Auksjon torsdag 14. desember 2006 kl 17:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Vinterlandskap 1918

Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1918

{lot.title}
1
Askevold, Anders(1834-1900)Studie av landskap med bro 1856

Akvarell på papir, lysmål
12x19
Signert og datert nede t.v.: 3. Juni 1856 A. Askevold

{lot.title}
2
Baker, Jan(1939-)Rådsmenn 1977

Serigrafi, lysmål
50x78
Signert nede t.h.: Jan Baker

{lot.title}
3
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Mørk sol

Litografi, lysmål
50x62
Signert nede t.h.: A E Bergman.

NOK 3 000
{lot.title}
4
Breivik, Anne(1932-)I det grønne - II

Radering, lysmål
51x41
Signert nede t.h.: Anne Breivik

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
5
Carlsen, Bjørn(1945-)Hode og sol

Akvarell og pastell på papir, lysmål
84x60
Signert nede t.h.: Bj Carlsen.

{lot.title}
6
Christensen, Finn(1920-2009)Komposisjon

Radering, lysmål
40x30
Signert nede t.h.: F. Christensen

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
7
Ekeland, Arne(1908-1994)Figurer og maskindeler

Blyant på papir, lysmål
24x32
Signert nede t.v.: AE

{lot.title}
8
Ekeland, Arne(1908-1994)Skogslandskap

Gouache, lysmål
31x24
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

NOK 10 000
{lot.title}
9
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
40x46

{lot.title}
10
Ekeland, Arne(1908-1994)Vandrende familie med kjerre

Gouache på papir, lysmål
24x24
Signert nede t.v.: AE.

NOK 10 000
{lot.title}
11
Ekeland, Arne(1908-1994)Ave Maria

Blyant på papir
36x24
Signert nede t.v.: AE

NOK 10 000
{lot.title}
12
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer

Blandingsteknikk på papir
41x33
Signert nede t.h.: Arne Ekeland.

{lot.title}
13
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi med håndkolorering, lysmål
50x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
14
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi, lysmål
50x41
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
15
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Serigrafi, lysmål
52x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
16
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og sønn

Serigrafi, lysmål
46x62
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 19 500
{lot.title}
17
Fjell, Kai(1907-1989)Sjalusi 1982

Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -82

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
18
Fjell, Kai(1907-1989)Høst

Serigrafi, lysmål
45x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
19
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
47x64
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
20
Fjell, Kai(1907-1989)Den blå krukke

Serigrafi, lysmål
60x48
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
21
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Serigrafi, lysmål
47x56
Signert i platen nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
22
Fjell, Kai(1907-1989)Ventende kvinner

Akvarell på papir
21x30
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
23
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende akt 1983

Akvarell på papir
21x30
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 83

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
24
Groth, Jan(1938-)Komposisjon

Tegning, lysmål
62x87
Signert nede t.h.: Groth

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
25
Hagen, Else(1914-2010)Figurkomposisjon

Serigrafi, lysmål
43x58
Signert nede t.h.: Else Hagen

{lot.title}
26
Hagen, Else(1914-2010)Alt betyr noe annet

Litografi, lysmål
41x36
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 2 000
{lot.title}
27
Johannessen, Jens(1934-)Landskap 1973

Akvarell på papir, lysmål
15x17
Signert og datert nede t.h.: JJ 73

{lot.title}
28
Johannessen, Jens(1934-)Farvel til et loppemarked 1975

Serigrafi
74x56
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen 75

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
29
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Alene (Fra Finnmark)

Serigrafi, lysmål
27x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

{lot.title}
30
Jorn, Asger(1914-1973)Komposisjon 1969

Litografi
65x48
Signert og nede t.h.: Jorn 69

NOK 5 000
{lot.title}
31

Litografi
65x48
Signert og datert nede t.h.: Jorn 69

NOK 5 000
{lot.title}
32

Litografi
65x48

NOK 5 000
{lot.title}
33
Kihle, Harald(1905-1997)Hesteleik 1972

Litografi, lysmål
42x52
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -72

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
34
Kihle, Harald(1905-1997)Guro på støylen

