Storstein, Aage(1900-1983)
To figurer på svaberg 1956
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Storstein =56
Vurdering
Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Tilslag NOK 115 000
Olje på plate
50x61
Vurdering
Aage Storstein malte i 1940- og 50-årene flere badebilder. Dette maleriet er et typisk eksempel hvor man kan se at han bevilger seg stor frihet innenfor rammene av sitt kubistiske formspråk. Disse arbeidene synes fylt av sol og sommer malt i lysende, sterke farger.