Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Rød mur og trær Fra omegnen av Amiens

Olje på plate
52x38
Signert nede t.h.: F.T.

Malt i 1899. Fra omegnen av Amiens. Påtegnet med tittel på engelsk på baksiden av platen: "A ruined convent". Også påtegnet på baksiden av platen: "Rød mur og Træer". Likeledes påtegnet på baksiden av platen: "Fritz Thaulow Sale 1928".

Studieutstilling 1910, med tittel: "Rød Mur og Træer. Omegnen av Amiens". Salgsutstilling New York 1928, kat.nr. 39, med tittel: "A ruined convent", avbildet i katalogen s. 19.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00