Litografi, lysmål
43x51
Signert nede t.h.: Harald Kihle

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
35
Kihle, Harald(1905-1997)Høylasset

Litografi, lysmål
49x58
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -68

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
36
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rir til kyrkje 1974

Litografi, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle-74

{lot.title}
37
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Kystlandskap med hus og småbåter i havn

Akvarell på papir, lysmål
50x64
Signert nede t.h.: Krauskopf

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
38
Lund, Henrik(1879-1935)Mappe med portretter av kjente personer

Raderinger
43x30
Alle signert med blyant nede t.h.: Henrik Lund

{lot.title}
39
Manet, Edouard(1832-1883)Portrett av Charles Baudelaire, i profil med hatt

Radering, lysmål
12x10
Signert i platen: M Påtegnet i platen nede t.v.: Peint et Gravé par Manet 1862.

{lot.title}
40
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Jakten 1987

Blandingsteknikk og collage på papir, lysmål
40x60
Signert nede t.h.: B M 87

{lot.title}
41
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Berlin

Fettstift og gouache på papir
46x62
Signert nede t.h.: A Normann

NOK 30 000
Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
42
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Komposisjon 1985

Litografi, lysmål
90x62
Signert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 85.

{lot.title}
43
Pasmore, Victor(1908-1998)Komposisjon 1965

Litografi, lysmål
57x91
Signert nede t.h.: VP-65

{lot.title}
44
Rian, Johs.(1891-1981)Oppstilling med blomster i vinduskarm 1944

Fargelitografi, lysmål
68x60
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1944

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
45
Rom, Per(1903-1985)Komposisjon

Gouache på papir, lysmål
36x46
Signert nede t.h.: Per Rom

{lot.title}
46
Sand, Vebjørn(1966-)Grafikk-mappen Ad fontes

Litografi
40x29-43x60
Alle signert med blyant nede t.h.: Vebjørn Sand

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
47
Savio, John(1902-1938)Alene

Tresnitt i svart på tynt beige papir
22x27,5
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
48
Savio, John(1902-1938)Enslig furu

Tresnitt i svart på tynt hvitt papir
28,5x22
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
49
Savio, John(1902-1938)April

Tresnitt i svart på gulhvitt papir
25x34
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
50
Savio, John(1902-1938)Alene (Okto)

25,5x31
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
51
Savio, John(1902-1938)Reinkalver

Tresnitt i svart på papir, oppklebet på papp
23,5x30
Signert med blyant nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
52
Savio, John(1902-1938)Hvalp og reinokse

23,5x29

{lot.title}
53
Savio, John(1902-1938)(Suopan) Lasso

25,5x34
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
54
Savio, John(1902-1938)Lassokaster

25x34

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
55
Savio, John(1902-1938)Kveld ved Osan, Svolvær

26,5x33,5

{lot.title}
56
Savio, John(1902-1938)Godvær

23x29,5

{lot.title}
57
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Blandingsteknikk på papir, lysmål
74x55
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
58
Thaulow, FritsBroen i Amiens

Fargeradering, lysmål
48x59
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
59
Thaulow, Frits(1847-1906)Diligencen

Fargeradering, lysmål
52x69

{lot.title}
60
Tidemand, Adolph(1814-1876)Studie til Brudetog gjennom skogen

Blyant på papir
22,5x28
Signert nede t.h.: Tidemand

{lot.title}
61
Tveter, Kåre(1922-2012)August

Litografi, lysmål
52x67
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

{lot.title}
62
Ukjent, kunstnerSkuteportrett Munter av Sarpsborg

Gouache på papir, lysmål
38x55
Usignert

NOK 10 000
{lot.title}
63
Ukjent, kunstnerProspekt over Bergen fra Fredriksberg festning

