Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Parti fra Ask på Ringerike 1848

Olje på papir, oppklebet på lerret
34x49
Signert og datert nede t.h.: HFG. 21de sepbr. 1848. Datering nede t.v.: 1875

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering

LITTERATUR: Frode E. Haverkamp: Hans Gude 1825-1903, mag.grad avh., Oslo 1982, oeuvre-kat. nr. 78.

Familien Gram bodde på Ask Gods. Gude har her malt en topografisk skildring over stedet, i tradisjonen fra det gamle prospektmaleriet.