Bergslien, Nils(1853-1928)
Pike, gutt og eldre mann i interiør
Olje på lerret
55x69
Signert nede t.h.: N. Bergslien
Vurdering
Auksjonert torsdag 14. desember 2006 kl 17:00
Tilslag NOK 40 000
Olje på lerret
55x69
Vurdering
Nils Bergslien holdt seg til folkelivsskildringen i tradisjonen fra nasjonalromantikken. Bildene hans bygger som regel ikke på et grundig naturstudium, han malte ofte tvert i mot motiver fra sagn og eventyr, og ofte har bildene hans et humoristisk tilsnitt.