Litografi på papir, lysmål
31x46
Tegnet av A. Mayer

{lot.title}
64
Undersaker, Gustav(1887-1972)Høstlandskap med hus 1916

Pastell, lysmål
41x46
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
65
Undersaker, Gustav(1887-1972)Kystlandskap med hus 1916

Pastell, lysmål
41x46
Signert nede t.v.: G. Undersaker - 1916

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
66
Undersaker, Gustav(1887-1972)Hus ved landevei 1916

Pastell, lysmål
42x46
Signert nede t.h.: G. Undersaker 16-

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
67
Undersaker, Gustav(1887-1972)Hus i kystlandskap, solnedgang 1916

Pastell, lysmål
41x46
Signert nede t.v.: G. Undersaker 16

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akt 1961

Blyant på papir, lysmål
42x30
Signert nede t.h.: Weidemann.

{lot.title}
69
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akt 1960

Akvarell på papir, lysmål
40x31
Signert og datert nede t.h.: Jakob -60.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
70
Weidemann, Jakob(1923-2001)Pilkasteren

Akvarell på papir, lysmål
25x19,5
Signert med blyant nede t.v.: Weidemann

{lot.title}
71
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering, lysmål
67x53
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
72
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1965

Litografi, lysmål
31x33
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65

{lot.title}
73
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fjellgård

Radering, lysmål
32x40
Signert i platen nede t.h.: EW Signert med blyant nede t.h.: Erik Werenskiold

{lot.title}
74
Widerberg, Frans(1934-2017)Flåten

Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.v.: Frans W

{lot.title}
75
Widerberg, Frans(1934-2017)Komposisjon

Litografi, lysmål
50x61
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
76
Zorn, Anders(1860-1920)Elin 1914

Radering, lysmål
24x33
Signert og datert i platen: Zorn 1914
Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
77
Zorn, Anders(1860-1920)Sommar 1907

Radering, lysmål
17x12
Signert og datert i platen: Zorn 1907

{lot.title}
78
Zorn, Anders(1860-1920)Mot strømmen 1919

Radering, lysmål
15x23

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
79
Aulie, Reidar(1904-1977)Bymotiv

Olje på lerret
60x81
Signert nede t.v.: Aulie

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
80
Aulie, Reidar(1904-1977)Blind tigger med hund og sveivegrammofon

Olje på lerret
82x101
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 23 000 med forbehold
{lot.title}
81
Balke, Peder(1804-1887)Herregården Alby på Jeløen sett fra sjøen

Olje på lerret
66x92
Usignert

{lot.title}
82
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Opprørt sjø

Olje på plate
52x62
Signert nede t.v.: C. W Barth

{lot.title}
83
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Makrellbåter vender hjem

Olje på plate
19x15
Signert nede t.v.: CW Barth

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
84
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåter i storm 1949

Olje på plate
46x55
Signert og datert oppe t.v. E. Berger 1949

{lot.title}
85
Berger, Einar(1890-1961)Sittende mann i landskap

Olje på plate
38x46
Signert oppe t.h.: E. Berger

{lot.title}
86
Berger, Einar(1890-1961)Båter i havn

Olje på lerret
65x84
Signert oppe t.h.: E. Berger

{lot.title}
87
Bergh, Anton(1828-1907)Rypefangst med snare 1872

Olje på lerret
43x65
Signert og datert nede t.h.: Anton Bergh 1872.

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
88
Bergslien, Nils(1853-1928)Pike, gutt og eldre mann i interiør

Olje på lerret
55x69
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
89
Borgen, Fredrik(1852-1907)Skjærgårdslandskap med seilskute 1887

Olje på lerret
27x40
Signert og datert nede t.h.: Fr Borgen 87

{lot.title}
90
Bowen, Eric(1929-2002)Mother & Child

Olje på lerret
48x36
Signert nede t.v.: Bowen Datert nede t.h.: 1995

NOK 5 000
{lot.title}
91
Bratland, Jacob(1859-1906)Kystlandskap med hus

Olje på lerret
50x66
Signert nede t.v.: Iac Bratland

{lot.title}
92

Olje på lerret
73x60
Signert nede t.h.: Finn Christensen

{lot.title}
93
Dahl, Hans(1849-1937)Kvinne i gresset ved Borgun 1877

Olje på lerret
46x63
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Hans Dahl Borgun. 23. Aug 77.

