Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Gamle Logen Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Werenskiold, Erik(1855-1938)Gutt som fisker 1879

Olje på plate
20x14
Signert og datert nede t.h.: EW. 79

Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
2
Lund, Bernt(1812-1885)Kongsvinger festning 1850

Olje på lerret
37x55
Signert og datert nede t.v.: B. Lund 1850.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
3
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Studie av geiter og sau 1821

Olje på papir, oppklebet på papp
25x24
Usignert Stedsbestemt og datert nede t.v.: Rom d. 4 Juni 1821.

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
4
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Portrett av Betsy Gude 1854

Olje på papir, oppklebet på oval plate
25x21
Signert og datert nede t.v.: HFG Febr. 1854

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
5
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Hammerhaug 1861

Olje på lerret
77x123
Noe utydelig signert og datert nede t.h.: A Askevold 1861

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
6
Thaulow, Frits(1847-1906)Morgen, interiør fra en fiskerstue 1890

Olje på lerret
78x63
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow. 90

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 840 000
{lot.title}
7
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Interiør med gutt og katt 1894

Olje på lerret
54x47
Signert og datert nede t.h.: Fredrik Kolstö. -94.

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
8
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Skognymfe

Olje på lerret
110x80
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
9
Hertervig, Lars(1830-1902)Landskap med hus 1873

Gouache og fettstift på papir
8,5x12,5
Signert og noe utydelig påtegnet og datert nede t.h.: LH ... 1873 (?)

NOK 150 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
10
Hertervig, Lars(1830-1902)Seilbåt på opprørt sjø 1873

Gouache og fettstift på papir
8,5x12
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: 187...N3 LH

NOK 150 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
11
Hertervig, Lars(1830-1902)Sumplandskap med ryttere

Gouache og fettstift på papir
10,5x19,5

NOK 300 000
Tilslag NOK 275 000
{lot.title}
12
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
64x97
Signert nede t.h.: A Normann

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
13
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
64x96
Signert nede t.h.: A Normann

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
14
Nørregaard, Asta(1853-1933)Fra Sørfjorden i Hardanger 1880

Olje på lerret
53x81
Signert og påtegnet nede t.h: Efter Eckersberg Asta Nørregaard 30/8 80

{lot.title}
15
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne i fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret
65x95
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Tilslag NOK 60 000 med forbehold
{lot.title}
16
Askevold, Anders(1834-1900)Fjærlandsfjorden i Sogn 1873

Olje på lerret
44x65
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1873.

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
17
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Sommerkuling på stranden ved Åsgårdstrand

Olje på lerret
84x115
Signert nede t.v.: CW Barth

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
18
Haaland, Lauritz(1855-1938)Båter i kystlandskap 1895

Olje på lerret
40x54
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 95.

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
19
Haaland, Lauritz(1855-1938)Garnfisker 1927

Olje på lerret
28x40
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1927.

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Gammelt herresete på Grünerløkken 1882

Olje på lerret
100x151
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow. 1882.

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 2 800 000
{lot.title}
21
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Garnfiskere 1888

Olje på lerret
82x118
Signert nede t.v.: Smith-Hald. Datert nede t.h.: 1888

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
22
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Brevet 1892

Olje på lerret
94x71
Signert og datert nede t.v.: Heyerdahl 92

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
23
Thaulow, Frits(1847-1906)Rød mur og trær Fra omegnen av Amiens

Olje på plate
52x38
Signert nede t.h.: F.T.

{lot.title}
24
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fesjå. Våre medmennesker

Blyant og penn på papir
37x30
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
25
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Hulder

Blyant og lavering på papir, lysmål
35x26
Signert nede t.v.: TK.

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
26
Krohg, Christian(1852-1925)Frisk bris 1889

Olje på lerret
66x60
Signert og datert nede t.h.: C. Krohg 89.

{lot.title}
27
Krohg, Christian(1852-1925)Utkikk

Olje på lerret
60x52
Signert nede t.v.: C Krohg.

NOK 150 000
{lot.title}
28
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fiskebrygge sett fra Sølvkronen, Horten 1899

Olje på lerret
30x49
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HF Gude. Horten Aug 99.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
29
Kielland, Kitty(1843-1914)Høysommer 1893

Olje på lerret
50x95
Signert og datert nede t.h.: Kitty L Kielland. 1893

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
30
Balke, Peder(1804-1887)Seilbåt på opprørt hav

Olje på plate
8,5x11
Signert nede t.h.: Balke

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
31
Balke, Peder(1804-1887)Fjelllandskap

Olje på plate
9x10
Signert nede t.h.:Balke

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
32
Balke, Peder(1804-1887)Landskap

Olje på papir oppklebet på plate
10,5x13
Signert nede t.v.:Balke

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
33
Tidemand, Adolph(1814-1876)Sognebud 1863

Olje på lerret
137x170
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand. 1863.

