Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Weidemann, Jakob (1923-2001)
Vinterlandskap 1952

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 52

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 56 000

I 1950-årene vekslet Weidemann i sine malerier mellom et geometrisk-abstrakt og et figurativt formspråk.