{lot.title}
94
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Strandheim 1917

Olje på lerret
22x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Strandheim Hans Dahl juli 1917

{lot.title}
95
Eggen, Annar(1897-1977)Vinter Opdal 1945

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Annar Eggen 45

NOK 5 000
{lot.title}
96
Ekeland, Arne(1908-1994)Intermesso

Olje på lerret
92x73
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
97
Enger, Erling(1899-1990)Skogslandskap med bjerkestammer 1959

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -59

Tilslag NOK 16 000
98
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med telefonstolper 1945

Olje på lerret
53x59
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger 45

{lot.title}
99
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: EE 55

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
100
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap fra Kviteseid

Olje på papir, oppklebet på plate
19x28
Signert nede t.v.: Thorvald Erichsen.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
101
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Sommerlandskap 1936

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
102
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Sittende kvinne og mann på sti 1921

Olje på lerret
100x93
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1921

{lot.title}
103
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Fra Ramsøy, Sørlandet

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h.: H. Finne-Grønn.

{lot.title}
104
Frang, Thomas(1889-1968)Fra Professor Aschehougs Plass Oslo

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.v.: Thomas Frang

{lot.title}
105
Gauguin, Pola(1883-1961)Provence 1925

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.v.: Pol Gauguin 25

{lot.title}
106
Gjøs, Ferdinand(1790-1852)Tuengen i Vestre Aker

Olje på lerret
46x62
Usignert

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
107
Gløersen, Jakob(1852-1912)Vårløsning 1898

Olje på lerret
32x49
Signert og datert nede t.v.: I. G. -98

NOK 5 000
{lot.title}
108
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med flaske, hetvinsglass,

Olje på lerret
49x58
kirsebær og blomster 1928
Signert og datert nede t.h.: S Grande -28

{lot.title}
109
Grenness, Johannes(1875-1963)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
48x57
Signert nede t.v.: J. Grenness

{lot.title}
110
Hagn, Alfred(1882-1958)Blomstrende frukttrær 1911

Olje på lerret
47x54
Signert og datert nede t.h.: A Hagn -11

{lot.title}
111
Haukebø, Gunnar(1909-1993)Elven 1962

Olje på lerret
120x180
Signert og datert nede t.h.: G. Haukebö 62.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
112
Hennig, Otto(1871-1920)Vinter

Olje på lerret
34x55
Signert nede t.v.: O. Hennig

{lot.title}
113
Hennig, Otto(1871-1920)Gateparti

Olje på lerret
47x75
Signert nede t.v.: O. Hennig

{lot.title}
114
Hennig, Otto(1871-1920)Maiaften

Olje på lerret
51x71
Signert nede t.v.: O. Hennig

{lot.title}
115
Heramb, Thore(1916-2014)Landskap 1979

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb - 79

{lot.title}
116
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kvinneportrett

Olje på lerret
48x42
Usignert

{lot.title}
117
Hoff, Tor(1925-1976)En munk 1957

Olje på lerret
60x40
Signert og datert oppe t.h.: Tor Hoff -57

{lot.title}
118
Hoff, Tor(1925-1976)De tre gratier 1956

Olje på lerret
61x74
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 56

{lot.title}
119
Hoff, Tor(1925-1976)Oppstilling med flasker 1959

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 59

{lot.title}
120
Holbø, Kristen(1869-1953)Figurer i interiør 1901

Olje på lerret
44x51
Signert nede t.h.:K. Holbø 1901

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
121
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fjellparti med vann

Olje på lerret
44x57
Signert nede t.v.: Th Holmboe

{lot.title}
122
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med seilbåter

Olje på lerret, oppklebet på plate
49x55
Signert nede t.v.: Th Holmboe

{lot.title}
123
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Landskap med damplokomotiv 1889

46x31
Signert og datert nede t.v.: T Holmboe 89.

