Auksjon torsdag 14. desember 2006 kl 17:00
Kielland, Kitty(1843-1914)
Fra Jotunheimen 1896

Olje på lerret
51x96
Signert og datert nede t.v.: Kitty L. Kielland. 1896.

Vurdering

Auksjonert torsdag 14. desember 2006 kl 17:00

Fra 1896 og fremover malte hun ofte i Jotunheimen og i Rondane. Det bare, storlinjede høyfjellslandskapet kunne på naturalistisk bakgrunn tilpasses tidens krav om forenkling. …Skjønt forenklede og stiliserende, var også disse bildene friluftsmalerier. Nk.