Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1918
Olje på lerret
75x100
Akvarell på papir, lysmål
12x19
Signert og datert nede t.v.: 3. Juni 1856 A. Askevold
Serigrafi, lysmål
50x78
Signert nede t.h.: Jan Baker
Litografi, lysmål
50x62
Signert nede t.h.: A E Bergman.
Radering, lysmål
51x41
Signert nede t.h.: Anne Breivik
Akvarell og pastell på papir, lysmål
84x60
Signert nede t.h.: Bj Carlsen.
Radering, lysmål
40x30
Signert nede t.h.: F. Christensen
Blyant på papir, lysmål
24x32
Signert nede t.v.: AE
Gouache, lysmål
31x24
Signert nede t.v.: Arne Ekeland
Serigrafi, lysmål
40x46
Gouache på papir, lysmål
24x24
Signert nede t.v.: AE.
Blyant på papir
36x24
Signert nede t.v.: AE
Blandingsteknikk på papir
41x33
Signert nede t.h.: Arne Ekeland.
Serigrafi med håndkolorering, lysmål
50x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
50x41
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
52x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
46x62
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -82
Serigrafi, lysmål
45x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
47x64
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
60x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
47x56
Signert i platen nede t.h.: Kai Fjell
Akvarell på papir
21x30
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 83
Tegning, lysmål
62x87
Signert nede t.h.: Groth
Serigrafi, lysmål
43x58
Signert nede t.h.: Else Hagen
Litografi, lysmål
41x36
Signert nede t.h.: Else Hagen
Akvarell på papir, lysmål
15x17
Signert og datert nede t.h.: JJ 73
Serigrafi
74x56
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen 75
Serigrafi, lysmål
27x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Litografi
65x48
Signert og nede t.h.: Jorn 69
Litografi
65x48
Signert og datert nede t.h.: Jorn 69
Litografi
65x48
Litografi, lysmål
42x52
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -72
Litografi, lysmål
43x51
Signert nede t.h.: Harald Kihle
Litografi, lysmål
49x58
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -68
Litografi, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle-74
Akvarell på papir, lysmål
50x64
Signert nede t.h.: Krauskopf
Raderinger
43x30
Alle signert med blyant nede t.h.: Henrik Lund
Radering, lysmål
12x10
Signert i platen: M Påtegnet i platen nede t.v.: Peint et Gravé par Manet 1862.
Blandingsteknikk og collage på papir, lysmål
40x60
Signert nede t.h.: B M 87
Fettstift og gouache på papir
46x62
Signert nede t.h.: A Normann
Litografi, lysmål
90x62
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 85.
Litografi, lysmål
57x91
Signert nede t.h.: VP-65
Fargelitografi, lysmål
68x60
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1944
Gouache på papir, lysmål
36x46
Signert nede t.h.: Per Rom
Litografi
40x29-43x60
Alle signert med blyant nede t.h.: Vebjørn Sand
Tresnitt i svart på tynt beige papir
22x27,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt i svart på tynt hvitt papir
28,5x22
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt i svart på gulhvitt papir
25x34
Signert nede t.h.: John Savio
25,5x31
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt i svart på papir, oppklebet på papp
23,5x30
Signert med blyant nede t.h.: John Savio
23,5x29
25,5x34
Signert nede t.h.: John Savio
25x34
26,5x33,5
23x29,5
Blandingsteknikk på papir, lysmål
74x55
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Fargeradering, lysmål
48x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Fargeradering, lysmål
52x69
Blyant på papir
22,5x28
Signert nede t.h.: Tidemand
Litografi, lysmål
52x67
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Gouache på papir, lysmål
38x55
Usignert
Litografi på papir, lysmål
31x46
Tegnet av A. Mayer
Pastell, lysmål
41x46
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker
Pastell, lysmål
41x46
Signert nede t.v.: G. Undersaker - 1916
Pastell, lysmål
42x46
Signert nede t.h.: G. Undersaker 16-
Pastell, lysmål
41x46
Signert nede t.v.: G. Undersaker 16
Blyant på papir, lysmål
42x30
Signert nede t.h.: Weidemann.
Akvarell på papir, lysmål
40x31
Signert og datert nede t.h.: Jakob -60.