{lot.title}
124
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende syriner

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
125
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Vårkveld 1951

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1951

{lot.title}
126
Jacobsen, August(1868-1955)Kjøkkeninteriør

Olje på lerret
39x50
Signert nede t.v.: A J.

{lot.title}
127
Jacobsen, August(1868-1955)Kystlandskap

Olje på lerret
46x64
Signert nede t.h.: A J.

{lot.title}
128
Johannesen, Nils Andreas(1844-1926)Fra Godøysund

Olje på lerret
63x117
Signert nede t.h.: N. A. Johannesen

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
129
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Søsken

Olje på lerret
60x55
Signert nede t.h.: EHJ.

Tilslag NOK 47 000
{lot.title}
130
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fra Tomter

Olje på plate
38x46

{lot.title}
131
Jorde, Lars(1865-1939)Oppstilling med krukker og blomster

Olje på lerret
58x50
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Lars Jorde. 10 (?)

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
132
Jorde, Lars(1865-1939)Skjærgårdslandskap 1923

Olje på plate
41x47
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. 23.

{lot.title}
133
Jorde, Lars(1865-1939)Middagssol, Sjodalen 1911

Olje på lerret
74x90
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde -11

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
134
Jorde, Lars(1865-1939)Elvelandskap, 1934

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 34

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
135
Juell, Tore(1942-)Ved Eydehavn

Olje på plate
41x90
Signert og datert nede t.v.: T. Juell

{lot.title}
136
Juell, Tore(1942-)Kystlandskap

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.h.: T Juell

{lot.title}
137
Juell, Tore(1942-)Marsaften, Telemark

Olje på plate
65x81

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
138
Juell, Tore(1942-)Fra Jomfruland

Olje på plate
33x41

{lot.title}
139
Juvet, Morten(1953-)Den røde staven 1986

Olje og collage på lerret
55x84
Signert og datert nede t.h.: Morten Juvet 86

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
140
Kaulum, Haakon(1863-1933)Solstemning, Christianiafjorden

Olje på lerret
32x41
Signert nede t.v.: Kaulum.

{lot.title}
141
Kavli, Arne(1878-1970)På Sørlandet

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 10 000
{lot.title}
142
Kavli, Arne(1878-1970)Teatermotiver

Olje på ovalt lerret, oppklebet på oval plate
85x58
og olje på plate Alle signert: A. K.

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
143
Kielland, Kitty(1843-1914)Fra Jotunheimen 1896

Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L. Kielland. 1896.

{lot.title}
144
Kihle, Harald(1905-1997)Skogslandskap med landevei og hest

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: H. Kihle

Tilslag NOK 17 500 med forbehold
{lot.title}
145
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Porten til det aller helligste 1989

Olje på treplate
54x36
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 89

{lot.title}
146
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Pave Pius IXs gave til verden 1989

Olje på lerret
80x60

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
147
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Komposisjon med alterkalk 1997

Olje og bladgull på tre
Diam.: 50 cm.
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 97

{lot.title}
148
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Relikvieskrin fra Heddal i Valdres 1991

Olje og bladgull på tre
110x48
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 91

{lot.title}
149
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Landskap med figurer

Olje på lerret
67x90
Signert nede t.v.: RK

{lot.title}
150
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Skogslandskap

Olje på lerret
89x116
Signert nede t.v.: RK

NOK 20 000
Tilslag NOK 10 000 med forbehold
{lot.title}
151
Krohg, Per(1889-1965)Oppstilling med blomster i mugge

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Per Krohg

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
152
Krohg, Per(1889-1965)Landskap med plog på et jorde