Tilslag NOK 6 000 000
{lot.title}
34
Thaulow, Frits(1847-1906)Elven

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 550 000
{lot.title}
35
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Morgenstemning i en norsk havn 1871

Olje på lerret
51x70
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1871

NOK 250 000–350 000
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
36
Thaulow, Frits(1847-1906)Norsk kystlandskap 1889

Olje på lerret
56x72
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 89.

NOK 250 000–350 000
{lot.title}
37
Isaachsen, Olaf(1835-1893)Røykende setesdøl 1868

Olje på lerret
42x52
Signert og datert nede på midten: OI pinx. 1868.- Kristiansand.

{lot.title}
38
Bøe, Frants(1820-1891)Sandviksfløyen i Bergen 1891

Olje på lerret
43x38
Signert og datert nede t.h.: F Böe 1891

{lot.title}
39
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
H (uten sokkel): 32 cm. L: 44 cm. B: 25 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
40
Durban, Arne(1912-1993)Kvinneakt sittende på huk

Bronse
H: 44 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 66 000
{lot.title}
41
Skredsvig, Christian(1854-1924)Morgenstemning på Holmvassbu 1915

Olje på lerret
100x136
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1915.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
42
Thaulow, Frits(1847-1906)Gamle hus i Dordrecht

Olje på lerret
65x81
Sekundær signatur nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 250 000–350 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
43
Thaulow, Frits(1847-1906)Sommerlandskap med elv

Olje på lerret
59x72

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
44
Munthe, Ludvig(1841-1896)Elvebredd med kyr

Olje på mahogniplate
60x45
Signert nede t.h.: L Munthe

Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
45
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Brønnøysund

Olje på lerret
78x132
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 100 000
{lot.title}
46
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Reine Lofoten 1902

Olje på lerret
71x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1902

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
47
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med Nordlands-skjekte

Olje på lerret
45x66
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
48
Ulving, Even(1863-1952)Sommerdag, Nøtterø

Olje på lerret
43x65
Signert nede t.h.: E. Ulving

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
49
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Namdalen

Olje på lerret
60x70
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
50
Astrup, Nikolai(1880-1928)Groveir

Olje på lerret
80x99
Signert nede t.h.: N. Astrup

NOK 2 000 000–3 000 000
Tilslag NOK 2 200 000
{lot.title}
51
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne ved grind

Olje på lerret
123x105
Signert nede t.v.: Arne Kavli -

Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
52
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Ung kvinne med katt 1908

Olje på lerret
38x49
Signert og datert nede t.h.: WW 1908

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
53
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
61x69
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 145 000
{lot.title}
54
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Gausdal

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Thv. E

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
55
Sørensen, Henrik(1882-1962)Under treet 1915

Olje på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: HS 15.

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
56
Krohg, Per(1889-1965)Hockey 1918

Olje på lerret
87x137
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -18.

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
57
Karsten, Ludvig(1876-1926)Stående modell

Olje på lerret
65x54
Noe overmalt signatur nede t.h.: Karsten Antagelig sekundær signatur nede t.h.: Karsten

NOK 900 000
Tilslag NOK 750 000
{lot.title}
58
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Vågen i Bergen med Bryggen 1916

Olje på lerret
82x65
Signert og datert nede t.v.: A Kavli -16

{lot.title}
59
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Familien 1920

Olje på lerret
108x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
60
Onsager, Søren(1878-1946)Toilette

Olje på lerret
82x70
Signert nede t.h.: Søren Onsager

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
61
Strøm, Halfdan(1863-1949)Sommer 1937

Olje på lerret
81x67
Signert og datert nede t.h.: Halfdan Strøm 37.

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
62
Storstein, Aage(1900-1983)Åkerlandskap med hus

Olje på lerret
57x77
Signert nede t.v.: Aage Storstein

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
63
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Naboer

Olje på lerret
74x86
Signert nede t.v.: Gudmund Stenersen

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
64
Lund, Henrik(1879-1935)Portrett av Viggo Madsen 1903

Olje på lerret
67x52
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund 1903

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
65
Karsten, Ludvig(1876-1926)Gris 1924

Olje på lerret
46x66
Signert og datert nede t.h.: Karsten -24

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
66
Sitje, Joronn(1897-1982)Kokken 1934

Olje på lerret
120x90
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje - 34 -

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
67
Sitje, Joronn(1897-1982)Mor og sønn 1935

Olje på lerret
85x60
Signert og datert nede t.h.: Joronn Sitje - 35 -

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
68
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Oppstilling med krukker, karaffel og frukt 1924

Olje på lerret
70x73
Signert og datert nede t.h. R. Th. 24.

