Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Gamle Logen, Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Skredsvig, Christian(1854-1924)P. Chr. Asbjørnsen på tur med fiskergutt 1897

Olje på lerret
83x74
Signert og datert nede t.h.: Chr Skredsvig. 97

{lot.title}
2
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Måneskinn over Elben 1843

Olje på papir, oppklebet på plate
21,5x26
Signert og datert nede t.h.: Dahl 1843

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 380 000
{lot.title}
3
Balke, Peder(1804-1887)Seilbåt i kystlandskap

Olje på lerret, oppklebet på plate
12x18
Utydelig signert nede på midten.: Balke

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
4
Bøe, Frants(1820-1891)Roser

Olje på lerret
29x37
Noe utydelig signert nede t.v.: F Bøe

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
5
Barlag, Philip(1840-1913)Kystlandskap med folkeliv 1868

37x53
Signert og datert nede t.v.: Barlag 68.

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
6
Wexelsen, Christian(1830-1883)Fra Mjøsa 1881

Olje på lerret
61x105
Signert og datert nede t.v.: C. Wexelsen 81.

{lot.title}
7
Askevold, Anders(1834-1900)Dampbåt og robåter i fjordlandskap 1898

Olje på lerret
55x81
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. Ddf. 1898.

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
8
Rasmussen, Anton(1842-1914)Kvinne og mann i robåt med høylass 1904

Olje på lerret
40x73
Signert og datert nede t.h.: A Rasmussen 04

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
9
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap med seilskute 1869

Olje på lerret
66x116
Signert, datert og påtegnet nede t.v.: Amaldus Nielsen. 1869 Chr.ania

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 460 000
{lot.title}
10
Krohg, Christian(1852-1925)Nordenvind, Los Gulliksen til rors

Olje på lerret
62x95
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 410 000
{lot.title}
11
Thaulow, Frits(1847-1906)Båter ved kysten

Olje på lerret
82x144
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
12
Hansteen, Asta(1824-1908)En sønns avskjed

Olje på lerret
56x73
Signert nede t.h.: Asta Hansteen

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
13
Tidemand, Adolph(1814-1876)Spåkvinne og unge piker 1855

Olje på plate
20,5x18,5
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand 1855.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 490 000
{lot.title}
14
Garcia y Rodriguez, Manuel(1863-1925)Gateparti med kvinne og mann, Sevilla 1896

Olje på lerret
46x26
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Garcia y Rodriguez Sevilla 96

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
15
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne i bunad med sigd

Olje på lerret
87x56
Signert nede t.h.: Axel Ender.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
16
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Seilbåt i solnedgang 1893

Olje på lerret
60x103
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1893.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 250 000
{lot.title}
17
Dahl, Hans(1849-1937)Bondepike bærende på lauv

Olje på lerret
66x50
Signert nede t.h.: Hans Dahl

NOK 100 000
Tilslag NOK 74 000 med forbehold
{lot.title}
18
Dahl, Hans(1849-1937)Seilbåter i frisk bris

Olje på lerret
96x158
Signert nede t.h.: Hans-Dahl.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
19
Prins, Eugen(1865-1947)Elegi II

Olje på lerret
71x64
Signert, datert og påtegnet på baksiden av lerretet: "Elegi. V. Udde 1894. Eugen."

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
20
Krohg, Christian(1852-1925)Ellen Hvide Bang 1899

Olje på lerret
189x111
Signert og datert oppe t.h.: C. Krohg pinx MDCCCXCIX

NOK 500 000–600 000
Tilslag NOK 1 800 000
{lot.title}
21
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie ved vanningssted 1914

Olje på lerret
140x192
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1914.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
22
Skredsvig, Christian(1854-1924)Måneoppgang ved setertjernet

Olje på lerret
56x86
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig

{lot.title}
23
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Nordmarka 1849

Olje på lerret
30x43
Signert og datert nede t.h.: HFG 1849

Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
24
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Ved nattens frembrudd 1902

Olje på lerret
42x76
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1902

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
25
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Interiør fra Opheim i Hardanger 1875

30x37
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Sundt-Hansen Hardanger. Opheim 75

{lot.title}
26
Tidemand, Adolph(1814-1876)Far leser høyt

Olje på lerret
26x32
Signert nede t.h.: Ad. Tidemand

Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
27
Krohg, Christian(1852-1925)Frierbrevet

Olje på lerret
32x48
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
28
Krohg, Christian(1852-1925)En visitt

Olje på lerret
64x55
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
29
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Tiur 1904

Blandingsteknikk på papir, lysmål
47x61
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1904.

