Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Lund, Henrik (1879-1935)
Kystlandskap med seilbåt i bøye 1920

Olje på lerret
76x90
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund -20

Angivelig fra Skåtøy.

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 56 000

Henrik Lunds rene landskapsbilder er åpne og luftige naturimpresjoner. Han malte fra Oslofjorden, Son, Holmsbu og Hankø, men først og fremst fra sitt eget sommerparadis, Espevika på Skåtøy utenfor Kragerø.