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
69
Keyser, Ragnhild(1889-1943)Fra Cahors, Syd-Frankrike

Olje på lerret
33x24
Signert nede t.h.: R. Keyser

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
70
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Landevei

Olje på lerret
90x70
Usignert

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
71
Fjell, Kai(1907-1989)To generasjoner 1938

Olje på lerret
127x140
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -38.

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 1 000 000
{lot.title}
72
Ekeland, Arne(1908-1994)Frihetens stjerne 1943

Olje på plate
92x73
Signert og datert nede t.h.: A Ekeland 43.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
73
Ekeland, Arne(1908-1994)Invalider

Olje på lerret, oppspent på plate
53x94
Signert nede t.v.: Ekeland.

NOK 300 000
{lot.title}
74
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Den hjemløse 1947

Olje på lerret
142x115
Signert og datert nede t.h.: R. Th 47

{lot.title}
75
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Adam og Eva 1946

Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: R Th 46

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
76
Kavli, Arne(1878-1970)Fra haven, Rønnes ved Grimstad

Olje på lerret
78x84
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 200 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
77
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt 1949-52

Olje på lerret
131x120
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 49-52

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
78
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vinterlandskap med hus 1954

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 54.

Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
79
Weidemann, Jakob(1923-2001)Hos Fotografen

Olje på lerret
91x70
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
80
Rian, Johs.(1891-1981)Marocaner, Tetuan

Olje på lerret
50x45
Signert nede t.h.: J. Rian

Tilslag NOK 165 000
{lot.title}
81
Rian, Johs.(1891-1981)Blå kvinneakt

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J. Rian.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 240 000
{lot.title}
82
Fjell, Kai(1907-1989)Rugende måke

Olje på lerret
71x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 2 700 000
{lot.title}
83
Fjell, Kai(1907-1989)Skipbrudd 1952

Olje på lerret
62x50
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -52

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
84
Aulie, Reidar(1904-1977)Herremiddag 1960

Olje på plate
62x74
Signert og datert nede t.h.: Reidar Aulie -60

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
85
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør

Olje på lerret
58x49
Signert nede t.v.: Johs Rian

Tilslag NOK 96 000
{lot.title}
86
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1974

Olje på lerret
100x88
Signert og datert nede t.v.: J Rian 74

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
87
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1962

Olje på lerret
100x89
Signert og datert nede t.v.: J Rian 62

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
88
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Olje på lerret
90x66
Signert nede t.v.: Kai Fjell

NOK 600 000
Tilslag NOK 720 000
{lot.title}
89
Dal, Harald(1902-1972)Skogsti 1946

Olje på plate
100x81
Signert og datert nede t.h.: H. Dal 46.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
90
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
51x63
Signert nede t.h.: A. Schultz.

{lot.title}
91
Schultz, Alexander(1901-1981)Hus i vinterlandskap

Olje på lerret
50x63
Signert nede t.h.: A. Schultz

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
92
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Stillhet

Pastell på papir, lysmål
35x40
Signert nede t.h.: E H J.

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
93
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Jomfru Maria

Olje på lerret
100x100
Signert nede t.v.: Erik H-J.

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
94
Juell, Tore(1942-)Februaraften

Olje på plate
81x61
Signert nede t.v.: T. Juell

{lot.title}
95
Harr, Karl-Erik(1940-)Mild Lofotvinter

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: K E Harr

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
96
Rose, Knut(1936-2002)Å seile 1967

Olje på lerret
116x116
Signert og datert nede t.h.: K. Rose 67

{lot.title}
97
Rose, Knut(1936-2002)Med vogn

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h.: Knut Rose

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
98
Weidemann, Jakob(1923-2001)Nordlyset 1966

Olje på lerret
150x115
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66.

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 460 000
{lot.title}
99
Johannessen, Jens(1934-)Det var en stjerne i mitt liv 1971

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: JJ 71

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 550 000
{lot.title}
100
Bolling, Svein(1948-)Hvilende figur (Studie)

Tempera på plate
92x81
Signert nede t.h.: Bolling.

Tilslag NOK 86 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her