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.v.: Per Krohg

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
153
Krohg, Per(1889-1965)Cafescene

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Per Krohg

NOK 15 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
154
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Vår på Bygdøy 1942

Olje på plate
42x51
Signert og datert nede t.h.: Th. L.-J. 42

{lot.title}
155
Lund, Unni(1914-2007)Komposisjon

Olje på lerret
100x110
Signert nede t.h.: Unni Lund

{lot.title}
156
Lundeby, Alf(1870-1961)Oppstilling med blomster i krukke 1921

Olje på plate
35x27
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1921

{lot.title}
157
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Roma 1924

33x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Alf Lundeby Roma april 1924

{lot.title}
158
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Monte Pincio Roma 1923

35x27
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby Roma 1923

{lot.title}
159
Midelfart, Willi(1904-1975)Fra Bykle 1931

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.h.: WM 31

{lot.title}
160
Moe, Terje(1943-2004)Akershus I

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: T Moe

{lot.title}
161
Müller, Morten(1828-1911)Skogslandskap med innsjø 1888

Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller - 88

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
162
Neels-Hansson, Gunnar(1883-1967)Nystølen, Nordre Etnedal

Olje på lerret
45x56
Signert nede t.h.: G. Neels-Hansson.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
163
Nesjar, Carl(1920-2015)Fra Kaupang Viksfjord 1943

Olje på plate
27x46
Signert og datert oppe t.h.: Carl Nesjar 1943.

{lot.title}
164
Nesjar, Carl(1920-2015)Veien Fra Viksfjord i Vestfold 1944

Olje på plate
36x42
Signert og datert nede t.h.: C. N. 44.

{lot.title}
165
Nielssen, Finn(1908-1962)Kystlandskap 1950

Olje på plate
25x36
Signert og datert nede t.h.: Fini -50

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
166
Onsager, Søren(1878-1946)Dame med rød bluse

Olje på lerret
66x43
Signert nede t.v.: Onsager

{lot.title}
167
Panitzsch, Robert(1879-1949)Kvinne i interiør ved lampelys 1916

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v.: Rob. Panitzsch. 1916.

{lot.title}
168
Peterssen, Eilif(1852-1928)Togakledd mann med foldede hender

44x39
Signert nede t.h.: Eilif P.

{lot.title}
169
Petri, P(1869-)Fra Lofoten

Olje på lerret
48x75
Signert nede t.v.: P. Petri

{lot.title}
170
Reyntjens, Henrich Engelbert(1817-1859)Kirke og stat, skål Den liberale pastor

Olje på mahgoniplate
31x40
Signert nede t.h.: H. E. Reyntjes.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
171
Risberg, Harald(1917-1996)Vinterkveld Oslo 1965

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Risberg -65.

{lot.title}
172
Risberg, Harald(1917-1996)Garntørk 1959

Olje på lerret
24x30
Signert og datert nede t.h.: Risberg 59.

{lot.title}
173
Risberg, Harald(1917-1996)Garnbøtere 1959

Olje på lerret
66x82

{lot.title}
174
Rose, Knut(1936-2002)Øyet 1970

Olje på lerret
92x75
Signert og datert nede t.h.: K. Rose - 70

{lot.title}
175
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1965

Olje på lerret
25x32
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -65

NOK 5 000
{lot.title}
176
Ryggen, Hans(1894-1956)Mann med trekkspill 1937

Olje på plate
72x52
Signert og datert (speilvendt) nede t.h.: Hans Ryggen 1937

{lot.title}
177
Sandberg, Einar(1876-1947)Hos Amalie i svingen 1933

Olje på plate
32x38
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg. 33.

NOK 5 000
{lot.title}
178
Sandberg, Einar(1876-1947)Fra Langseth 1936

Olje på plate
31x37
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg -36

{lot.title}
179
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Midnattsol ved Nordkapp 1925

Olje på plate
26x30
Signert og datert nede t.v.: Conrad Selmyhr 25.

