markert seg som en av de ledende innenfor den nye sosialt engasjerte kunsten. På Høstutstillingen det året stilte han ut et bilde med tittelen "Tendens", som var en oppvisning i hva det nye dreide seg om: menneskenes vilkår i det moderne bysamfunnet. Nk.