Akvarell på papir, lysmål
25x19,5
Signert med blyant nede t.v.: Weidemann
Litografi med håndkolorering, lysmål
67x53
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi, lysmål
31x33
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65
Radering, lysmål
32x40
Signert i platen nede t.h.: EW Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold
Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.v.: Frans W
Litografi, lysmål
50x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg
Radering, lysmål
24x33
Signert og datert i platen: Zorn 1914
Signert med blyant nede t.h.: Zorn
Radering, lysmål
17x12
Signert og datert i platen: Zorn 1907
Radering, lysmål
15x23
Olje på lerret
60x81
Signert nede t.v.: Aulie
Olje på lerret
82x101
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
66x92
Usignert
Olje på plate
52x62
Signert nede t.v.: C. W Barth
Olje på plate
19x15
Signert nede t.v.: CW Barth
Olje på plate
46x55
Signert og datert oppe t.v. E. Berger 1949
Olje på plate
38x46
Signert oppe t.h.: E. Berger
Olje på lerret
65x84
Signert oppe t.h.: E. Berger
Olje på lerret
43x65
Signert og datert nede t.h.: Anton Bergh 1872.
Olje på lerret
55x69
Signert nede t.h.: N. Bergslien
Olje på lerret
27x40
Signert og datert nede t.h.: Fr Borgen 87
Olje på lerret
48x36
Signert nede t.v.: Bowen Datert nede t.h.: 1995
Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Iac Bratland
Olje på lerret
73x60
Signert nede t.h.: Finn Christensen
Olje på lerret
46x63
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Hans Dahl Borgun. 23. Aug 77.
Olje på lerret
22x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Strandheim Hans Dahl juli 1917
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Annar Eggen 45
Olje på lerret
92x73
Signert nede t.h.: Arne Ekeland
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -59
Olje på lerret
53x59
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 45
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55
Olje på papir, oppklebet på plate
19x28
Signert nede t.v.: Thorvald Erichsen.
Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.
Olje på lerret
100x93
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1921
Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: H. Finne-Grønn.
Olje på lerret
40x50
Signert nede t.v.: Thomas Frang
Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: Pol Gauguin 25
Olje på lerret
46x62
Usignert
Olje på lerret
32x49
Signert og datert nede t.v.: I. G. -98
Olje på lerret
49x58
kirsebær og blomster 1928
Signert og datert nede t.h.: S Grande -28
Olje på lerret
48x57
Signert nede t.v.: J. Grenness
Olje på lerret
47x54
Signert og datert nede t.h.: A Hagn -11
Olje på lerret
120x180
Signert og datert nede t.h.: G. Haukebö 62.
Olje på lerret
34x55
Signert nede t.v.: O. Hennig
Olje på lerret
47x75
Signert nede t.v.: O. Hennig
Olje på lerret
51x71
Signert nede t.v.: O. Hennig
Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb - 79
Olje på lerret
48x42
Usignert
Olje på lerret
60x40
Signert og datert oppe t.h.: Tor Hoff -57
Olje på lerret
61x74
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 56
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 59
Olje på lerret
44x51
Signert nede t.h.:K. Holbø 1901
Olje på lerret
44x57
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret, oppklebet på plate
49x55
Signert nede t.v.: Th Holmboe
46x31
Signert og datert nede t.v.: T Holmboe 89.
Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1951
Olje på lerret
39x50
Signert nede t.v.: A J.
Olje på lerret
46x64
Signert nede t.h.: A J.
Olje på lerret
63x117
Signert nede t.h.: N. A. Johannesen
Olje på lerret
60x55
Signert nede t.h.: EHJ.
Olje på plate
38x46
Olje på lerret
58x50
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Lars Jorde. 10 (?)
Olje på plate
41x47
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. 23.
Olje på lerret
74x90
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde -11
Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 34
Olje på plate
41x90
Signert og datert nede t.v.: T. Juell
Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.h.: T Juell
Olje på plate
65x81
Olje på plate
33x41
Olje og collage på lerret
55x84
Signert og datert nede t.h.: Morten Juvet 86
Olje på lerret
32x41
Signert nede t.v.: Kaulum.
Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: A. Kavli
Olje på ovalt lerret, oppklebet på oval plate
85x58
og olje på plate Alle signert: A. K.
Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L. Kielland. 1896.
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: H. Kihle
Olje på treplate
54x36
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 89
Olje på lerret
80x60
Olje og bladgull på tre
Diam.: 50 cm.
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 97
Olje og bladgull på tre
110x48
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 91
Olje på lerret
67x90
Signert nede t.v.: RK
Olje på lerret
89x116
Signert nede t.v.: RK
Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg
Olje på lerret
82x100
Signert nede t.v.: Per Krohg
Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Per Krohg
Olje på plate
42x51
Signert og datert nede t.h.: Th. L.-J. 42
Olje på lerret
100x110
Signert nede t.h.: Unni Lund
Olje på plate
35x27
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1921
33x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Alf Lundeby Roma april 1924
35x27
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Roma 1923
Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: WM 31
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: T Moe
Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller - 88
Olje på lerret
45x56
Signert nede t.h.: G. Neels-Hansson.
Olje på plate
27x46
Signert og datert oppe t.h.: Carl Nesjar 1943.
Olje på plate
36x42
Signert og datert nede t.h.: C. N. 44.
