Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00
Karsten, Ludvig(1876-1926)
Stående modell

Olje på lerret
65x54
Noe overmalt signatur nede t.h.: Karsten Antagelig sekundær signatur nede t.h.: Karsten

Malt i 1910.

Liljevalchs, Stockholm 1922, kat.nr. 75 (her datert 1916. Feilskrift for 1910?).
Henie-Onstad Kunstsenter 1995, kat.nr. 20. Lillehammer Kunstmuseum 2001, kat.nr. 56.
New York Studio School "Académie Matisse" 2001.

Vurdering
NOK 900 000

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Tilslag NOK 750 000