{lot.title}
180
Sinding, Otto(1842-1909)Fra Capri

30x49
Signert nede t.h.: OS

{lot.title}
181
Sitje, Joronn(1897-1982)Skogsinteriør

Olje på plate
41x33
Signert nede t.v.: J. Sitje

NOK 3 000
{lot.title}
182
Skari, Edvard(1839-1903)Fra Helsingør 1874

Olje på lerret
28x44
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.h.: Helsingør 9/9 74 E Skari

{lot.title}
183
Skredsvig, Christian(1854-1924)St Hans

Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Skredsvig.

{lot.title}
184
Sparre, Victor(1919-2008)Tidlig vår Blå dag 1965

Olje på lerret
131x162
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparr -65

{lot.title}
185
Sparre, Victor(1919-2008)Siste applaus 1980

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre - 80

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
186
Svarstad, Anders(1869-1943)Bylandskap med fabrikkpiper og kirkespir

Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: A C Svarstad

{lot.title}
187
Sørensen, Henrik(1882-1962)Holmsbuhøst

Olje på plate
46x55
Usignert

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
188
Sørensen, Henrik(1882-1962)Seter og fjell Telemark 1917

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: HS 17

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
189
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Råsjøen

Olje på plate
46x55
Usignert

{lot.title}
190
Sørensen, Henrik(1882-1962)Åkerlandskap

Olje på plate
29x48
Signert nede t.v.: HS

{lot.title}
191
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskapskomposisjon

Olje på plate
22x27
Signert nede t.v.: HS

{lot.title}
192
Tannæs, Marie(1854-1939)Kveldsstemning

Olje på lerret
34x47
Signert nede t.v.: Marie Tannæs

{lot.title}
193
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap fra Quimperlé

Olje på lerret
41x51
Signert, antagelig av kunstnerens enke Alexandra Thaulow, nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
194
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap

Olje på lerret
59x68
Signert nede t.h.: R Th

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
195
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Mor og barn

Olje på lerret
60x73
Usignert

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
196
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Figurer i kystlandskap

Olje på lerret
56x155
Usignert

{lot.title}
197
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Akt 1941

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 41

{lot.title}
198
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Havneparti med figurer

Olje på lerret
50x100
Usignert

{lot.title}
199
Ukjent, kunstnerNorsk fjordlandskap 1851

Olje på lerret
28x36
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Wiedø (?) i Norge Brorson. 1851

{lot.title}
200
Ulving, Even(1863-1952)Vinterlandskap med elv

Olje på lerret
36x56
Signert nede t.v.: E. Ulving.

NOK 15 000
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
201
Ulving, Even(1863-1952)Skjærgårdslandskap med hus

Olje på lerret
66x100
Signert nede t.h.: E. Ulving.

NOK 30 000
Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
202
Undersaker, Gustav(1887-1972)Oppstilling med krukker og blomster 1944

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: G. Undersaker. 44.

{lot.title}
203
Vigebo, Edvard(1916-)Åkerlandskap med hus 1939

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.v.: Edv. Vigebo - 39.

{lot.title}
204
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med frukt, mugge og kanne 1941

Olje på plate
60x42
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 41.

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
205
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1978

Olje på papir
39x28
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 78.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
206
Ødegaard, Hans(1876-1943)Landskap med småbruk 1916

Olje på lerret
68x76
Signert og datert nede t.h.: Hans Ødegaard 1916.

{lot.title}
207
Nevdahl, Jacob(1890-1957)Portrett av Edvard Munch 1936

Bronsemalt gipsrelieff
48x36
Signert og datert: Jac. Nevdahl 1936

{lot.title}
208
Rittun, Thorstein(1929-2018)Sommerdag

Relieff i keramikk
62x45
Signert nede t.h. TH. Rittun

{lot.title}
209
Kandelabre

Sølv
H: 53 cm. Vekt: 4.706 gr.
Stemplet: Thune 830 S Nybarokk, ca. 1914.