Olje på plate
25x36
Signert og datert nede t.h.: Fini -50
Olje på lerret
66x43
Signert nede t.v.: Onsager
Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v.: Rob. Panitzsch. 1916.
44x39
Signert nede t.h.: Eilif P.
Olje på lerret
48x75
Signert nede t.v.: P. Petri
Olje på mahgoniplate
31x40
Signert nede t.h.: H. E. Reyntjes.
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Risberg -65.
Olje på lerret
24x30
Signert og datert nede t.h.: Risberg 59.
Olje på lerret
66x82
Olje på lerret
92x75
Signert og datert nede t.h.: K. Rose - 70
Olje på lerret
25x32
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -65
Olje på plate
72x52
Signert og datert (speilvendt) nede t.h.: Hans Ryggen 1937
Olje på plate
32x38
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg. 33.
Olje på plate
31x37
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg -36
Olje på plate
26x30
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 25.
30x49
Signert nede t.h.: OS
Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje
Olje på lerret
28x44
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Helsingør 9/9 74 E Skari
Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Skredsvig.
Olje på lerret
131x162
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparr -65
Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre - 80
Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: A C Svarstad
Olje på plate
46x55
Usignert
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: HS 17
Olje på plate
46x55
Usignert
Olje på plate
29x48
Signert nede t.v.: HS
Olje på plate
22x27
Signert nede t.v.: HS
Olje på lerret
34x47
Signert nede t.v.: Marie Tannæs
Olje på lerret
41x51
Signert, antagelig av kunstnerens enke Alexandra Thaulow, nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
59x68
Signert nede t.h.: R Th
Olje på lerret
60x73
Usignert
Olje på lerret
56x155
Usignert
Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 41
Olje på lerret
50x100
Usignert
Olje på lerret
28x36
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Wiedø (?) i Norge Brorson. 1851
Olje på lerret
36x56
Signert nede t.v.: E. Ulving.
Olje på lerret
66x100
Signert nede t.h.: E. Ulving.
Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker. 44.
Olje på lerret
55x70
Signert nede t.v.: Edv. Vigebo - 39.
Olje på plate
60x42
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 41.
Olje på papir
39x28
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 78.
Olje på lerret
68x76
Signert og datert nede t.h.: Hans Ødegaard 1916.
Bronsemalt gipsrelieff
48x36
Signert og datert: Jac. Nevdahl 1936
Relieff i keramikk
62x45
Signert nede t.h. TH. Rittun
Sølv
H: 53 cm. Vekt: 4.706 gr.
Stemplet: Thune 830 S Nybarokk, ca. 1914.
Sølv
H: 22,5 cm. Vekt: 1048 gr.
Trondheim 1729. Barokk. Mester: Jens Jacob Reimers, virksom 1727-1770.
Grønt glass
H: 29 cm.
Antageligvis dansk. Tidlig 1800-tallet.
Grålig glass
H: 14,5 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.
Grålig glass
H: 16 cm.
Grålig glass
H: 15,5 cm.
Grålig glass
H: 16 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1800.
Grålig glass
H: 14,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1750-1770.
Grålig glass
H: 15 cm.
Grålig glass
H: 21 cm.
Manganfarget glass
H: 20 cm.
Grønlig glass
L: 16 cm.
Gjøvik, ca. 1810-1840.
Blått glass
L: 21 cm.
Gjøvik Glassverk, ca. 1820. Empire.
Grålig glass
L: 12,5 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1770-1800.
Klart glass
H: 29,5 cm.
Hadeland, ca. 1900.
Blått glass
H: 33 cm.
Grålig glass
H: 16,5 cm.
Antagelig tysk, 1700-tallet.
Grålig glass
H: 16 cm.
Grålig glass
H: 17 cm.
Grålig glass
H: 15,5 cm.
Grålig glass
H: 17 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1800. "Perl Kelchen".
Klart glass
H: 16,5 cm.
Ametystfarget glass
H: 16,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1770.
Grålig glass
H: 17,6 og 17,8 cm.
Nøstetangen, ca. 1750-60.
Grålig glass
H: 15,2 cm.
Grålig glass
H: 15,5 cm.
Grålig glass
H: 18,5 cm.
Hurdal, ca. 1780. Gravert av Villas Vinter.
Bøk
H: 108 cm.
Rokokko. Trondheim, ca. 1760
Bøk
H: 105 cm.
Rokokko. Norge, ca. 1760.
Bøk
H: 110 cm.
Rokokko, Trondheim, ca. 1760.
Vevet ull
L: 778 cm. B: 62 cm.
Skal ha vært brukt som trappeløper i huset Leveld (Huset brant ned i 1981).
Kobberstikk, lysmål
37x44
Stukket av Georg Haas
Kobberstikk, lysmål
36x46
Etter maleri av Lorentzen