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 840 000
{lot.title}
30
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kiøsterudhaven

Olje på lerret
55x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
31
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk elvelandskap

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
32
Ulving, Even(1863-1952)Kystlandskap med seilbåter, Langviken Tjøme

Olje på lerret
69x97
Signert nede t.v.: E Ulving

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
33
Ulving, Even(1863-1952)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
55x80
Signert nede t.v.: E. Ulving

NOK 60 000–70 000
Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
34
Haaland, Lauritz(1855-1938)Lomvijakt 1904

Olje på lerret
70x110
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1904.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
35
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilbåter med fiskere i kystlandskap 1894

Olje på lerret
44x61
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 94.

Tilslag NOK 88 000
{lot.title}
36
Haaland, Lauritz(1855-1938)Losbåt i havn 1893

Olje på lerret
50x75
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 93.

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
37
Thaulow, Frits(1847-1906)Høstlandskap 1883

Olje på mahognyplate
60x92
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 83.

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 480 000
{lot.title}
38
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
49x60
Signert nede t.v.: Th Holmboe

{lot.title}
39
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Midnattsol Nordland

Olje på lerret
70x85
Dobbeltsignert nede t.v.: Th Holmboe Holmboe

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
40
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Brønnøysund

Olje på lerret
78x132
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
41
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Vinterlandskap med folkeliv 1875

Olje på mahogniplate
21x44
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1875.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
42
Thaulow, Frits(1847-1906)Norsk kystlandskap 1889

Olje på lerret
56x72
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 89.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
43
Thaulow, Frits(1847-1906)Sommerlandskap med elv

Olje på lerret
59x72

NOK 180 000–200 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
44
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Pinseliljer i krukke 1912

Olje på lerret
66x73
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1912

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
45
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Brodermorder 1919

Olje på lerret
197+22x177
Signert og datert nede t.h.: R. Th 19

Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
46
Karsten, Ludvig(1876-1926)To liggende griser, Staur 1924

Olje på lerret
43x60
Signert og datert opp t.v.: Karsten -24.

NOK 180 000–200 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
47
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Elvelandskap 1927

Olje på plate
33x41
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Thv. E. 27

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
48
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap Bohuslän 1918

Olje på plate
46x53
Signert og datert nede t.h.: Thv Erichsen 1918

{lot.title}
49
Midelfart, Willi(1904-1975)Sittende mann i kystlandskap

Olje på plate
60x73
Usignert

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
50
Storstein, Aage(1900-1983)Kystlandskap

Olje på lerret
65x84
Signert nede t.v.: Storstein.

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
51
Sørensen, Henrik(1882-1962)Hus og have 1918

Olje på plate
60x50
Signert og datert nede t.h.: HS 18

Tilslag NOK 56 000
{lot.title}
52
Holbø, Kristen(1869-1953)Vetlevatnet, Gausdal 1922

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: K Holbø. 22.

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
53
Holbø, Kristen(1869-1953)Hester, Bøverdalen 1931

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: K Holbø. 31.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
54
Kavli, Arne(1878-1970)I havnen 1913

Olje på lerret
59x70
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli -13-

Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
55
Weidemann, Jakob(1923-2001)To kvinner i interiør

Olje på plate
79x64
Signert nede t.v.: Weidemann

Tilslag NOK 600 000
{lot.title}
56
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Fiskere

Olje på lerret
91x120
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

Tilslag NOK 135 000
{lot.title}
57
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Havneparti

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Krauskopf

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
58
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Sol

Olje på plate
50x65
Signert nede t.h.: Krauskopf

{lot.title}
59
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne i interiør

Olje på lerret
73x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 740 000
{lot.title}
60
Aulie, Reidar(1904-1977)Bymotiv med fabrikkpipe

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
61
Aulie, Reidar(1904-1977)Kvinne og to politikonstabler 1932