Tilslag NOK 33 000
{lot.title}
210
Lokkanne

Sølv
H: 22,5 cm. Vekt: 1048 gr.
Trondheim 1729. Barokk. Mester: Jens Jacob Reimers, virksom 1727-1770.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
211
Flaske

Grønt glass
H: 29 cm.
Antageligvis dansk. Tidlig 1800-tallet.

NOK 1 000
212
Vinglass

Grålig glass
H: 14,5 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1760-1800.

213
Vinglass"Nøgen Jomfru"

Grålig glass
H: 16 cm.

NOK 3 000–5 000
214
Vinglass

Grålig glass
H: 15,5 cm.

215
Vinglass"Danziger Kelchen"

Grålig glass
H: 16 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1800.

216
Vinglass"Chrystal Desert"

Grålig glass
H: 14,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1750-1770.

Tilslag NOK 15 000 med forbehold
217
Hetvinsglass

Grålig glass
H: 15 cm.

NOK 3 000–5 000
218
Karaffel

Grålig glass
H: 21 cm.

219
Karaffel

Manganfarget glass
H: 20 cm.

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
220
LommelerkeLøveflaske

Grønlig glass
L: 16 cm.
Gjøvik, ca. 1810-1840.

NOK 1 000–1 500
221
Lommelerke

Blått glass
L: 21 cm.
Gjøvik Glassverk, ca. 1820. Empire.

222
Lommelerke

Grålig glass
L: 12,5 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1770-1800.

NOK 1 000–1 500
{lot.title}
223
Lokkpokal

Klart glass
H: 29,5 cm.
Hadeland, ca. 1900.

NOK 5 000
{lot.title}
224
Potpourikrukke med lokk

Blått glass
H: 33 cm.

225
Vinglass

Grålig glass
H: 16,5 cm.
Antagelig tysk, 1700-tallet.

226
Vinglass"Perl Kelchen"

Grålig glass
H: 16 cm.

227
Vinglass

Grålig glass
H: 17 cm.

228
Vinglass"Perl Kelchen"

Grålig glass
H: 15,5 cm.

229
Vinglass

Grålig glass
H: 17 cm.
Nøstetangen/Hurdal, ca. 1750-1800. "Perl Kelchen".

230
Vinglass"Perl Kelchen"

Klart glass
H: 16,5 cm.

231
Vinglass"Danziger Kelchen"

Ametystfarget glass
H: 16,5 cm.
Nøstetangen, ca. 1770.

232
Vinglass"Chrystal Desert"

Grålig glass
H: 17,6 og 17,8 cm.
Nøstetangen, ca. 1750-60.

Tilslag NOK 25 000 med forbehold
233
Vinglass

Grålig glass
H: 15,2 cm.

234
Vinglass"Perl Kelchen"

Grålig glass
H: 15,5 cm.

235
Vinpokal

Grålig glass
H: 18,5 cm.
Hurdal, ca. 1780. Gravert av Villas Vinter.

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
236
Armstol

Bøk
H: 108 cm.
Rokokko. Trondheim, ca. 1760

NOK 15 000
Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
237
Stol

Bøk
H: 105 cm.
Rokokko. Norge, ca. 1760.

NOK 10 000
{lot.title}
238
Stoler

Bøk
H: 110 cm.
Rokokko, Trondheim, ca. 1760.

{lot.title}
239
LøperFra Gerhard Munthes hjem på Lysaker

Vevet ull
L: 778 cm. B: 62 cm.
Skal ha vært brukt som trappeløper i huset Leveld (Huset brant ned i 1981).

NOK 30 000
{lot.title}
240
Ukjent, kunstnerFra Leerfossen ved Trondheim

Kobberstikk, lysmål
37x44
Stukket av Georg Haas

{lot.title}
241
Ukjent, kunstnerFra Fossum jernverk ved Bogstad

Kobberstikk, lysmål
36x46
Etter maleri av Lorentzen

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her