Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Leif 1893
Penn og akvarell på papir, lysmål
17x13
Signert nede på midten: Th. Kittelsen.
Påtegnet nede t.h.: Hilsen fra Lillemand. Hvidsten 17/9 - 93. Påtegnet på baksiden: Tilhører Inga Kittelsen.
Kunstnernes Hus, Oslo 1941, kat. nr 70, med tittel: Leif. 1891. Kunstnernes Hus, Oslo, 1957, kat.nr 157, med tittel: Leif.
Oslo Kunstforening, Theodor Kittelsens Minneutstilling 1964, kat.nr. 512.
Vurdering
NOK 40 000–50 000
Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Tilslag NOK 40 000