Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Storstein, Aage (1900-1983)
To figurer på svaberg 1956

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Storstein =56

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 115 000

Aage Storstein malte i 1940- og 50-årene flere badebilder. Dette maleriet er et typisk eksempel hvor man kan se at han bevilger seg stor frihet innenfor rammene av sitt kubistiske formspråk. Disse arbeidene synes fylt av sol og sommer malt i lysende, sterke farger.