Hoff, Tor(1925-1976)
Oppstilling med flasker 1959
Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Tor Hoff 59
Bemalt på baksiden av lerretet med en oppstilling med glass på et bord. På det ene glasset er det en påskrift med penn på klokken samt en kvinneskikkelse på stetten. Det er også tegnet med pennen et mannsansikt i bordets sarg. På glasset står: "Søk ikke din Munn ved mine Leber; søk ikke den Fremmede ved Poeten; Syv roser senere bruser Brønnen!" (?)
Vurdering
Auksjonert torsdag 14. desember 2006 kl 17:00
Tilslag NOK 8 000