Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Gamle Logen, Store Sal

Prins, Eugen (1865-1947)
Elegi II

Olje på lerret
71x64
Signert, datert og påtegnet på baksiden av lerretet: "Elegi. V. Udde 1894. Eugen."

UTSTILT:

Statens Vårutstilling, Kristiania 1894. Paris 1895. Internationale Kunst-Ausstellung Berlin 1896, kat.nr. 2437? Stockholm 1897. Utstilling av skandinaviske malere, Det keiserlige selskap for kunstens fremme, St. Petersburg 1897. Blomqvist Kunstutstilling, Kristiania 1901. Nordische Kunst-Ausstellung in Kaiser Wilhelm Museum in Krefeld am Rhein 1902. Christiania Kunstforening, retrospektiv utstilling, 1925. Nasjonalgalleriet 1988, kat.nr. 33, med tittel "Elegi II". Prins Eugens Waldemarsudde 1998-99, kat.nr. 98. Lysakerkretsen, Bærum Kunstforening 2005.

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000

Tilslag NOK 300 000