Olje på lerret
83x83
Signert og datert nede t.v.: Aulie -32

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
62
Kavli, Arne(1878-1970)Blomster 1914

Olje på lerret
71x66
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli -14.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
63
Kavli, Arne(1878-1970)Hus med hage

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Tilslag NOK 94 000
{lot.title}
64
Kavli, Arne(1878-1970)Kystlandskap, Rønnes

Olje på lerret
24x25
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
65
Thygesen, Rudolph(1880-1953)De fattige 1947

Olje på lerret
111x130
Signert og datert nede t.h.: R. Th 47

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
66
Ekeland, Arne(1908-1994)Piken og skyen

Olje på plate
81x60
Signert nede t.v.: AE

NOK 200 000
{lot.title}
67
Bruland, Arne(1920-1980)Morgen 1950

Olje på lerret
155x195
Signert og datert nede t.v.: Arne Bruland -50.

{lot.title}
68
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med hus 1932

Olje på plate
26x30
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: J Rian 32 (?)

{lot.title}
69
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Kjerringvik

Olje på lerret
61x49
Signert nede t.v.: J Rian

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
70
Weidemann, Jakob(1923-2001)To kvinner i park

Olje på plate
92x72
Signert nede t.v.: Weidemann

Tilslag NOK 210 000
{lot.title}
71
Riis, Bendik(1911-1988)Skogslandskap med tjern

Olje på plate
73x92
Signert nede t.v.: Bendik Riis

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
72
Riis, Bendik(1911-1988)Gloria Bendik

Olje på plate
63x46
Signert nede t.v.: Bendik Riis +

Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
73
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Artister

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: EHJ

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
74
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Badende kvinner

Olje på lerret
100x100
Signert nede t.h.: EHJ.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 59 000
{lot.title}
75
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinneakt

Olje på lerret
70x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 580 000
{lot.title}
76
Fjell, Kai(1907-1989)Mor med to barn 1944

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -44

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 430 000
{lot.title}
77
Johannessen, Jens(1934-)Vannfall 1963

Olje på lerret
85x90
Signert og datert nede t.v.: JJ 63

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
78
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
122x130
Signert nede t.v.: Weidemann

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
79
Johannessen, Jens(1934-)Interiør 1964

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: JJ 64

Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
80
Johannessen, Jens(1934-)Vasen 1964

Olje på lerret
60x80

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
81
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1949

Olje på plate
65x54
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 49

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
82
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurer i rødt 1947

Olje på plate
72x92
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 47

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
83
Ekeland, Arne(1908-1994)Møte i porten

Olje på lerret
51x58
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
84
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon

Olje på lerret
79x97
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.

{lot.title}
85
Ekeland, Arne(1908-1994)Sjalusi

Olje på plate
51x61
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
86
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon med figurer

Olje på plate
65x80
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
87
Sparre, Victor(1919-2008)Utenfor 1975

Ole på lerret
85x69
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre 75

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
88
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Bygate

Olje på lerret
100x80
Signert nede t.v.: H. Finne-Grønn

Tilslag NOK 12 000 med forbehold
{lot.title}
89
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Sinbad i vesterveg 1988

Olje på lerret
59x118
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne - 88

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
90
Widerberg, Frans(1934-2017)Peer Gynt på bukken

Olje på lerret
87x67
Signert nede t.h.: Frans

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
91
Johannessen, Jens(1934-)Tyren 1966

Olje på lerret
68x58
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen 66

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
92
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
60x60
Usignert

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
93
Sitter, Inger(1929-2015)Venezia

Collage og olje på lerret
162x130
Signert nede t.h.: Sitter

Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
94
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1985

Olje på lerret
160x160
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 85

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
95
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1993

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 93

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
96
Gullvåg, Håkon(1959-)Hus i landskap 1996

Olje på lerret
120x90
Signert og datert nede t.h.: Gullvåg -96

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
97
Juvet, Morten(1953-)Spiralens innerste vesen 1986

Olje på lerret
70x74
Signert og datert nede t.h.: Morten Juvet 1986

{lot.title}
98
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vintersol 1966

Olje på lerret
110x80
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Arne Sellæg. Weidemann 66.

{lot.title}
99
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1995

Olje på lerret
70x50
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 95

Tilslag NOK 58 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her